Судове рішення #12898038

Справа № 2 “о”-  261  /2010 рік  

Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И  

29 грудня 2010 року  Ковпаківський районний суд м. Суми  у складі:  

головуючого судді – Черних О.М.  

при секретарі –  Ільченко А.М..  

з  участю заявника,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа – Управління Пенсійного фонду України в Ковпаківському районі м. Суми  про встановлення факту належності правовстановлюючого  документу, -  

В С Т А Н О В И В   :  

Заявник 09 грудня 2010 року звернувся до суду з заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого  документу, а саме: архівної Довідки за № Нб-537/93, виданої Державним архівом Сумської області. Свою заяву мотивує тим, що під час Великої Вітчизняної війни, у червні 1943 року був насильно вивезений на примусові роботи до Німеччини в м. Хайнеберг, де працював на сільгоспроботах до травня 1945 року, цей факт підтверджується архівною довідкою № Нб-537/93 від 14.03.2001 року. Проте, коли він звернувся до Пенсійного фонду України в Ковпаківському районі м. Суми щодо зарахування до пенсійного стажу його перебування на окупованій території, з’ясувалось, що архівній  довідці  була допущена помилка, а саме: рік його народження замість -ІНФОРМАЦІЯ_3 рік  вказано -ІНФОРМАЦІЯ_1 рік,  в зв’язку з чим йому було відмовлено в перерахунку пенсії. А тому, просить встановити факт належності йому правовстановлюючого  документу – архівної Довідки за № Нб-537/93, виданої Державним архівом Сумської області.  

В судовому засіданні заявник  заяву підтримав  пояснивши, що згідно свідоцтва про його народження, пенсійного посвідчення, паспорту ті інших документів вказаний рік його народження – ІНФОРМАЦІЯ_3, а тому просив  встановити факт належності йому правовстановлюючого  документу – архівної Довідки за № Нб-537/93, виданої Державним архівом Сумської області, оскільки там помилково вказано рік його народження - ІНФОРМАЦІЯ_1.  

Представник заінтересованої особи –у судове засідання не з’явився,  надав суду заяву в якій не заперечував проти встановлення факту належності ОСОБА_1 архівної Довідки за № Нб-537/93, виданої Державним архівом Сумської області, просив справу розглядати у його відсутність.

Суд вважає можливим розглянути справу за наявними доказами, у відсутності представника заінтересованої особи.  

Перевіривши матеріали справи, вислухавши заявника, свідка, суд  вважає, що заяву слід задовольнити.

Згідно ст. 256 п.6 ЦПК України суд  розглядає справи про належність правовстановлюючого документа особі: прізвище, ім’я та по батькові, зазначені  в документі, не збігаються з ім’ям, по батькові чи прізвище цієї особи, вказаними в свідоцтві про народження чи в паспорті.  

В судовому засіданні встановлено, що відповідно до архівної Довідки за № Нб-537/93, виданої Державним архівом Сумської області, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець с. Гришине, Талаївського району, Сумської області був примусово у 1943 році  вивезений у Німеччину (Східна Прусія) м. Хайнеберг, де працював у господаря на сільгоспроботах до   травня 1945 року  (а.с.5).

Як вбачається з копії свідоцтва про народження заявника,  ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_3 року в селі Гришине, Талаївського району, Чернігівського області (нині с. Гришине, Роменського району, Сумської області) (а.с. 6)  

Свідок ОСОБА_2, яка є дружиною заявника суду підтвердила той факт, що  ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженець с. Гришине, Талаївського району, Сумської (Чернігівської) області дійсно в 1943 році   був примусово вивезений до  Німеччини, де працював у господаря на сільгоспроботах до   травня 1945 року.

За таких обставин, суд вважає за необхідне встановити факт належності правовстановлюючого документу,  оскільки цей факт повністю підтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами.  

Встановлення даного юридичного факту дійсно має юридичне значення для заявника, оскільки надає можливість зробити перерахунок пенсії, зарахувавши до пенсійного стажу час перебування його на окупованій території та знаходження на примусових роботах у Німеччині.   

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 213-215, 234 ч. 2 п. 5, 256- 259  ЦПК України, суд,-      

В И Р І Ш И В :  

Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючого документу - задовольнити.

Встановити факт належності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженцю с. Гришине, Талаївського району, Сумської області правовстановлюючого документу -  архівної Довідки за № Нб-537/93, виданої Державним архівом Сумської області, на ім’я ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення

    Суддя           підпис       О.М. Черних  

  Копія вірна:           О.М. Черних  

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація