Справа № 2а-3313/10 р.
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 грудня 2010 року Ссонівський районний суд м.Черкаси у складі:
головуючого-судді Пироженко В.Д.
при секретарі Бунякіній Ю.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Черкаси справу за адміністративним позовом Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Соснівської районної у м.Черкаси ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплаченої соціальної допомоги,-
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплаченої соціальної допомоги. В обґрунтування своїх вимог вказує ті обставини, що Згідно з заявою ОСОБА_1 від 18.01.2006, заявниці призначена та виплачена допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» від 21.11.1992 №2811-ХІІ.
Відповідно до пункту 23 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року №1751, виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку припиняється у разі коли особа, що отримує в органах праці та соціального захисту населення допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, виявила бажання працювати - з дня працевлаштування. Згідно з п. 48 Порядку органи, що призначають і виплачують державну допомогу сім'ям з дітьми, мають право у разі потреби перевіряти обґрунтованість видачі та достовірність документів, поданих для призначення допомоги. При перевірці достовірності інформації через ДПА та відповідно до довідки ДП «Автоскладальний завод № 2» встановлено, що ОСОБА_1 працевлаштувалась на роботу на умовах повного робочого дня з 23.06.2008, про що не повідомила управління праці та соціального захисту населення.
Таким чином було виявлено порушення дії Закону України „Про державну допомогу сім'ям з дітьми", що призвело до надмірної виплати бюджетних коштів у вигляді допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у сумі 793,67 грн.
Просять стягнути з відповідача кошти в сумі 793, 67 грн. виплачених надміру, у вигляді державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та покласти на відповідача судові витрати.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримав та просив його задовольнити, стягнувши з відповідачки надміру виплачену соціальну допомогу в сумі 793, 67 грн. та покласти на відповідача судові витрати.
Відповідачка в судове засідання не з»явилась, причини неявки суду не повідомила, про день та час розгляду справи повідомлялась належним чином, заяви про перенесення судового розгляду суду не подавала.
Суд, вислухавши представника позивача, дослідивши письмові матеріали справи, вважає, що позов підлягає до задоволення.
У ході розгляду справи достеменно встановлено, що згідно з заявою ОСОБА_1 від 18.01.2006, заявниці призначена та виплачена допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» від 21.11.1992 №2811-ХІІ.
Відповідно до пункту 23 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року №1751, виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку припиняється у разі коли особа,
що отримує в органах праці та соціального захисту населення допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, виявила бажання працювати - з дня працевлаштування.
Відповідно до ст. 22 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», одержувачі державної допомоги зобов'язані повідомляти органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, про зміну всіх обставин, що впливають на виплату допомоги. Суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги), стягуються згідно з законом.
Згідно з п. 48 Порядку органи, що призначають і виплачують державну допомогу сім'ям з дітьми, мають право у разі потреби перевіряти обґрунтованість видачі та достовірність документів, поданих для призначення допомоги. При перевірці достовірності інформації через ДПА та відповідно до довідки ДП «Автоскладальний завод № 2» встановлено, що ОСОБА_1 працевлаштувалась на роботу на умовах повного робочого дня з 23.06.2008, про що не повідомила управління праці та соціального захисту населення.
Таким чином було виявлено порушення дії Закону України „Про державну допомогу сім'ям з дітьми", що призвело до надмірної виплати бюджетних коштів у вигляді допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у сумі 793,67 грн.
Згідно з розпорядженням начальника управління праці та соціального захисту населення Соснівського райвиконкому м. Черкаси від 09.06.2009, ОСОБА_1 припинено виплату допомоги в зв'язку з виходом на роботу та направлено повідомлення про повернення коштів по надмірно отриманій допомозі в розмірі 793,67 грн.
Управлінням праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Соснівської районної у м. Черкасах ради неодноразово були направлені листи на адресу ОСОБА_1 з вимогою повернути надміру виплачені кошти. На даний час за відповідачем залишається заборгованість в розмірі 793,67 грн., яку суд вважає стягнути.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 6, 10, 11, 71, 72, 79, 91, 128, 160 - 163, 167 КАС України,ст.ст.1, 4, 7, 13 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» від 21.11.1992 №2811-ХІІ, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов Управління праці та соціального населення виконавчого комітету Соснівської районної у м.Черкаси ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплаченої соціальної допомоги задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління праці та соціального населення виконавчого комітету Соснівської районної у м.Черкаси ради надміру сплачені кошти у вигляді державної соціальної допомоги в сумі 793, 67 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 3, 40 грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги.
Головуючий: