Справа № 2- 3834/10
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 листопада 2010 року
Орджонікідзевський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого - судді Сітало А.К.,
за участю секретаря – Катеринюка В.В.,
представника позивача – ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Харкові справу за позовом ОСОБА_2 до Харківської міської ради про визнання права власності на спадкове майно, -
в с т а н о в и в :
Позивач подав до суду позов, в якому просить визнати за ним право власності на 1/2 частину квартири АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що у спірній квартирі він проживає з 06.11.1992 року і по цей час. 02.02.1994 року він та ОСОБА_3 відповідно до Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» отримали свідоцтво про право спільної сумісної власності на вказану квартиру. Позивач проживав з ОСОБА_3 до дня її смерті однією сім’єю. 03.06.2010 року позивач звернувся до Державної нотаріальної контори для оформлення права на спадщину після смерті ОСОБА_3, нотаріус перевірив реєстрову книгу спадкових справ, повідомив, що після смерті ОСОБА_3, з заявами про прийняття спадщини ніхто не звертався , спадкова справа не відкривалась, а він є спадкоємцем четвертої черги. Однак видати свідоцтво на спадщину відмовився, пояснивши, що у таких випадках питання відносно спадщини вирішуються у судовому порядку.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги та доводи наведені в їх обґрунтування підтримав, просив суд позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про час , місце та дату розгляду справи повідомлявся своєчасно та належним чином. Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, відповідно до ст.224 ЦПК України.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, свідків ОСОБА_4, ОСОБА_5, дослідивши матеріали справи, встановив такі факти та відповідні їм правовідносини.
Згідно свідоцтва про право власності на житло від 02 лютого 1994 року , спірна квартира відповідно до Закону України « Про приватизацію державного житлового фонду» належить на праві спільної сумісної власності позивачу та члену його сім’ї ОСОБА_3
ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 померла. Після її смерті відкрилась спадщина на 1/2 частину квартири АДРЕСА_1. Згідно відмітки в паспорті позивача та довідки з місця його проживання позивач проживає у спірній квартирі з 06.11.1992 року, у довідці також зазначено , що позивач є племінником ОСОБА_3
Згідно відповіді Четвертої Харківської державної нотаріальної контори від 10.08.2010 р. за № 01-14/1927 згідно алфавітних книг за 2003-2010 роки, та витягу зі спадкового реєстру, після смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, спадкова справа не заводилась, з заявами про прийняття або відмову від спадщини в установлений законом термін ніхто не звертався. Свідоцтво про право на спадщину ні за законом ні за заповітом не видавалась.
Допитані свідки ОСОБА_4, ОСОБА_5 , які є сусідами позивача, підтвердили факт спільного проживання позивача з 1992 року однією сім’єю з ОСОБА_3, по день її смерті, та факт подальшого проживання позивача у спірній квартирі.
Згідно з вимогами ст. 1264 ЦК України у четвергу чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкоємцем однією сім’єю не менш п’яти років до часу відкриття спадщини.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 1258 ЦК України кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття, крім випадків, встановлених статтею 1259 цього Кодексу.
Згідно ст. 1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо не відмовився від неї.
За таких обставин суд доходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10, 11, 81, 209, 212, 214-215 ЦПК України, ст. ст. 1222, 1258, 1264, 1268 ЦК України, суд -
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_2 - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_2 право власності на 1/2 частину квартири АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.
Заочне рішення суду може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя: