Судове рішення #12914620

                                                                                                                      № 2-912

                                                                                                                2010 рік.

                                                         Р І Ш Е Н Н Я  

                          І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И  

  14 червня 2010 року.                                                                        Шевченківський районний суд м. Чернівці в складі :

головуючого-судді                                                                           Богдана С.І.

при секретарі                                                                                    Боднар С.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернівці справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання договору найму, виселення та зняття з реєстрації,

                                                         В С Т А Н О В И В :

                Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 про розірвання договору найму, виселення та зняття з реєстрації.

                 В позові зазначає, що вона є власником квартири АДРЕСА_1, що підтверджується свідоцтвом про право власності від 21.11.2001 року.

                 17 липня 2005 року між нею та ОСОБА_2 був укладений договір найму жилої кімнати площею 10,2 м.кв. в кв. АДРЕСА_1. У вказаній квартирі зареєстровані і проживають вона та відповідач. В порушення вимог п. 3 договору найму, відповідач систематично не сплачує фактичні витрати за використану електроенергію, опалення та квартирну плату за найману площу. Крім цього займане жиле приміщення відповідачем необхідне їй для проживання та членів її сім»ї.

                Ст. 168 ЖК України передбачено, що договір найму жилого приміщення, укладений на визначений строк може бути розірвано за вимогою наймодавця, якщо жиле приміщення займане наймачем необхідне для проживання йому та членам його сім»ї. Договір найму жилого приміщення укладений на невизначений строк також може бути розірвано за вимогою наймодавця у разі систематичного невнесення наймачем квартирної плати і плати за комунальні послуги.

                Ст. 825 ЦК України передбачає, що договір найму житла може бути розірваний за рішенням суду на вимогу наймодавця у разі невнесення наймачем плати за житло за шість місяців у разі необхідності використання житла для проживання самого наймодавця та членів його сім»ї.

                Відповідач був попереджений про розірвання договору усно в листопаді 2009 року та письмово і це підтверджується листом від 26.01.2010 року.

                Відповідно до вимог ст.. 826 ЦК України, у разі розірвання договору найму житла наймач підлягає виселенню з житла на підставі рішення суду, без надання іншого житла.

               Згідно ст.. 7 Закону України « Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні » , зняття з реєстрації місця проживання може бути здійснене тільки на підставі особистої заяви особи або на підставі рішення суду.

              Тому просила розірвати договір найму жилої кімнати пл.. 10,2 м.кв. в квартирі АДРЕСА_1 укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, виселити ОСОБА_2 з квартири АДРЕСА_1 без надання іншого житлового приміщення та зняти ОСОБА_2 з реєстрації в квартирі АДРЕСА_1.

               В судовому засіданні представник позивачки підтримала заявлені позовні вимоги в повному обсязі і дала свої пояснення.

               Відповідач в судовому засіданні заявлені позовні вимоги в частині розірвання договору найму кімнати та виселення визнав, в частині зняття з реєстрації в квартирі не визнав і дав свої пояснення.

             Заслухавши сторін, дослідивши письмові докази суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

             Судом встановлено, що позивачці ОСОБА_1 на праві приватної власності належить квартира АДРЕСА_1 і це підтверджується свідоцтвом про право власності на квартиру від 21 листопада 2001 року виданого виконкомом Чернівецької міської ради.

             17 липня 2005 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2 уклали договір, згідно якого ОСОБА_1 за згодою всіх повнолітніх зареєстрованих в квартирі здала в найм ОСОБА_2 жилу кімнату квартири площею 10,2 м.кв. в квартирі квартиронаймачем якої вона являється. Кімната в квартирі здається на постійно, для проживання в ній ОСОБА_2. При цьому ОСОБА_2 зобов’язувався проводити оплату за найману житлову площу згідно фактичних витрат, за використану електроенергію, опалення, квартплату.

