Судове рішення #12913209

 

  Справа № 2-0-327-2010                                              

  РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ  

 06 жовтня 2010 року  Слов’янський міськрайонний суд Донецької області у складі:

головуючого – судді Руденко Л.М.

при секретарі – Петрушиній Л.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м. Слов’янська справу за заявою ОСОБА_1, зацікавлена особа: Слов’янська міська рада про встановлення факту родинних відносин,  -  

  ВСТАНОВИВ:  

 

06.09.2010 р. до Слов’янського міськрайонного суду з вказаною заявою звернувся  заявник, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_3 року за місцем свого постійного проживання в м. Слов’янську Донецької області помер його батько ОСОБА_2. Після його смерті залишилась спадкова маса, яка складається з житлового будинку №14 с відповідними господарськими та побутовими спорудами, котрі знаходяться по АДРЕСА_1. Дане майно належало спадкодавцю на основі договору купівлі-продажу від 24.04.1974 року, завіреного Першою Слов’янською міською нотаріальною конторою за реєстром №2404.

Спадкоємцем на вищевказане спадкове майно явився ОСОБА_1 – син спадкодавця.  

Після смерті батька він звернувся в Першу Слов’янську міську нотаріальну контору з метою подачі відповідної заяви о прийняті спадку. Державному нотаріусу ним були надані паспорт, його свідоцтво про народження. яке підтверджує ступінь рідства між ним та спадкодавцем, правовстановлюючий документ на спадкове майно, а також свідоцтво про смерть спадкодавця.

При перевірці даних документів виявилось, що прізвище його батька у свідоцтві про смерть, в українській транскрипції вказана як “ОСОБА_2”, при тому що його прізвище у всіх документах складених на українській мові, в тому числі і в його паспорті громадянина України, значиться як “ОСОБА_2”. Його батько все життя носив прізвище, яке в українській транскрипції значилось як “ОСОБА_2”. При цьому свідоцтво про його народження було складено на російській мові, що позбавляє можливості встановити де з’явилась помилка при перекладі їхнього прізвища на українську мову.

У зв’язку з даними обставинами нотаріус вимагає підтвердження того, що він являється сином спадкодавця.          

Просить суд встановити факт родинних відносин між ним, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, і ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 року померлого, а саме факт того, що ОСОБА_2 є батьком  ОСОБА_1  

 Заявник у судовому засіданні підтримав вимоги у повному обсязі та просив суд їх задовольнити.

  Представник зацікавленої особи Слов’янська міська рада в судове засідання не з’явився, однак від нього надійшло клопотання про розгляд справи у його відсутність.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача та свідків суд вважає,  

що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.  

Відповідно до свідоцтва про народження заявник ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, є сином ОСОБА_2.(а.с.9).

Згідно пояснень свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5, які в судовому засіданні  підтвердили, що ОСОБА_2 є батьком ОСОБА_1

Відповідно до свідоцтва про смерть від 17.08.2010 року, актовий запис №1319, ОСОБА_2, прізвище в українській транскрипції зазначається саме як “ОСОБА_2”.(а.с.5).

Надано договір купівлі-продажу від 24.04.1974 року, завіреного Першою Слов’янською міською нотаріальною конторою за реєстром №2404, що підтверджує право власності ОСОБА_2 на житловий будинок №14 с відповідними господарськими та побутовими спорудами, котрі знаходяться по АДРЕСА_1 (а.с.7-8).

Вище перелічене переконує суд у тому, що ОСОБА_2 є батьком заявника ОСОБА_1

   Встановлення факту родинних відносин заявнику необхідно для реалізації своїх спадкових прав.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214, 215, 234,256 п.п.1 259  ЦПК України, суд –  

 

  В И Р І Ш И В :  

 

Заяву ОСОБА_1 задовольнити.                    

 

Встановити факт, того що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, є рідним сином ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 року.  

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Донецької області через Слов’янський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.  

 Суддя Слов”янського  

міськрайонного суду                                         Л.М. Руденко

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація