Судове рішення #12901926

Справа № 2-8262/10/12  

УХВАЛА  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

 

29 листопада 2010 р.                                                                     м. Харків  

 

Суддя Київського районного суду м. Харкова Садовський К.С., розглянувши цивільну справу за позовом прокуратури Київського району м. Харкова в інтересах держави в особі Харківської міської ради до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілого,  

  ВСТАНОВИВ:  

  23 листопада 2010 року прокуратура Київського району м. Харкова, в порядку ст. 45 ЦПК України, звернулась в інтересах держави в особі Харківської міської ради до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідачів ОСОБА_1, та ОСОБА_2 на користь держави, в особі відділення державного казначейства витрати на лікування потерпілого від злочину ОСОБА_3 у сумі 1541,47 грн.  

  Вивчивши надані матеріали, вважаю, що позов разом з додатками до нього підлягають поверненню з наступних підстав.  

  Відповідно до ч.2 ст.45 ЦПК України прокурор здійснює у суді представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії цивільного процесу.  

  Згідно з п. 6 ч.2 ст. 20 Закону України «Про прокуратуру» № 1789-XII від 05.11.1991 р., при виявленні порушень закону прокурор або його заступник у межах своєї компетенції мають право звертатись до суду з заявами про захист прав і законних інтересів громадян, держави, а також підприємств та інших юридичних осіб.  

  Стаття 361 цього ж Закону  передбачає, що представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.  

  Таким чином, з аналізу норм діючого законодавства можливо дійти висновку, що представництво в суді інтересів держави або громадянина здійснюється саме прокурором, як посадовою особою. Прокуратура є державним органом і юридичною особою. Згідно роз’яснень п. 10 постанови пленуму Верховного Суду України «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції» № 2 від 12.06.2009 р., у справах де прокурор не виконує функції представництва, прокуратура виступає як сторона в цивільному процесі.  

  Відповідно до п.3 ч.3 ст. 121 ЦПК України заява повертається у випадках, коли заяву від імені позивача подано особою, яка не має повноважень на ведення справи.  

  За таких обставин позовна заява прокуратури Київського району м. Харкова в інтересах держави в особі Харківської міської ради підлягає поверненню заявнику, так як прокуратура Київського району м. Харкова, як юридична особа, не наділена повноваженнями на здійснення процесуальних та інших дій, спрямованих на  захист у суді інтересів громадянина або держави.  

  Керуючись п.3 ч.3 ст. 121 ЦПК України, суддя, -  

  УХВАЛИВ:  

    Позовну заяву прокуратури Київського району м. Харкова в інтересах держави в особі Харківської міської ради до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілого повернути до прокуратури Київського району м. Харкова.  

  Роз’яснити, що право на зверненнями з цими вимогами до суду має право прокурор.  

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.  

  СУДДЯ  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація