Справа № 1-184 / 2010 р.
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 грудня 2010 року Томашпільський районний суд Вінницької області
в складі : головуючого-судді Пилипчука О.В.
при секретарі Сауляк Р.С.
з участю прокурора Швець А.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Томашпіль кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с.Гнатків Томашпільського району Вінницької області, українця, громадянина України, тимчасово не працюючого, розлученого, маючого на утриманні неповнолітню дитину, жителя АДРЕСА_1, раніше судимого: 16.09.1992 року Томашпільським районним судом Вінницьткої області за ст.. 81 ч.3 КК України (КК 1960 року) до трьох років позбавлення волі без конфіскації належного майна з відстрочкою виконання вироку на строк один рік; 19.05.1994 року Томашпільським районним судом Вінницької області за ст.. 140 ч.3 КК України (КК 1960 року) до трьох років шести місяців позбавлення волі без конфіскації належного майна; 21.09.2000 року Томашпільським районним судом Вінницької області за ст.. 145 ч.2 КК України (КК 1960 року) до дев»яти років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії суворого режиму,
у вчиненні злочинів, передбачених ст. 203 ч.1, 358 ч. 1, ч.3 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, будучи раніше судимим, займався забороненими видами господарської діяльності з організацією та проведення азартних ігор на гральних автоматах, що здійснюються організаторами азартних ігор з метою отримання прибутку, в приміщенні кафе «Діана» за адресою АДРЕСА_2, а також скоїв підробку документа, який видається чи посвідчується громадянином-підприємцем чи іншою особою, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи, і який надає права або звільняє від обов»язків, з метою використання його як підроблювачем так і іншою особою, а також використання завідомо підробленого документа,в смт Вапнярка Томашпільського району Вінницької області, а саме:
23 липня 2010 року власник кафе «Діана» ОСОБА_2 передав в оренду приміщення 2-го поверху вказаного кафе, розміщеного за адресою АДРЕСА_2. згідно договору оренди від 23.07.2010 року приміщення, в якому були встановлені автомати, було передане в оренду. Сторонами вказаного договору явилися орендодавець ПП ОСОБА_2 та орендар ОСОБА_3 (ідентифікаційний код НОМЕР_1).
В подальшому було встановлено, що фактично орендував приміщення 2-го поверху кафе «Діана» ОСОБА_1, який не зареєстрований як суб’єкт підприємницької діяльності у встановленому законом порядку, та всупереч Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні» від 15 травня 2009 року, займався забороненим видом господарської діяльності, а саме: незаконно організував гральний бізнес, тобто діяльність з організації та проведення азартних ігор на гральних автоматах з метою отримання прибутку.
З цією метою ОСОБА_1 у приміщенні 2-го поверху кафе «Діана» встановив 7 гральних автоматів марки «Video Game Розважальний атракціон Eхtrema Wild West», підключив їх до електромережі, а також через знайомих осіб наняв в якості робітників ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6
ОСОБА_1 ні ОСОБА_2, ні ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6, ні іншим особам про свій злочинний намір не повідомляв та в попередню змову з ними не вступав. При цьому ОСОБА_4 та ОСОБА_5 мали обов»язки по охороні вказаних автоматів, а також мали обов»язки виплачувати гравцям виграш з коштів, які виділялися для цього ОСОБА_1, а ОСОБА_6 мав обов»язки проводити інкасацію отриманих коштів з касових пристроїв вказаних автоматів та передавати вилучені кошти ОСОБА_1
Таким чином, ОСОБА_1 організував гральний бізнес, тобто діяльність з організації та проведення азартних ігор на гральних автоматах з метою отримання прибутку.
В період часу із 26.07.2010 року по 23.09.2010 року приміщення 2-го поверху кафе «Діана» по АДРЕСА_2 ОСОБА_1 використовував як гральний зал, який відвідували гравці, які вносили до гральних автоматів грошові ставки, що давало їм змогу отримати виграш.
За термін вказаної протизаконної діяльності ОСОБА_1 отримав в якості прибутку кошти в загальному розмірі 5000 грн.
23 серпня 2010 року в ході проведення перевірки співробітниками ВГЗБЕП УМВС України на Одеській залізниці і СВБ на Одеській залізниці ГУБОЗ МВС України суб’єкта підприємницької діяльності кафе «Діана» за адресою АДРЕСА_2 було затримано ОСОБА_4, який являвся оператором та обслуговував клієнтів 7-ми ігрових автоматів, за допомогою яких на протязі липня-вересня 2010 року здійснювалася діяльність з організації та проведення азартних ігор на цих гральних автоматах, що здійснюють організатори азартних ігор з метою отримання прибутку. Гральні автомати були оглянуті та вилучені співробітниками міліції. Гральні автомати мали спеціальний пристрій-купюро-приймальник для використання готівки а також пристрій для подальшого накопичення готівки, який був обладнаний замковим пристроєм.
