№ 2 – а- 2573/10р.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ.
16 грудня 2010 р . Великоновосілківський районний суд Донецької області в складі:
головуючого: судді Дрюка П.М.
при секретарі: Григораш В.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Велика Новосілка адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Великоновосілківському районі Донецької області про поновлення строку для звернення до суду та нарахування і виплату щомісячної допомоги дітям війни, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач 7 грудня 2010 року звернулася до Великоновосілківського районного суду Донецької області з позовом до Управління Пенсійного Фонду України в Великоновосілківському районі Донецької області про поновлення строку для звернення до суду та зобов’язання здійснити перерахування та виплату підвищення до пенсії згідно ст. 6 Закону України « Про соціальний захист дітей війни» як дитині війни з 1 червня 2010 року по теперішній час. В обґрунтування своїх вимог позивач зазначила, що вона має статус «дитини війни» і тому, відповідно до ст. 6 Закону України « Про соціальний захист дітей війни», пенсія, яка їй виплачується, повинна бути підвищена на 30% мінімальної пенсії за віком. Але відповідач, в порушення вимог вказаного Закону не нараховує та не виплачує їй підвищення до пенсії у вказаному розмірі. Просить суд поновити їй строк для звернення до суду та зобов’язати відповідача зробити перерахунок щомісячної доплати до пенсії у розмірі 30% від мінімальної пенсії за віком з 1 червня 2010 року по теперішній час, відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни».
Ухвалою суду в задоволенні вимог позивача про поновлення строку для звернення до суду відмовлено, а її вимоги з 1 червня 2010 року по 7 червня 2010 року залишені без розгляду.
Позивач в судове засідання не з’явилася, але в позовній заяві просить суд справу розглянути без її участі.
Представник відповідача в судове засідання також не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи був належним чином повідомлений, просив суд справу розглянути без участі представника відповідача.
В запереченнях проти позову, відповідач вказує, що порядок надання пільг, передбачених ст.. 6 Закону України « Про соціальний захист дітей війни», Кабінетом Міністрів України у 2006 року встановлено не було. Виплата підвищення до пенсії позивачеві нараховується і виплачується у розмірі 49 грн. 80 коп. щомісячно відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України. Просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог.
Враховуючи, що від сторін надійшли заяви про розгляд справи без їх участі, суд вважає можливим справу розглянути без участі сторін.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.
Позивач народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 року і користується пільгами, передбаченими Законом України « «Про соціальний захист дітей війни».
Відповідно до частини першої статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно – правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі і на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ст. 6 Закону України « Про соціальний захист дітей війни» від 18 листопада 2004 року , що набрав чинності 01 січня 2006 року, дітям війни пенсія або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30% мінімальної пенсії за віком.
Згідно до частини 2 статті 3 вказаного Закону, державні соціальні гарантії « дітям війни», встановлені цим Законом, не можуть бути обмежені, або скасовані іншими нормативно – правовими актами.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України « Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 22 Конституції України встановлено, що конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесення змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Отже, стаття 6 Закону України « Про соціальний захист дітей війни » є діючою у наступній редакції: « дітям війни пенсії або щомісячне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком», тому вимоги позивача підлягають частковому задоволенню та зобов’язанню відповідача зробити перерахунок та виплату підвищення до пенсії за період з 7 червня 2010 року в межах строку звернення до суду по 16 грудня 2010 року, по день розгляду справи.
На підставі викладеного та ст. ст. 6, 7 Закону України « Про соціальний захист дітей війни», керуючись ст. ст. 11,17,18,87,94,99,100,158- 167 КАС України суд , -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити частково.
Зобов’язати управління Пенсійного фонду України у Великоновосілківському районі Донецької області здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком як «дитині війни» за період з 7 червня 2010 року по 16 грудня 2010 року відповідно до статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», з урахуванням фактично виплачених сум.
Постанова може бути оскаржена до Донецького Апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя Дрюк П.М.