              Згідно ч.3 ст. 168 ЖК України, договір найму жилого приміщення, укладений як на визначений, так і на невизначений строк, може бути розірвано за вимогою наймодавця, якщо жиле приміщення, займане наймачем, необхідне для проживання йому та членам його сім»ї. У цьому випадку власник будинку ( квартири ) повинен попередити наймача про наступне розірвання договору за три місяці.

               Судом встановлено, що позивачці займане відповідачем жиле приміщення у вигляді окремої жилої кімнати в квартирі необхідно для проживання та розпорядження ним як предметом власності.

                26.01.2010 року позивачка ОСОБА_1 письмово попереджала ОСОБА_2 про те, що те, що вона розриває з ним договір найму жилої кімнати і просила виселитися з кімнати в добровільному порядку.

               Судом також встановлено, що на теперішній час між сторонами склалися такі стосунки, при яких ОСОБА_2 фактично не може користуватися квартирою, однак в ній залишаються його речі, а також у нього знаходяться ключі від квартири.

               Таким чином, оскільки кімната в якій проживає відповідач необхідна позивачці для проживання, то укладений договір найму жилого приміщення слід розірвати достроково. При цьому суд бере до уваги, що п’ятирічний строк з моменту укладення договору найму жилої кімнати не закінчився, однак до закінчення цього строку залишився всього місяць.

               Оскільки договір найму розривається, відповідач не може в квартирі, яка належить позивачці на праві власності в подальшому проживати, позивачка не бажає цього, а сам відповідач не заперечує проти того, щоб розірвати договір найму жилої кімнати та виселитися з неї, то суд вважає, що відповідача слід також виселити з квартири, без надання іншого житлового приміщення.  

              Оскільки відповідач ОСОБА_2 був зареєстрований в квартирі за згодою власника квартири, на теперішній час укладений договір найму жилого приміщення розривається і відповідач повинен виселитися з квартири, то його слід зняти з реєстрації в квартирі, оскільки його реєстрація в квартирі буде приносити власниці – позивачці ОСОБА_1 незручності в користуванні власністю, а також сплачувати комунальні послуги у більшому розмірі , виходячи з усіх зареєстрованих в квартирі осіб.

            На підставі викладеного та ст. 168 ЖК України, ст.ст. 825,826 ЦК України, Закону України « Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні » , керуючись ст.ст. 10,60,209,213,215,218 ЦПК України , суд –

                                                              В И Р І Ш И В :

             Позов задовольнити.

             Розірвати договір найму житлової кімнати площею 10,2 м.кв. в квартирі АДРЕСА_1 укладений 17 липня 2005 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2.

            Виселити ОСОБА_2 з квартири АДРЕСА_1 без надання іншого житлового приміщення, зобов’язавши його звільнити квартиру від належних йому речей та передати ключі від квартири власнику.

           Зняти з реєстрації ОСОБА_2 в квартирі АДРЕСА_1.

            Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги.

            Заява про апеляційне оскарження може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Чернівецької області через Шевченківський районний суд м. Чернівці.

                                              Суддя                                                  Богдан С.І.

  • Номер: 6/337/142/2021
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-912/10
  • Суд: Хортицький районний суд м. Запоріжжя
  • Суддя: Богдан Степан Іванович
  • Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 13.07.2021
  • Дата етапу: 21.07.2021
  • Номер: 22-ц/4815/1539/22
  • Опис: заяваТовариства з обмеженою відповідальністю «ФК ФОРТ» про заміну сторони у виконавчому провадженні у цивільній справі № 2-812/10
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-912/10
  • Суд: Рівненський апеляційний суд
  • Суддя: Богдан Степан Іванович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 07.12.2022
  • Дата етапу: 07.12.2022
  • Номер: 6/297/159/13
  • Опис: про тимчасове обмеження у праві виїзду за кордон боржника Манді Ласло Калмановича,
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-912/10
  • Суд: Берегівський районний суд Закарпатської області
  • Суддя: Богдан Степан Іванович
  • Результати справи: у задоволенні подання (клопотання) відмовлено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 07.10.2013
  • Дата етапу: 08.10.2013
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація