Судове рішення #12909081

Справа № 2-2198/10  

  РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

29 грудня 2010  року   Новокаховський міський суд Херсонської області у складі:  

головуючого судді: Чирського Г.М.,  

при секретарі: Білоус Л.П.,  

за участю позивача: ОСОБА_1,  

    відповідача: ОСОБА_2, представника відповідача: ОСОБА_3,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Нова Каховка Херсонської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 (третя особа – виконком Новокаховської міської ради Херсонської області) про визначення порядку користування житловим приміщенням, -  

в с т а н о в и в:  

    Позивач звернувся до суду із зазначеним позовом, посилаючись на те, що відповідно до рішення Новокаховського міського суду Херсонської області від 15.06.2010 р. та рішення апеляційного суду Херсонської області від 26.08.2010 р. за ним визнано право власності на 1/3 частину квартири АДРЕСА_1 яка складається з трьох ізольованих кімнат, площею: 11,8 кв.м., 18,3 кв. м., 16,7 кв. м. Інші 2/3 частини знаходяться у власності відповідача. У зв»язку з тим, що він має намір проживати на належній йому частки у квартирі, але з відповідачем не може досягнути угоди щодо визначення порядку користування житловим приміщенням, просив суд виділити у користування житлову кімнату 16,7 кв. м.  

    У судовому засіданні позивач, посилаючись на зазначені у позовній заяві обставини, просив залишити відповідачу у користуванні житлові кімнати площею 11,8 кв.м., 18,3 кв. м., а кухню, ванну, туалет, коридор залишити у загальному користуванні.  

Відповідач та його представник позовні вимоги не визнали, заперечуючи проти визначеного позивачем порядку користування спірним житловим приміщенням, просили виділити позивачу у користування житлову кімнату площею 11,8 кв. м.  

  Представник третьої особи у судове засідання не з»явився, у своїй заяві просив справу розглядати без його присутності.  

  Заслухавши сторони та їх представників, дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.  

Судом встановлено, що відповідно до рішення Новокаховського міського суду Херсонської області від 15.06.2010 р., ухвали апеляційного суду Херсонської області від 26.08.2010 р. за позивачем визнано право власності на 1/3 частину квартири АДРЕСА_1 як спадкового майна, при цьому, відповідач є власником 2/3 частини вказаної квартири.  

Як вбачається з Витягу про державну реєстрацію прав позивачу належить на праві приватної спільної часткової власності 1/3 частка зазначеної квартири. З Технічного паспорту на квартиру АДРЕСА_1 встановлено, що спірна квартира складається з 3 ізольованих кімнат житловою площею 46,8 кв.м., у тому числі: 1-а кімната – 11,8 кв.м., 2-а кімната – 18,3 кв.м., 3-я кімната – 16,7 кв.м., а також кухні, ванної кімнати, вбиральні, коридору. Ізольовані приміщення, які можуть використовуватись як окремі квартири, не виділяються, оскільки спірне жиле приміщення знаходиться у багатоповерховому будинку, у загальному користуванні залишаються всі підсобні приміщення.  

Таким чином, кожному з співвласників відповідно до їх часток належить жилої площі: позивачу – 46,8 :3 = 15,6 кв.м., відповідачу – 46,8 х 2: 3 = 31,2 кв.м.  

Відповідно до ст. 317 ЦК України власникові належить права володіння, користування та розпорядження своїм майном. На зміст права власності не впливають місце проживання власника та місцезнаходження майна.    

Згідно роз»ясень п.14 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 20 від 22.12.1995 р. «Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності» квартира, яка є спільною сумісною чи спільною частковою власністю, на вимогу учасника (учасників) цієї власності підлягає поділу в натурі, якщо можливо виділити сторонам ізольовані жилі та інші приміщення із самостійними виходами, які можуть використовуватись як окремі квартири або які можна переобладнати в такі квартири. У протилежному випадку може бути встановлено порядок користування приміщеннями квартири, якщо про це заявлено позов.  

Відповідно до роз»ясень п.6 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 04.10.1991 року № 7 «Про практику застосування судами законодавства, що регулює право приватної власності громадян на жилий будинок» із змінами, якщо виділ частки будинку в натурі неможливий, суд вправі за заявленим про це позовом встановити порядок користування відособленими приміщеннями (квартирами, кімнатами) такого будинку. У цьому разі окремі підсобні приміщення (кухня, коридор тощо) можуть бути залишені в загальному користуванні учасників спільної часткової власності.  

Зважаючи на вищенаведене, суд вважає, що визначити порядок користування спірним жилим приміщенням можливо без обмеження інтересів сторін з врахуванням розміру їх часток у праві спільної часткової власності, виділивши позивачу в спірній квартирі кімнату площею 16,7 кв.м., а відповідачу – кімнату площею 11,6 кв.м. та кімнату площею 18,3 кв.м., всі підсобні приміщення залишити у спільному користуванні, оскільки у даному випадку відступ від часток відповідача у праві спільної часткової власності є незначним.  

При цьому, суд не приймає до уваги посилання відповідача та його представника як на підставу заперечень той факт, що відповідач є зареєстрованим у вказаній квартирі, а позивач має інше житло, а також, що відповідно до довідки Новокаховського ДЄЗ щодо розподілу житлової площі позивачу розподілена кімната 11,8 кв.м., оскільки, вони не мають за собою правового підгрунття та протирічать закону.        

Керуючись ст.ст. 10, 11, 59, 60, 61, 88, 209, 212, 213, 214, 215, 223 ЦПК України, суд –  

в и р і ш и в:  

Позов задовольнити.  

Виділити у квартирі АДРЕСА_1 Херсонської області у користування ОСОБА_1 житлову кімнату площею 16,7 кв.м.  

Виділити у квартирі АДРЕСА_1 Херсонської області у користування ОСОБА_2 житлову кімнату площею 11,8 кв.м. та житлову кімнату площею 18,3 кв.м.  

Залишити у квартирі АДРЕСА_1 Херсонської області кухню, ванну кімнату, вбиральню, коридор у спільному користуванні сторонам.  

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 сплачені судовий збір в розмірі 8 грн. 50 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 37 грн., а всього – 45 грн. 50 коп.  

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Херсонської області через Новокаховський міський суд Херсонської області шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а особами, які не були присутніми у судовому засіданні – у той же строк з моменту отримання копії рішення.    

  Суддя                                                                                                     Г.М.Чирський  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація