Cправа № 2-4143/2010 рік
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(ЗАОЧНЕ)
01 листопада 2010 року Золотоніський міськрайонний суд
Черкаської області
в складі: головуючого судді Мозгової О.А.
при секретарі Матвєєвої О.І.
з участю представника позивача – ОСОБА_1
розглянувши в судовому засіданні в приміщенні суду в м. Золотоноша справу за позовом головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Черкаській області до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди, заподіяної незаконним виловом риби, -
В С Т А Н О В И В:
До суду звернулося головне державне управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Черкаській області з позовом до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди, заподіяної незаконним виловом риби. Свій позов мотивує тим, що держрибохороною у Черкаській області проведено перевірку щодо дотримання Закону України «Про тваринний світ» в частині відшкодування збитків, заподіяних порушенням Правил любительського і спортивного рибальства. В ході перевірки встановлено, що відповідач 20.06.2010 року о 05 годині 00 хвилин на Кременчуцькому водосховищі в районі с.Коробівка ловив рибу промисловим знаряддям «Ятір». Своїми незаконними діями ОСОБА_2 завдав шкоди державі у розмірі 102 грн. 00 коп. Тому, головне державне управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Черкаській області з позовом до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди, заподіяної незаконним виловом риби.
Представник позивача ОСОБА_1 в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив позов задоволити повністю.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про день і час був заздалегідь повідомлений про час та місце розгляду справи, про що в матеріалах справи маються документальні підтвердження – повідомлення про вручення поштового відправлення.
Відповідно до вимог ст.224 ЦПК України у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.
Вивчивши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача, суд вважає, що позов підлягає повному задоволенню.
Відповідно ст.4 Закону України «Про тваринний світ» тварини, які перебувають у стані природної волі в межах території України, її континентально шельфу та виключної (морської) економічної зони, інші об’єкти тваринного світу, на які поширюється дія цього Закону і які перебувають у державній власності, а також об’єкти тваринного світу, що у встановленому законом порядку набуті у комунальну або приватну власність і визначені об’єктами загальнодержавного значення, належать до природних об’єктів загальнодержавного значення..
Постановою Золотоніського міськрайонного суду № 3-7235 від 20 липня 2010 року ОСОБА_2 притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 340 грн. за порушення вимог ч.4 ст. 85 КУпАП.
З розрахунку збитків, заподіяних рибному господарству, внаслідок незаконного добування цінних видів риб та інших об’єктів водного промислу, згідно такс, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 19 січня 1998 року № 32, випливає, що незаконними діями ОСОБА_2, який піймав рибу, а саме: лящ в кількості 1 шт. та лин – 1 шт., завдано збитки державі у розмірі 102 грн. 00 коп.
Відповідно до ст.66 Конституції України, кожен зобов’язаний не заподіювати шкоду природі, культурній спадщині, відшкодовувати завдані ним збитки.
Відповідальність за порушення вимог законодавства про охорону, використання і відтворення тваринного світу несуть громадяни, які заподіяли шкоду тваринному світу, що передбачено ст.10 Закону України «Про тваринний світ».
Поскільки ОСОБА_2 не відшкодував в добровільному порядку по даний час завдану шкоду, то суд вважає, що сума збитків, заподіяна внаслідок незаконного вилову риби, підлягає стягненню в примусовому порядку.
Керуючись ст.ст.66, 121 Конституції України, ст.ст.4,10 Закону України «Про тваринний світ», та ст.1166 ЦК України, -
В И Р І Ш И В:
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь спеціального фонду охорони навколишнього середовища Коробівської сільської ради (р/р 33119331700148, МФО 854018, код платежу 24062100, 22808984 ГУДКУ у Черкаській області) 102 грн. 00 коп. збитків, заподіяних незаконним виловом риби.
Cтягнути з ОСОБА_2 на користь держави 51 грн. судового збору та 37 грн. витрат за інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Рішення може бути переглянуте Золотоніським міськрайонним судом за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржено позивачем в апеляційному порядку до апеляційного суду Черкаської області через Золотоніський міськрайонний суд шляхом подання апеляційної скарги в десятиденний строк з дня проголошення рішення.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржено відповідачем в апеляційному порядку.
Суддя Мозгова О.А.