Судове рішення #12905752

                  Справа № 2-а-1488/2010  

У Х В А Л А  

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И  

  18 листопада 2010 року Калінінський районний суд міста Горлівка Донецької області у складі: головуючого  судді     Старовецького В.І.,  

при секретарі           Золотарьовій С.В.  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Горлівка справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Горлівки про  визнання  дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії,-  

  В С Т А Н О В И В:  

  Позивач 28 вересня 2010 року звернувся до суду із вказаним позовом до відповідача, посилаючись на те, що вона народилась у ІНФОРМАЦІЯ_1 році та має соціальний статус «Дитина війни» відповідно до Закону України “Про соціальний захист дітей війни”. Вважає, що відповідач неправомірно не виплачує їй за період з 01.01.2009 року по 01.10.2010 року  щомісячну соціальну допомогу у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком передбачену Закону України “Про соціальний захист дітей війни”. Просить суд, визнати неправомірними  дії відповідача по нарахуванню вказаної допомоги у неповному обсязі та зобов’язати відповідача нарахувати їй недоплачену соціальну допомогу за період з 01.01.2009 року по 01.10.2010 року.  Крім того, просить суд поновити їй пропущений строк звернення до суду, посилаючись на те, що за станом здоров’я звернення до суду для неї було неможливим.  

Позивач надала суду заяву, в якій просить справу та клопотання про поновлення строку розглянути у її відсутність, на позовних вимогах наполягає  (а.с. 11).  

Відповідач  до суду не з’явився. Про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причина неявки суду не відома (а.с.  10).  

Згідно ч.2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлено шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше обчислюється з дня коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод та інтересів.  

Відповідно до ч. 1 ст. 100 КАС України пропущення строку звернення до адміністративного суду  є підставою для залишення позову без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку.  

Позивач не надав жодних доказів щодо причин пропущеного строку звернення до суду за захистом  своїх прав та законних інтересів.  У зв’язку з тим, що позивачем пропущено строк звернення до суду з вимогами про підвищення до пенсії як дитині війни за період з 01 січня 2009 року по 27 березня 2010 року та підстави для його поновлення відсутні, суд вважає за необхідне з підстав пропуску строку звернення до адміністративного суду залишити позовні вимоги в цій частині без розгляду.  

На підставі викладеного, керуючись ст. 100 КАС України, суд,-  

  У Х В А Л И В:  

  Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Горлівки про  визнання  дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії  за період з 01 січня 2009 року по 27 березня 2010 року, залишити без розгляду.  

Ухвала суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного адміністративного суду Донецької області через Калінінський районний суд міста Горлівки шляхом подачі в п’яти денний строк з дня проголошення ухвали апеляційної скарги.  

  Суддя:  

                            справа № 2-а-1488/10  

ПОСТАНОВА  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

 18 листопада 2010 року Калінінський районний суд міста Горлівка Донецької області у складі: головуючого  судді                                  Старовецького В.І.,

при секретарі                                       Золотарьовій С.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Горлівка справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Горлівки про  визнання  дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії,

 В С Т А Н О В И В:

  Позивач 28 вересня 2010 року звернувся до суду із вказаним позовом до відповідача, посилаючись на те, що вона народилась у ІНФОРМАЦІЯ_1 році та має соціальний статус «Дитина війни» відповідно до Закону України “Про соціальний захист дітей війни”. Вважає, що відповідач неправомірно не виплачує їй за період з 28 березня 2010 року по 01.10.2010 року  щомісячну соціальну допомогу у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком передбачену Закону України “Про соціальний захист дітей війни”. Просить суд, визнати неправомірними  дії відповідача по нарахуванню вказаної допомоги у неповному обсязі та зобов’язати відповідача нарахувати їй недоплачену соціальну допомогу за період з 28 березня 2010 року по 01.10.2010 року.  

Позивач надав суду заяву, в якій просить справу розглянути у її відсутність, на позовних вимогах наполягає (а.с. 11).

Відповідач  до суду не з’явився. Про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причина неявки суду не відома (а.с.  10).

Суд вирішив можливим розглянути справу у відсутність сторін, на підставі наявних у справі доказів.  

З матеріалів справи та наявних в ній доказів, судом встановлено наступне.  

Позивач має статус  “Дитина війни”, що підтверджується відомостями його паспорту та пенсійного посвідчення ( а.с. 3, 4).  

Позивачу починаючи з 01.01.2008 року сплачується підвищення до пенсії у сумі 47 гривень, з 01.04.2008 року – 48,10 гривень, з 01.07.2008 року – 48,20 гривень, з 01.10.2008 року – 49,80 гривень, з 01.01.2009 року – 49,80 гривень  (а.с. 5).  

  Статтею 58 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» на Пенсійний Фонд покладено керівництво та управління солідарною системою, збір, акумуляція та облік страхових внесків, призначення пенсії та підготовка документів для її виплати, забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій, допомоги на поховання, здійснення контролю за цільовим використанням коштів Пенсійного Фонду, вирішення питань пов’язаних з веденням обліку пенсійних активів застрахованих осіб на накопичувальних пенсійних рахунках, здійснення адміністративного управління Накопичувальним фондом та інші функції, передбачені Законом і статутом  Пенсійного Фонду.  

    Правовий статус дітей війни, основи їх соціального захисту та гарантії їх соціальної захищеності шляхом надання пільг і державної соціальної підтримки встановлює Закону України «Про соціальний захист дітей війни».  

    Відповідно до ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни» від 18.11.2004 року (набрав чинності 01.01.2006 року) дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.    

   Відповідно до ст. 52 Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» прожитковий мінімум на одну особу, в розрахунку на місяць для осіб, які втратили працездатність встановлений з 1 січня 2010 року у розмірі 695 гривень,   з 1 квітня до 1 липня 2010 року у розмірі 706 гривень, з 1 липня по 1 жовтня 2010 року у розмірі 709 гривень.  

    Пенсійний Фонд України діє на підставі Положення про Пенсійний Фонду України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.2002 року № 121/2001 та здійснює свої повноваження через створені у встановленому порядку територіальні управління. Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» рішення про призначення та перерахунок пенсій приймаються районними управліннями Пенсійного Фонду України за місцем проживання пенсіонера.  

Таким чином обов’язок по нарахуванню та виплаті позивачу доплати до пенсії, передбаченої ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» покладено на Управління Пенсійного Фонду України в Калінінському районі міста Горлівки Донецької області.  

Відповідачем в порушення ч. 2 ст. 71 КАС України не доведено та не надано суду доказів щодо вчинення будь-яких дій для забезпечення виконання покладеного на нього обов’язку нарахування та виплати позивачу доплати до пенсії у розмірі 30 % від мінімальної пенсії за віком.  

Враховуючи, що позивачу з 01.01.2009 року  по теперішній час сплачується підвищення до пенсії   щомісячно у сумі 49,80 гривен (а.с. 5) відповідач повинен зробити перерахунок пенсії позивача за період з  28 березня 2010 року по 01.10.2010 року виходячи з вимог Закону України «Про соціальний захист дітей війни».  

    На підставі ст. 3, 6, 7 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», керуючись ст. 8-12, 99-100, 71, 94, 159-163,186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –  

      ПОСТАНОВИВ:  

  Визнати протиправною бездіяльність Управління Пенсійного Фонду України в Калінінському районі міста Горлівки Донецької області по не нарахуванню та невиплаті ОСОБА_1 щомісячної доплати до пенсії у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за період з 28   березня 2010 року по 01 жовтня 2010 року.

  Зобов’язати Управління Пенсійного Фонду України в Калінінському районі міста Горлівки Донецької області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1  з підвищенням її на 30 % мінімальної пенсії за віком відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» з розміру встановленого частиною 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та провести відповідні виплати за період  з 28 березня 2010 року по 01 жовтня 2010 року з урахуванням фактично виплачених сум за відповідний період.  

  П   останова суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного адміністративного суду Донецької області через Калінінський районний суд міста Горлівки шляхом подачі в десяти денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги.  

  Суддя:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація