Судове рішення #12899705

  Справа № 2-а-2621/2010р.

  П О С Т А Н О В А  

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И  

27 грудня 2010 року                                                                         м.Мена  

 

Суддя Менського районного суду Чернігівської області Чепурко В.О. розглянувши у скороченому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1  до Управління Пенсійного фонду України в Менському районі Чернігівської області про визнання дій відповідача неправомірними, зобов’язання відповідача здійснити перерахунок та виплату державної та додаткової пенсії за шкоду нанесену здоров’ю, як учаснику ліквідації аварії на ЧАЕС,  

  ВСТАНОВИВ:  

  У грудні 2010 року позивач звернувся з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Менському районі Чернігівської області про визнання дій відповідача неправомірними,  в якому просить суд зобов’язати відповідача здійснити йому перерахунок та виплату державної пенсії відповідно до положень ст.ст. 49, 50, 53, ч.4 ст. 54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” по третій групі інвалідності в розмірі 6 мінімальних пенсій за віком, додаткової пенсії  за шкоду нанесену здоров’ю в розмірі 50 % мінімальної пенсії за віком за період з 20.08.2010 року, з урахуванням зміни розміру мінімальної пенсії та раніш виплачених сум.                                                                                                        

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що він являється учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії, інвалідом 3-ї групи, захворювання якого пов’язане з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС та відповідно до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” має право на державну пенсію в розмірі 6 мінімальних пенсій за віком, а також на щомісячну додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю, як інваліду 3 групи в розмірі 50 процентів мінімальної пенсії за віком, однак відповідач зазначену пенсію виплачує йому в нижчих розмірах ніж передбачено законом.  

Відповідач копію ухвали про відкриття скороченого провадження отримав, подавши у встановлений законом строк заперечення на позов.  

Розгляд справи проведено у порядку скороченого провадження у відповідності із ст.. 183-2 КАС України без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.  

Суддя за результатами розгляду справи в порядку скороченого провадження, оцінивши обставини справи, вважає їх достатніми для прийняття рішення з таких підстав.  

Позивач ОСОБА_1 являється інвалідом 3 групи та постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії, що підтверджується відповідним посвідченням серії НОМЕР_1 від 26.11.1992 року та Довідкою МСЕК (а.с.6-7).  

Як слідує із заперечень відповідача на позов, позивач перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду в Менському районі та отримує пенсію по інвалідності 3 групи згідно Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи ”. Пенсія позивачу нараховується відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 16.07.2008 року № 654 «Про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян» та Постанови Кабінету Міністрів від 28.05.2008 року №530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» і станом на 01.12.2010 року розмір його пенсії складає 1394, 60 грн., з яких 980 грн. – основний розмір пенсії, 110, 10 грн. – додаткова пенсія, 220, 20 грн. підвищення інваліду війни 2 групи, 34, 30 грн. державна адресна допомога, 50 грн. цільова грошова допомога на прожиття.  

Відповідно до ст. ст. 50, 54 Закону “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, в усіх випадках пенсії для інвалідів 3 групи, щодо яких встановлено зв’язок з Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими 6-ти мінімальних пенсій за віком, а також щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров»ю як інваліду 3 групи в розмірі 50 процентів мінімальної пенсії за віком.  

Посилання відповідача на те, що пенсія позивачу повинна нараховуватись у відповідності із Постановами Кабінету Міністрів України є необґрунтованим.    

Пунктом 28 розділу ІІ Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 28.12.2007 року внесені зміни до Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року визнані таким, що не відповідають Конституції України положення, зокрема п. 28 розділу ІІ Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України.    

Отже з 22.05.2008 року відновлена дія ст. ст. 49, 50, 54 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".    

Виходячи із загальних засад пріоритету законів над підзаконними актами при вирішенні цього спору, суд приходить до висновку, що при розрахунку державної та додаткової пенсії, передбаченої ст.ст. 50 та 54 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», застосуванню підлягають положення Закону, а не постанов Кабінету Міністрів України.  

Положення ч. 3 ст. 28 Закону «Про загальнообов’язкове  державне  пенсійне страхування» не є перешкодою для застосування мінімального розміру пенсії за віком, зазначеного у частині 1 цього Закону, оскільки  чинним  законодавством не встановлено, іншого мінімального розміру пенсії за віком.  

Рішенням Менського районного суду Чернігівської області від 20 серпня 2010 року Управління Пенсійного фонду України в Менському районі зобов’язано здійснити позивачу перерахунок та виплату державної та додаткової пенсії за шкоду нанесену здоров’ю, як учаснику ліквідації аварії на ЧАЕС по 20 серпня  2010 року.  

У листопаді 2010 року позивач повторно звернувся до Управління Пенсійного фонду в Менському районі із заявою про перерахунок та виплату пенсії з 20 серпня 2010 року, але йому було безпідставно відмовлено відповідачем.  

Враховуючи викладене, позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Менському районі Чернігівської області в частині визнання дій відповідача неправомірними та зобов’язання здійснити йому перерахунок та виплату пенсії підлягають задоволенню за період з 20.08.2010 року по день розгляду справи – 27.12.2010 року.  

На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 49, 50, 54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи ”, ч.3 ст. 28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, ст.ст. 2, 18, 69-71, 158-163, 167, 183-2, 186 Кодексу адміністративного судочинства України,  суд –  

ПОСТАНОВИВ:  

  Позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Менському районі Чернігівської області про визнання дій відповідача неправомірними, зобов’язання відповідача провести перерахунок та виплату державної та додаткової пенсії за шкоду нанесену здоров’ю, як учаснику ліквідації аварії на ЧАЕС  – задовольнити.  

Визнати дії Управління Пенсійного фонду України в Менському районі Чернігівської області щодо відмови здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату державної та додаткової пенсії за шкоду нанесену здоров’ю, як учаснику ліквідації аварії на ЧАЕС – неправомірними.  

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Менському районі Чернігівської області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату державної пенсії, як інваліду 3 групи - учаснику ліквідації  наслідків аварії на ЧАЕС, відповідно до положень ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», в розмірі не менше 6-ти мінімальних розмірів пенсій за віком та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, згідно ст.50 вищевказаного Закону в розмірі 50 % від мінімальної пенсії за віком, з розрахунку прожиткового мінімуму, який встановлено ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за період з 20.08.2010 року по 27.12.2010 року включно, з урахуванням проведених виплат за даний період.  

Постанова суду, прийнята у порядку скороченого провадження, підлягає негайному виконанню.  

Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Менський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня отримання копії постанови.  

Постанова набирає законної сили у порядку, встановленому ст. 254 КАС України.  

  Суддя                   В.О. Чепурко  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація