Справа № 22Ц-2288/2006 Головуючий в 1 інстанції Муранова І В
Категорія 42 Доповідач в 2 інстанції Суханова Є.М.
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
З серпня 2006 року колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Київської області у складі:
головуючого Приходька К.П.,
суддів: Суханової Є.М., Яворського М.А.,
при секретарі Козак LA. розглянула у відкритому судовому засіданні в місті Києві цивільну справу за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва на ухвалу судді Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 31 травня 2006 року у справі за матеріалами позову Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва до ОСОБА_1 про визнання недійсними статуту товариства з обмеженою відповідальністю „Анта Спектр", свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість та підписані відповідачем первинні бухгалтерські документи.
Заслухавши доповідь судді апеляційного суду, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги
встановила:
Ухвалою судді Бориспільського міськрайонного суду від 31 травня 2006 року позовна заява ДПІ у Дарницькому районі м. Києва визнана неподаною, повернута позивачу.
В апеляційній скарзі ДПІ у Дарницькому районі м. Києва просить ухвалу суду скасувати, матеріали справи разом з позовної заявою направити до суду першої інстанції для вирішення питання про відкриття провадження.
При цьому посилається на те, що суддя дійшов до хибного висновку, що подану позовну заяву належить розглядати в порядку господарського судочинства, не звернув увагу на те, що створення та реєстрація ТОВ „Анта Спектр" не відповідає волевиявленню ОСОБА_1, порушує його охоронювані законом інтереси. Неправомірними діями сторонніх осіб відповідача було обмежено в правосуб'єктносп, зокрема, у здатності укладати цивільно-правові договори та здійснювати фінансово-господарську діяльність.
Апеляційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.
Стаття 119 ЦПК України містить вичерпний перелік вимог до форми та змісту позовної заяви.
Зокрема, у відповідності до п.п.5 та 6 цієї статті позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину.
3 матеріалів справи вбачається, що в поданій позовній заяві ДПІ у Дарницькому районі м. Києва виклала обставини, наявність яких зумовила виникнення спірних правовідносин. Зокрема, в обгрунтування своїх вимог послалась на те, що реєстрація ТОВ „Анна Спектр", єдиним учасником якого є ОСОБА_1, була проведена без його волевиявлення, подальша господарська діяльність товариства здійснювалась поза його відома.На підтвердження наведених обставин позивач додав до матеріалів позовної заяви в якості доказів копії установчих документів ТОВ „Анна Спектр", копії пояснень відповідача, відібраних старшим оперуповноваженим ГВПМ ДПІ у Дарницькому районі.
Суд на це увагу не звернув, без достатніх для цього підстав дійшов до хибного висновку, що в заяві не вказуються обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, відсутні зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину.
Відсутність відомостей про те, що ОСОБА_1 підписував у нотаріуса оригінали документів та чисті бланки, не маючи на меті брати участь у справі та здійснювати господарську діяльність ТОВ „Анта Спектр", а також, що всі первинні бухгалтерські документи ТОВ „Анта Спектр" були підписані сторонніми особами від імені ОСОБА_1, не свідчать про порушення вимог до форми та змісту позовної заяви, можуть бути підставою лише для відмови у задоволенні позову при розгляді справи по суті.
Підстав для визнання заявленого позову неподаним та повернення його позивачу відсутні, оскаржувана ухвала судді не може бути залишеною без змін, підлягає скасуванню.
Керуючись ст.ст.303, 304, п.4 ч.2 ст.307, ст.ст.309, 313-315, 317 та 319 ЦПК України, колегія суддів
ухвалила:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва задовольнити.
Ухвалу судді Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 31 травня 2006 року скасувати, матеріали позовної заяви надіслати до суду першої інстанції для вирішення питання про відкриття провадження у справі.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили до Верховного Суду України.
Судді