Судове рішення #12911622

 

Копія         

Справа № 2-606,2010р  .

РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

03 грудня 2010 року Лисянський районний суд

в складі:  головуючого – судді -  Золотоверхого О.І.

при секретарі – Гутман О.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Лисянка справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2  до Яблунівської  сільської ради Лисянського району Черкаської області  про визнання права власності на  спадкове майно,

  ВСТАНОВИВ:  

ІНФОРМАЦІЯ_1 в АДРЕСА_1 помер ОСОБА_3.

Після його смерті відкрилась спадщина, яка складається із житлового будинку, присадибної земельної ділянки, земельної ділянки  для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та грошових вкладів.  

Позивачі у судовому засіданні підтримали позов і пояснили, що коли вони звернулись  у нотаріальну  контору за оформленням спадщини, то виявилось, що свідоцтво про право власності на будинковолодіння не видавалось, а тому нотаріус відмовив у видачі свідоцтва про спадщину.

Представник відповідача в судовому засіданні  позов  визнав і пояснив, що не заперечує проти  задоволення позову.

Суд вважає, що позов підлягає до задоволення.

Факт смерті ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 стверджується копією свідоцтва про смерть.  

Відповідно до ст. 1261 ЦК України позивачі являються спадкоємцями за законом.

Згідно із довідкою сільської ради до спадкової маси після смерті ОСОБА_3 входить будинкловолодіння в АДРЕСА_2, присадибна земельна ділянка площею 040 га, земельна ділянка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та грошові вклади. Документи на право власності на будинок не видавались.

Відповідно до ст.392 ЦК України власник майна може пред’явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється  або не визнається іншою особою, а також втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

А відповідно до ч. 2 ст. 1268 ЦК України не допускається прийняття  спадщини з умовою чи із застереженням.

Таким чином, оскільки документи на будинковолодіння  не видавались, то нотаріальна контора не може видати спадщину, в якійсь її частині.

Тому за позивачем необхідно визнати право власності на всю спадщину.

Відповідно до ст. 1278 ЦК України частка кожного спадкоємця у спадщині є рівною. Кожен із спадкоємців має право на виділ його частки в натурі.

Як видно із пояснення позивачів вони домовились між собою про частини в спадковому майні, що не суперечить вимогам ст. 1267 ЦК України.

На підставі викладеного та керуючись ст. 392, 1261, 1268, 1278 ЦК України, ст. 10, 60, 212-215 ЦПК України, суд

  ВИРІШИВ:  

 визнати за   ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з надвірними спорудами по АДРЕСА_2 зареєстрований на померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 та право користування присадибною земельною ділянкою розміром 0,66 га.

 Визнати право власності за ОСОБА_2 на:

•   земельну ділянку площею 2,69 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка належала померлому ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3, відповідно до Державного акта про право власності на земельну ділянку  серія НОМЕР_1, виданого на підставі рішення Яблунівської сільської ради Лисянського району Черкаської області  27 березня 2002 року №17;

•   грошові вклади, які знаходяться у філії № 2971/08  Лисянського відділення №2971 ВАТ «Державний Ощадний Банк України» на рахунках: № НОМЕР_2 – 984 гривні 90 коп.; № НОМЕР_3 із залишком вкладу в сумі 1114,45 грн; філія 2971/03 № НОМЕР_4 – 1487,20 гривень; філія 2971 № НОМЕР_5 – 2082,52 гривень.

На рішення може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Черкаської області на протязі десяти днів після  проголошення.

 Головуючий – підпис.

ВІРНО:

Cуддя Лисянського  

районного суду                                                                                                       О.І.Золотоверхий

Рішення набрало чинності «14» грудня  2010 року.

Оригінал рішення знаходиться  у матеріалах справи Лисянського районного суду Черкаської області.  

 Cуддя Лисянського  

районного суду                                                                                                      О.І.Золотоверхий

     

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація