Справа 2-1604/10
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 грудня 2010 року Ленінський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:
судді Буйлової С.Л.,
при секретарі Муслєдіновій Е.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в смт Леніне цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини та на її утримання,
ВСТАНОВИВ:
В листопаді 2010 року позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до відповідача ОСОБА_2, в якій просить стягнути з відповідача ОСОБА_2 на її користь аліменти на утримання дитини - сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 щомісяця в розмірі ј частини заробітку відповідача або 30 % прожиткового мінімуму, починаючи з дня пред’явлення позову та до досягнення дитиною повноліття та просить стягнути аліменти на її утримання в розмірі 700грн. щомісяця, починаючи з дня пред’явлення позову та до досягнення дитиною трьохрічного віку.
Позовні вимоги мотивовані тим, що 18 жовтня 2008 року вона зареєструвала шлюб з відповідачем ОСОБА_4 Від шлюбу мають малолітню дитину – сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. З вересня 2010 року подружні стосунки між ними припинені, дитина проживає з нею, проте відповідач ОСОБА_2 матеріальної допомоги на утримання дитини та на її утримання не надає.
В судове засідання позивач ОСОБА_1 не з’явилася, про час та місце слухання справи повідомлена належно, в письмовій заяві просила справу розглянути в її відсутність, позовні вимоги підтримала в повному обсязі по тих же підставах, просила по справі винести заочне рішення.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належно, причини неявки суду не сповістив.
Згідно ст. 197 ч. 2 ЦПК України у зв’язку з неявкою учасників процесу в судове засідання фіксування технічними засобами не проводилось.
Зі згоди позивача, суд, ухвалив провести заочний розгляд справи, що відповідає вимогам ст. 224 ЦПК України.
Вивчивши матеріали справи, дослідивши надані позивачем письмові докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне позовні вимоги задовольнити з наступних підстав.
Частиною 1 ст.3 ЦПК України встановлено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизначених або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Згідно з частиною 1 статті 11 ЦПК України, якою встановлений принцип диспозитивності цивільного судочинства, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
За ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов’язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, установлених ст. 61 цього Кодексу. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини, що мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких між сторонами ті іншими особами, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
По справі встановлені такі обставини та відповідні ним правовідносини.
18 жовтня 2008 року між позивачем ОСОБА_1 та відповідачем ОСОБА_2 був зареєстрований шлюб відділом реєстрації актів цивільного стану Джанкойського міськрайонного управління юстиції АР Крим, актовий запис № 382 (а.с.6).
Від шлюбу подружжя ОСОБА_2 мають малолітню дитину – сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 5).
Дитина проживає з матір’ю ОСОБА_1 та знаходиться на її утриманні, проте відповідач ОСОБА_2 матеріальної допомоги на її утримання не надає.
Відповідно до вимог ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення повноліття.
Згідно ч. 3 ст. 181 СК України кошти на утримання дитини присуджуються у частці від доходу її матері, батька.
Згідно зі ст. 84 СК України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка – батька дитини до досягнення дитиною трьох років.
Статтею 184 СК України передбачена можливість визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі за заявою платника або одержувача.
З урахуванням майнового стану сторін, розмір аліментів повинен бути встановлений відповідно до вимог ст. 182 СК України в розмірі ј частки заробітку (доходу) відповідача на дитину та в твердій грошовій сумі у розмірі 700 гривень щомісяця на утримання мати дитини до досягнення дитиною 3-х років.
Відповідно до ст.191 СК України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову.
Як убачається, зі штампу суду вхідної кореспонденції, позов ОСОБА_1 пред’явлений до суду 23 листопада 2010 року, таким чином, з оглядом на вищевказану норму матеріального закону, аліменти потрібно стягувати з відповідача саме з цього часу.
Відповідно до положень статті 214 ЦПК України суд, під час ухвалення рішення вирішує, у тому числі, і питання щодо розподілу між сторонами судових витрат, які підлягають стягненню з відповідача.
На підставі ст. 88 ЦПК України з відповідача ОСОБА_2 на користь держави підлягає стягненню судовий збір в сумі 51грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120грн.
На підставі ст. ст. 84, 181,184,191 Сімейного Кодексу України, керуючись ст. ст. 3, 10, 11, 60, 209, 212, 214, 215, 224-226, 294 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Ленінська, Андижанської області, Республіки Узбекистан на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітньої дитини - сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі ј частки усіх в усіх видів заробітку (доходу), але не менш ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісяця і до досягнення дітьми повноліття, починаючи з 23 листопада 2010р. і до повноліття дитини.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Ленінська, Андижанської області, Республіки Узбекистан на користь ОСОБА_1 аліменти на її утримання в розмірі 700 гривень щомісяця, починаючи з 23 листопада 2010 року і до досягнення дитиною 3-х років, а саме до 27.10.2012 року.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у м. Феодосії через Ленінський районний суд АР Крим шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.
Суддя: