Судове рішення #12913532

                                                                                                                            Справа № 3-954/10  

П О С Т А Н О В А  

          29 грудня  2006  р.   Суддя Високопільського районного суду Херсонської області Дригваль В.М. розглянувши матеріали , які надійшли від ВДАІ Високопільського району ГУМВС України в Херсонській області про притягнення до адміністративної відповідальності:  

         ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженця та мешканця АДРЕСА_1 Високопільського району Херсонської області,  українця, громадянина України, з середньою освітою, одруженого, пенсіонера, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, -  

за ст. 130 ч.1 КпАП України  

В С Т А Н О В И В :  

     Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВТ1 №030754 від 12.11.2010 року , ОСОБА_1 «12.11 2010 року о 14.30 год.  в смт Високопілля керував мопедом «Хонда» з явними ознаками алкогольного спяніння, а саме різкий запах алкоголю з порожнини рота.  Від проходження медичного огляду на стан спяніння в ухилився шляхом відмови в присутності двох свідків, чим порушив вимоги п.2.5 Правил дорожнього руху в Україні, за що передбачена ст.130 ч.1 КпАП України», тобто ухилення від проходження медичного огляду на стан сп'яніння.

     В судовому засіданні ОСОБА_1 вину свою у скоєнному не визнав та пояснив про те, що працівники ДАІ дійсно 12.11.2010 року покликали його після того, як він самостійно зупинився біля телеательє в смт Високопілля по вул.Червоноармійська та запідозрили у керуванні мопедом в стані алкогольного спяніння, на що він заперечував та наполягав пройти освідування в медичному закладі. Але працівники ДАІ всупереч його наполягань повідомили про те, якщо він запише у поясненні, що відмовився від освідувнні йому нічого не буде, а якщо не напише, то заберуть мопед на штрафмайданчик. Йому ж добиратися додому в село далеко, тому він і написав про відмову відосідування, але зазначив, що вживав алкоголь близько 50 грамів вина напередодні 11.11.2010 року. При цьому ніяких свідків йому не представляли для того, щоб зафіксувати його відмову від проходження огляду на стан спяніння.

      Зазначений вище факт підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серія ВТ1  № 030754 від 12.11.2010 року, особистими поясненнями ОСОБА_1,в тому числі надані і в судове засідання, в яких він зазначив, що не відмовлявся від проходження медичного огляду, поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про те, що в їх присутності ОСОБА_1 відмовився від проходження огляду на стан спяніння.

    Згідно Наказу МВС України та Міністерства охорони здоровя України №400/666 від 09.09.2009 року, зареєстрованого в Міністерстві Юстиції Ураїни 06.10.2009 року за №931/16947,  «Про затвердження Інструкції про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом  лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», а саме:  п.1.6. Огляд проводиться: уповноваженою особою  Державтоінспекції  МВС на місці зупинки транспортного  засобу  з   використанням   спеціальних   технічних засобів,  дозволених  до  застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі - спеціальні технічні засоби);лікарем закладу  охорони  здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського  пункту, який пройшов спеціальну підготовку). п. 1.7. У   разі   відмови   водія   транспортного   засобу  від проходження  огляду   на   стан   сп'яніння   на   місці   зупинки транспортного  засобу  або  його  незгоди  з  результатами огляду, проведеного уповноваженою особою Державтоінспекції МВС,  огляд  на стан сп'яніння проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право  на  проведення  такого  огляду  відповідно  до статті 266  Кодексу  України  про  адміністративні  правопорушення ( 80732-10 ) (далі - заклад охорони здоров'я). п. 2.6. Огляд на стан сп'яніння на місці  зупинки  транспортного засобу проводиться в присутності двох свідків.Не можуть бути залучені  як  свідки  працівники  міліції  або особи, щодо неупередженості яких є сумніви. п. 2.9. З  метою  забезпечення  достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів,  які мають бути оглянуті  в  закладах охорони   здоров'я,   уповноважена   особа  Державтоінспекції  МВС забезпечує  доставку  цих  осіб  до  найближчого  закладу  охорони  

здоров'я  не  пізніше  ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення. п. 2.12. У    разі   наявності   підстав   вважати,   що   водій транспортного засобу перебуває  у  стані  наркотичного  чи  іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції,  згідно з ознаками, визначеними у пункті 1.4 розділу 1       цієї      Інструкції,      уповноважена      особа Державтоінспекції МВС направляє цю особу  до  найближчого  закладу охорони здоров'я.  

     Таким чином, факт відмови водієм ОСОБА_1 належними та преконливими доказами не доведено та не спростовується при складенні протоколу про те, що він не відмовляється від проходження медичного огляду. При цьому працівники ДАІ спровокували та під психологічним тиском змусили надати пояснення, що фактично не відповідають дійсності. Разом з тим, як убачається із пояснення ОСОБА_1 працівники ДАІ складали протокол по вул.Червоноармійська в смт Високопілля, по тій же вулиці знаходиться і Високопільська центральна районна лікарня, але працівнники ДАІ всупереч вимогам вище зазначеного Наказу не виконали всі необхідні дії для підтвердження перебування водія ОСОБА_1 в стані алкогольного спяніння. За таких обставин  відповідальність за вказане правопорушення виключається, а тому справу провадженням слід закрити за відсутністю в діяхОСОБА_1. складу адміністративного правопорушення.  

    На підставі викладеного, керуючись ст. 247 п.1  КпАП України, суддя -

  П О С Т А Н О В И В:  

      ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження від адміністративної відповідальності звільнити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

     Провадження в справі про адміністративне правопорушення закрити.

      Постанову може бути оскаржено до Апеляційного суду Херсонської області шляхом подачі апеляційної скарги через Високопільський районний суд Херсонської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

                   Суддя :                                                                                                 В.М.Дригваль

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація