справа №2- 9804-10
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
( заочне)
29 грудня 2010 року Слов'янський міськрайонний суд Донецької області у складі головуючого - судді Чернишова Ю.В.
при секретарі- Гречко О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Слов'янську цивільну справу за позовом Публічного Акціонерного Товариства «Словважмаш» до ОСОБА_1 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням ,
В С Т А Н О В И В :
ПАТ «Словважмаш» звернулось із позовом до ОСОБА_1 про визнання останнього таким, що втратив право користування житловим приміщенням по АДРЕСА_1
Свої вимоги позивач обґрунтував тим, що він є власником вказаного житлового приміщення, яке є гуртожитком. Відповідач , як працівник підприємства отримав у користування приміщення в гуртожитку де і зареєстрований з 30.10.1991 року. Однак ОСОБА_1 не проживає у вказаному гуртожитку понад шість місяців, а саме з січня 2010 року, внаслідок чого вважає, що відповідно до приписів ст. 72 ЖК України може бути визнаний таким, що втратив право користування житловим приміщенням.
У судове засідання представник позивача не з’явилась, але надала суду заяву, у якій позовні вимоги підтримує у повному обсязі, просить судове засідання провести без її участі.
Відповідач ОСОБА_1, повідомлений належним чином про час та місце слухання справи в судове засідання не з’явився і судом прийнято рішення про розгляд справи у його відсутність, відповідно до вимог ст.224 ЦПК України.
Суд, дослідивши надані сторонами докази вважає що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
В суді з вірогідністю встановлено, що ПАТ «Словвважмаш» є власником гуртожитку розташованого під №12 по вул.Кільцева, в м. Слов’янську, і право власності зареєстровано за ним в реєстрі прав власності на нерухоме майно, що підтверджується реєстраційним посвідченням БТІ м. Слов’янська.
За вказаною адресою зареєстровано ОСОБА_1, що підтверджується обліковою карткою та відміткою про реєстрацію.
Разом з тим в суді встановлено, відповідач не проживає за вказаною адресою з січня 2010 року, що підтверджується актом.
Відповідно до ст. 71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або члені його сім’ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
З наданих суду матеріалів не вбачається, що відповідач відсутній за місцем свого проживання з поважних причин.
Таким чином суд вважає обґрунтованими вимоги про визнання відповідача таким, що втратив право користування житловим приміщенням, оскільки це є передбаченим ст. 16 ЦК України способом захисту цивільних прав.
На підставі ст. 88 ЦПК України підлягають задоволенню вимоги позивача про стягнення з відповідача понесених ним судових витрат в сумі 8,50 грн. та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у сумі 37 грн.
Керуючись ст. 16 ЦК України, ст.. 71,72 ЖК України ст.ст. 10,58,209,212, 213,214,215 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ПАТ «Словважмаш» задовольнити.
Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, втратившим право користування житловим приміщенням в гуртожитку розташованого під №АДРЕСА_1.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь ПАТ «Словважмаш» судовий збір у сумі 8,50 грн. та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у сумі 37 грн.
Рішення може бути оскаржене позивачем в судову палату по цивільним справам апеляційного суду Донецької області, шляхом подачі апеляційної скарги до Слов'янського міськрайонного суду протягом десяти днів, з дня його проголошення, , а для осіб які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Роз'яснити відповідачу, що відповідно до вимог ст. 228,229 ЦПК України, він має право подати письмову заяву протягом десяти днів з дня отримання копії рішення, про перегляд рішення суду.
З оригіналом згідно .
Рішення не набуло законної чинності .
Суддя Слов’янського міськрайонного суду
Донецької області Ю.В. Чернишов