23 серпня 2010 року в ході особистого огляду ОСОБА_4 було вилучено кошти на загальну суму 4070 грн, які використовувалися у процесі протизаконної діяльності з організації та проведення азартних ігор на гральних автоматах.
17 листопада 2010 року ОСОБА_1 добровільно видав документи: договір відповідального зберігання від 5 березня 2010 року, договір купівлі-продажу від 24 липня 2010 року, а також 7 ключів від касового відділення ігрових автоматів, що підтверджувало право власності на ці автомати та заявив про те, що виявлені та вилучені працівниками міліції на 2-ому4 поверсі кафе «Діана» за адресою АДРЕСА_2 7 ігрових автоматів належать йому особисто, а також те, що саме він є особою, яка організувала та проводила азартні ігри на ігрових автоматах на 2-ому поверсі кафе «Діана».
17 листопада 2010 року в ході огляду 7-ми гральних автоматів з участю ОСОБА_1 в 4-ьор автоматах було виявлено та вилучено кошти на загальну суму 705 грн, які використовувалися у процесі протизаконної діяльності з організації та проведення азартних ігор на гральних автоматах.
Згідно висновку комп»ютерно-технічної експертизи № 1290 від 23.11.2010 року надані в кількості семи одиниць обладнання на дослідження, вилучене 23.09.2010 року в кафе «Діана» за адресою АДРЕСА_2 є гральними автоматами, які знаходяться у придатному стані та придатні для проведення гри. Доступ до гри (переведення грального автомату у режим гри) здійснюються шляхом введення у електронно-механічний пристрій гральних автоматів грошових купюр національного банку України номіналом 5,10,20,50,100,200 гривень.
23 вересня 2010 року ОСОБА_1 після того, як йому стало відомо про перевірку співробітниками міліції та вилучення семи гральних автоматів в кафе «Діана» на неодноразові вимоги ОСОБА_2 оформити договір з боку «Орендаря», усвідомлюючи протиправність своїх дій та не повідомляючи про свої дії іншим особам, з корисливих спонукань, особисто та власноручно підробив договір оренди від 23.07.2010 року, а саме в графі «Орендар» власноручно вказав особисті дані іншої особи-ОСОБА_3, намагаючись таким чином уникнути встановлення своєї причетності до протизаконної діяльності з вказаною метою використання цього документа.
23 вересня 2010 року ОСОБА_1 усвідомлюючи протиправність своїх дій, не повідомляючи про свої дії іншим особам, з корисливих спонукань, особисто, власноручно підробив договір оренди від 23.07.2010 року, а також використав цей підроблений документ, надав його через сторонніх осіб ОСОБА_2
В судовому засіданні ОСОБА_1 винність в пред'явленому йому обвинуваченні визнав повністю, щиро розкаявся у вчиненому, і вважає, як і інші учасники судового процесу за можливе при дослідженні доказів по справі обмежитись його допитом. З"ясувавши розуміння учасниками процесу змісту обставин, які не будуть досліджуватись, роз"яснивши, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати ці фактичні обставини у апеляційному порядку, впевнившись у добровільності та істинності їх позиції, суд вважає обсяг доказів, що підлягають дослідженню, визначити допитом підсудного, поскільки фактичні обставини справи ніким не оспорюються.
По суті пред"явленого обвинувачення підсудний ОСОБА_1 пояснив, що у березні 2010 року йому стало відомо, що його знайомий ОСОБА_7 збирався продавати 7 ігрових атракціонів (автоматів) у зв»язку із забороною «ігрового бізнесу». Підсудний зацікавився вказаним і вирішив спробувати зайнятись таким «бізнесом». Факт передачі ігрових атракціонів оформили договором передачі майна на відповідальне зберігання. У липні 2010 року ОСОБА_1 при черговій зустрічі з ОСОБА_7 повідомив останньому, що хотів би встановити вказані автомати в смт Вапнярка та попросив його знайти йому приміщення для оренди, та знайти двох-трьох працівників, які б могли стежити за автоматами. При цьому ОСОБА_1 не повинен був ділитися доходами з ОСОБА_7. До того ж, ОСОБА_1 заявив, що використовуватиме автомати як ігрові атракціони, тобто без наявності азартних ігор.
Через деякий час ОСОБА_7 повідомив підсудного, що знайшов приміщення та осіб, яких можна взяти на роботу. Крім того, ОСОБА_7 передав ключі від орендованого приміщення.
24 липня 2010 року ОСОБА_1 зустрівся з ОСОБА_7, який показав йому приміщення на другому поверсі кафе «Діана», куди завантажили ігрові автомати, та познайомив з молодиком, який бажав працювати в ігровому залі.
Оскільки підсудний займався господарством, тому попросив свого родича ОСОБА_6 деякий час попрацювати в даному залі та передав йому ключі від касового відділення ігрових атракціонів. Також він повинен був через кожних два-три дні знімати касу з автоматів, 30-50% від суми виручених коштів залишати на користь ігрового фонду, а останні кошти віддавати йому.
Цього ж дня, 24 липня 2010 року ОСОБА_1 оформив договір купівлі-продажу і таким чином придбав вищевказані автомати, вартість яких він повинен був віддавати ОСОБА_7 частинами.
23 липня 2010 року ОСОБА_7 передав підсудному дві копії договору про оренду приміщення, в яких реквізити орендодавця були заповнені, а реквізити орендаря не заповнені.
23 вересня 2010 року ОСОБА_7 передзвонив до ОСОБА_1 та повідомив, що прибули працівники міліції та вилучили ігрові автомати та попросив терміново передати договір оренди. Тому у підсудного виникло питання, на кого оформити договір оренди, оскільки необхідно було знайти людину, яка мала реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності. Згадавши за знайомого, який проживає у м.Вінниця, який колись обіцяв йому допомогти в реєстрації як СПД, він зв»язався з останнім та попросив надати йому копії документів про реєстрацію як СПД у виді зразка. Отримавши зразки документів, ОСОБА_1 власноручно переписав анкетні дані із зразка у вищевказаний договір та передав його з копіями ОСОБА_7, сподіваючись, що працівники міліції перевіряти самого суб’єкта підприємницької діяльності, вказаного у договорі, не будуть. Прізвище у договорі було вказано ОСОБА_3.
Спочатку ОСОБА_1 боявся звертатися в міліцію і повідомляти про свою причетність до організації і проведення азартних ігор та про те, що ігрові автомати належать йому особисто, однак згодом зрозумів, що в будь-якому випадку його причетність стане відома, тому звернувся до працівників міліції, добровільно видав ключі від касових апаратів, та підтверджуючі документи на право власності ігрових автоматів.
Заслухавши пояснення підсудного, суд вважає, що його винуватість у вчиненні злочинів доведена і його дії вірно кваліфіковано за ч. 1 ст. 203 КК України, тобто зайняття забороненими видами господарської діяльності з організацією та проведення азартних ігор на гральних автоматах, що здійснюються організаторами азартних ігор з метою отримання прибутку, за ч.1 ст.358 КК України, тобто підроблення документа, який видається чи посвідчується громадянином-підприємцем, який має право видавати чи посвідчувати такі документи і який надає право або звільняє від обов»язків, з метою використання його як підроблювачем, так і іншою особою, за ч.3 ст. 358 КК України, тобто використання завідомо підробленого документа.
Призначаючи покарання підсудному, суд враховує характер та ступінь суспільної небезпечності вчиненого, особу підсудного, який повністю визнав вину, щиро розкаявся у вчиненому, активно сприяв розкриттю злочину, за місцем проживання характеризується позитивно, має на утриманні неповнолітню дитину, раніше судимий, тому вважає, що для виправлення та попередження нових злочинів ОСОБА_1 підлягає призначенню покарання у виді штрафу.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.323-324 КПК України, суд-
З А С У Д И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочинів, передбачених ст. 203 ч.1, 358 ч. 1, ч.3 КК України і призначити йому покарання за ст. 203 ч 1 КК України у виді штрафу в розмірі 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1190 (тисячу сто дев»яносто) грн, з позбавленням права займатись підприємницькою діяльністю у сфері гральних автоматів на строк два роки; за ст. 358 ч 1 КК України у виді штрафу в розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить (тисячу двадцять ) грн; та за ч.3 ст. 358 КК України у виді штрафу в розмірі 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 680 (шістсот вісімдесят ) грн.
На підставі ст. 70 КК України шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим остаточно ОСОБА_1, призначити покарання у виді 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1190 (тисячу сто дев»яносто) грн, з позбавленням права займатись підприємницькою діяльністю у сфері гральних автоматів на строк два роки.
Запобіжний захід ОСОБА_1 до вступу вироку у законну силу залишити попередній - підписку про невиїзд.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь НДЕКЦ при ГУМВС України в Одеській області (ФО2 КПК 1001050, р/р 31250272210015 в ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011, Код ЄДРПОУ 25574222) 1290,00 грн за проведення комп»ютерно-технічної експертизи.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь НДЕКЦ по обслуговуванню ЛУ на Одеській залізниці (Банк ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011, СДРПОУ 25576439, р/р 31257272210018 (за експертизи) КБК 25010100 символ 272) 1300,00 грн за проведення почеркознавчої експертизи.
Речові докази по справі: 7 гральних автоматів з 7-ома ключами до них; готівку в загальній сумі 4070,00 грн, вилучену в ході особистого огляду ОСОБА_4 готівку в загальній сумі 705,00 грн, вилучену в ході огляду гральних автоматів - передати в дохід держави.
Договір оренди приміщення від 23.07.2010 року та дві записні книжки з чорновими записами, вилучені в ході особистого огляду ОСОБА_4 на підставі ст. 80 КПК України залишити при справі.
На вирок суду може бути подана апеляція протягом 15 діб до апеляційного суду Вінницької області через Томашпільський районний суд.
Суддя