Судове рішення #1289775

№ 2-920 -07

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

 

17 квітня 2007 року Кіровський районний суд м. Кіровограда в складі:

головуючого судді                   Дьомич Л.М.

при секретарі                           Вовкуненко І.В. Коннова О.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до учасників / засновників / Товариства з обмеженою відповідальністю «Центр сприяння розвитку підприємництва», ОСОБА_2, ОСОБА_3 ОСОБА_4, ОСОБА_5, ТОВ «Український центр нерухомої власності», про визнання строкового трудового договору укладеним на невизначений строк , суд

ВСТАНОВИВ:

 

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, яким просить визнати строковий трудовий договір від 01 серпня 2003 року, укладеного між ним та відповідачем за посадою директора Товариства з обмеженою відповідальністю «Центр сприяння розвитку підприємництва» безстроковим трудовим договором , тобто таким , що укладений на невизначений строк .

На обґрунтування вимог зазначив, що згідно наказу № 1-ОС від 1 серпня 2003 року та на підставі Протоколу загальних зборів засновників Товариства № 1 від 04 липня 2003 року він був обраний на посаду директора вказано товариства. Відповідно до пункту 10.9. Статуту Товариства, директор обирається зборами учасників строком на два роки з правом продовження повноважень на новий період за пропозицією учасників, з директором може укладатися трудовий договір (контракт). Проте, по сплину 2 річного строку трудові відносини фактично тривають, а відтак дія укладеного трудового договору вважається продовженою на невизначений строк . В суді підтримав вимоги і доповнив, що на теперішній час в його діяльності виникають непорозуміння, так як контрагентам стало відомо про те, що є спір між засновниками, щодо легітимності виконавчого органу, виникають суперечності щодо подальшого здійснення фінансової діяльності, а саме, укладання договорів, тощо.

Відповідач ОСОБА_2., який також по дорученню від ОСОБА_3 позовні вимоги визнав, пояснивши, що дійсно згідно наказу № 1-ОС від 1 серпня 2003 року та на підставі Протоколу загальних зборів засновників Товариства № 1 від 04 липня 2003 року позивач був обраний на посаду директора вказано товариства, яку фактично займає і по теперішній час, здійснює належну господарську діяльність. Закінчується майже другий термін визначений в Статуті на який обраний може бути виконавчий орган, але між ними як засновниками виникли суперечності, численні спроби зібрати Загальні збори, на яких вирішити в тому числі і питання щодо призначення директора, не принесли позитивних результатів, через відсутність кворуму.

Відповідачі ОСОБА_4. та представник по дорученню ОСОБА_5 позовні вимоги не визнали, зазначивши, що спір регулюється Законом України «Про господарські товариства», усі питання діяльності товариства, крім тих, що належать до виключної компетенції зборів учасників, належать до компетенції виконавчого органу. Питання призначення директора відноситься до виключної компетенції зборів учасників, який має обов'язок по Статуту скликати такі збори, крім того судове рішення не може замінювати рішення засновників.

Відповідач ТОВ «Український центр нерухомої власності» повідомлений про розгляд справи, засновники цього товариства ті що і ТОВ «Центр сприяння розвитку підприємництва», який в теперішній час не здійснює діяльність у зв'язку з судовим провадженням між засновниками.

 

2

З'ясувавши обставини спору, вислухавши пояснення сторін, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог повністю.

Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю «Центр сприяння розвитку підприємництва» (далі - Товариство) було створено відповідно до чинного законодавства України, і зареєстровано Реєстраційною Палатою виконавчого комітету Кіровоградської міської ради 16.07.2003 року за реєстраційним номером 14441200000001526.

Відповідно до підпункту в. пункту 10.2. Статуту Товариства обрання та відкликання директора Товариства є виключною компетенцією Зборів Учасників Товариства , а відповідно до п.1.2 Статуту товариства учасниками / засновниками / товариства є ОСОБА_2. , ОСОБА_3 ОСОБА_4. , ОСОБА_5. / л. с 4/, ТОВ «Український центр нерухомої власності», засновниками якого також є ОСОБА_2., ОСОБА_3 ОСОБА_4., ОСОБА_5.

Відповідно до пункту 10.9. Статуту Товариства Директор обирається Зборами Учасників /засновників /строком на 2 роки з правом продовження повноважень на новий період за пропозицією учасників. З директором може укладатися трудовий договір (контракт).

Згідно наказу № 1 -ОС від 1 серпня 2003 року та на підставі Протоколу загальних зборів засновників Товариства №1 від 04 липня 2003 року позивач був обраний на посаду директора вказано товариства./ л.с 15/.

За вказаних обставин при обранні позивача директором Товариства було повністю дотримано порядку, встановленого Статутом Товариства.

Зібраними доказами по справі є доведеним , що по сплину дворічного терміну трудові відносини позивача за посадою директора товариства фактично тривають по теперішній час, оскільки позивач підписує від імені Товариства усю звітну бухгалтерську та фінансову документацію, вчиняє від імені Товариства правочини, які породжують для нього відповідні права та обов'язки, при цьому ні правоохоронними (чи контролюючими) органами, ні контрагентами, ні учасниками Товариства, ці правочини не оспорювалися і не оспорюються, що свідчить про фактичне виконання позивачем обов'язків директора Товариства.

Вказані факти відповідають правовідносинам сторін, що регулюються законодавством про працю і дають підстави на повне задоволення позову. Доведеним є те, що із позивачем 1 серпня 2003 року був укладений трудовий договір за посадою директора Товариство з обмеженою відповідальністю «Центр сприяння розвитку підприємництва» на визначений строк, а саме на 2 роки , проте по сплину 2 - річного терміну ці трудові відносини фактично тривають , жодна із сторін не вимагає їх припинення , то відповідно до ч.І ст.39 - 1 КЗпП України, дія цього договору вважається продовженим не невизначений термін.

Вищевказане не свідчить про те, що трудовий договір може бути припинений лише за згодою сторони позивача чи підстав, передбачених Кодексом законів про працю, звільнення за ініціативою власника чи уповноваженого органу. Судове рішення ніяким чином не замінює повноваження засновників, які вправі в порядку Статуту обрати виконавчий орган, тим самим звільнити з займаної посади раніше обраного директора. При цьому з ним має бути проведена процедура передбачена законодавством при звільненні.

Як здійснено висновок з пояснень засновників, між ними є неузгодженість, провести загальні збори вони не можуть, так як не утворюється кворум, від їх дій не може бути обмежений в правах та законних інтересах позивач.

Стягнути з відповідачів судові витрати в доход держави.

Керуючись ст.ст. 213-215, ст. 294 ЦПК, суд

 

ВИРІШИВ :

 

Позовні вимоги ОСОБА_1 до учасників / засновників / Товариства з обмеженою відповідальністю «Центр сприяння розвитку підприємництва», ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ОСОБА_4, ОСОБА_5, ТОВ «Український центр нерухомої власності», про визнання строкового трудового договору укладеним на невизначений строк - задовольнити повністю. Визнати дію строкового трудового договору від 01 серпня 2003 року, укладеного між ОСОБА_1 та Товариство з обмеженою відповідальністю «Центр сприяння розвитку підприємництва» за посадою директора Товариство з обмеженою відповідальністю «Центр сприяння розвитку підприємництва» безстроковим трудовим договором.

 

 3

Стягнути з ОСОБА_2, ОСОБА_3 ОСОБА_4, ОСОБА_5, ТОВ «Український центр нерухомої власності» в доход держави солідарно: 8,50 грн. судового збору, 15,00 грн. витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду. Апеляційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення . Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою , яка її подає , до суду апеляційної інстанції.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація