Судове рішення #12896917

                      Справа №2-1817/10  

    Рішення  

Іменем     України  

  16 грудня 2010  року         Кельменецький районний суд Чернівецької області в складі:  

головуючого – судді:       Туржанського В.В.  

при секретарі:         Малій Ж.І.  

з участю позивачки:       ОСОБА_1  

та відповідача:         ОСОБА_2  

  розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Кельменці цивільну справу за позовом     ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -  

          ВСТАНОВИВ:  

  Позивачка ОСОБА_1 подала  до Кельменецького районного суду позовну заяву у якій просить розірвати шлюб між нею   та відповідачем ОСОБА_2,  який   зареєстрований  27 червня 1986  року  у виконавчому комітеті Вартиковецької сільської ради Кельменецького району Чернівецької області,  актовий запис №08.  

Відповідач ОСОБА_2  в судовому  засіданні визнав позов.  

Позивачка  ОСОБА_1 в судовому засіданні позов підтримала.  

Судом встановлено, що   27 червня 1986  року    ОСОБА_2 та ОСОБА_1 зареєстрували шлюб у  виконавчому комітеті Вартиковецької сільської ради Кельменецького району Чернівецької області,  актовий запис №08.    Сторони  спільно не проживають та не підтримують подружні відносини, шлюб носить формальний характер,   позивачка наполягає на розірванні шлюбу, протягом часу наданого сторонам для примирення вони його не досягли.  

Суд вважає, що подальше збереження шлюбу порушує передбачене ст.56 Сімейного кодексу України право дружини та чоловіка на особисту свободу. Згідно ч.3, ч.4  ст.56 Сімейного кодексу України кожен з подружжя має право припинити шлюбні відносини.   Примушування до припинення шлюбних відносин, примушування до їх збереження, в тому числі примушування до статевого зв'язку за допомогою фізичного або психічного насильства, є порушенням права дружини, чоловіка на свободу та особисту недоторканність і може мати наслідки, встановлені законом. З   гідно ст.24 Сімейного кодексу України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка.  

Відповідно до  ч.1, ч.2 та ч.3 ст.55 Сімейного кодексу України  дружина та чоловік зобов'язані спільно піклуватися про побудову сімейних відносин між собою та іншими членами сім'ї на почуттях взаємної любові, поваги, дружби, взаємодопомоги. Чоловік зобов'язаний утверджувати в сім'ї повагу до матері. Дружина зобов'язана утверджувати в сім'ї повагу до батька. Дружина та чоловік відповідальні один перед одним, перед іншими членами сім'ї за свою поведінку в ній.  

В порушення ст.60 ЦПК України відповідач не надав суду жодного доказу, який би підтверджував можливість примирення. Крім того відповідач не надав суду доказів, що між ним та позивачкою дійсно існують сімейні відносини як між подружжям.  

  Враховуючи наведене, зважаючи на те, що позивачка категорично заперечує проти збереження сім'ї, суд вважає, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам позивачки, а тому позовні вимоги  ОСОБА_1  слід задовольнити.  

Керуючись ст. ст. 105, 110, 112 СК України, ст. ст. 3, 8, 10, 15, 79, 88, 213, 214, 215, 224, 225, 226 ЦПК України, суд, -  

        ВИРІШИВ:  

Позов  ОСОБА_1    задовольнити повністю.  

Шлюб  між ОСОБА_2   та ОСОБА_1, який був зареєстрований  27 червня 1986  року  у виконавчому комітеті Вартиковецької сільської ради Кельменецького району Чернівецької області,  актовий запис №08 - розірвати.  

Стягнути з ОСОБА_2  на користь ОСОБА_1  8 (вісім) гривень 50 (п‘ятдесят)  копійок в рахунок відшкодування витрат понесених на сплату судового збору та 30 (тридцять) гривень в рахунок відшкодування витрат на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи.  

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для  подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не  скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.  

Апеляційна скарга на рішення суду до Апеляційного суду Чернівецької області подається протягом десяти днів з дня його проголошення через Кельменецький районний суд. Особи, які брали участь  у справі, але не були  присутні в судовому засіданні під час проголошення  судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.  

  Суддя:  

             

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація