№2-а-5481-2010
УХВАЛА
23 грудня 2010 року суддя Лозівського міськрайонного суду Харківської області Ткаченко О.А., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Лозівському районі Харківської області про зобов’язання вчинити певні дії, -
встановив:
Позивач звернувся до суду до відповідача з позовом про зобов’язання вчинити певні дії, в якому просить суд відновити пропущений строк для звернення до суду за захистом порушених прав, свобод та інтересів, визнати протиправною бездіяльність відповідача по не виконанню приписів статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», яка призвела до порушення прав на своєчасне нарахування та отримання доплати до пенсії з 01.01.2010 року по теперішній час, зобов’язати відповідача здійснити перерахунок пенсії з підвищенням її на 30% мінімальної пенсії за віком з розміру, встановленого ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування» за період з 01.01.2010 року по теперішній час, стягнути з Державного бюджету України на користь позивача судові витрати у розмірі 3,40 грн. В обґрунтування поважності причин пропуску строку позивач посилається на те, що його право було обмежено шляхом прийняття окремих неконституційних положень нормативно-правових актів вищої сили, Законів України, про належні, як дитині війни, виплати його повідомлено не було. Про факт порушення стало відомо лише після отримання листа відповідача.
За вимогами п.5 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення строку, то чи є підстави для її задоволення).
У відповідності до ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
За положеннями ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Вищевказаний позов подано до суду 22.12.2010 року, тобто в частині вимог після закінчення строків, встановлених ст.99 КАС України. Підстав для задоволення заяви позивача про поновлення строку звернення до суду не знайдено.
Посилання позивача на необізнаність в діючому законодавстві не може бути підставою для визнання поважною причини пропуску строку для звернення до суду. У відповідності до ст.57 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов'язки громадян, доводяться до відома населення у порядку, встановленому законом. Закони та інші нормативно-правові акти, на які посилається в своєму позові позивач, були офіційно опубліковані та є загальнодоступними. Кожному гарантується знати свої права і обов’язки.
У зв’язку з чим, суд відповідно до ст.100 КАС України позовну заяву в частині вимог за період з 01.01.2010 року по 21.06.2010 року залишає без розгляду.
В іншій частині позовна заява подана з додержанням вимог ст.ст.104-107 КАС України, підсудна та підвідомча даному суду, підстав для залишення в цій частині позовної заяви без руху, без розгляду, повернення або відмови у відкритті провадження немає.
Керуючись ст.ст.99, 100, 104-107, 158, 160, 165, 183-2 КАС України, суд, -
ухвалив:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Лозівському районі Харківської області про зобов’язання вчинити певні дії за період з 01.01.2010 року по 21.06.2010 року залишити без розгляду.
Роз'яснити, що особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Відкрити скорочене провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Лозівському районі Харківської області про зобов’язання вчинити певні дії в частині вимог з 22.06.2010 року.
Направити відповідачу копію позовної заяви з доданими до неї документами.
У разі заперечення проти позову зобов’язати відповідача надати у 10-денний строк з дня постановлення цієї ухвали безпосередньо до канцелярії суду всі матеріали, що були або мали бути взяті ним до уваги при прийнятті рішення, вчиненні дії, допущенні бездіяльності, з приводу яких подано позов.
Роз'яснити відповідачу, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Справа розглядатиметься суддею одноособово.
Надіслати особам, які беруть участь у справі, копію цієї ухвали разом з витягом про їхні процесуальні права та обов'язки, встановлені статтями 49, 51 КАС України.
Ухвала в частині залишення позовних вимог без розгляду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Лозівський міськрайонний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Ткаченко О.А.