Справа № 2-7160/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 листопада 2010 року Соснівський районний суд м. Черкаси в складі:
головуючого – Пироженко В.Д.
при секретарі – Жук О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до Черкаської міської ради, треті особи : ОСОБА_3 про визнання права власності на самовільне будівництво, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся в суд з позовом до Черкаської міської ради, третя особа : ОСОБА_3 про визнання права власності на самовільне будівництво, а саме прибудову тамбур літ. а2, що розташований на земельній ділянці за адресою: АДРЕСА_1, вказуючи про те, що згідно договору про надання в безстрокове користування земельної ділянки для будівництва житлового будинку на праві особистої приватної власності, укладеного 25.06.1958 р. і зареєстрованого в реєстрі за № 1-6249, їй на праві особистої приватної власності належить 23/50 частин житлового будинку з відповідною частиною надвірних споруд за адресою: м. АДРЕСА_1 Власником решти 27/50 частин вищезазначеного житлового будинку з відповідною частиною надвірних споруд є ОСОБА_3. Рішенням Черкаського міськвиконкому № 1234 від 29.11.1956 р. за зазначеним житловим будинком закріплена в постійне користування земельна ділянка площею 600 кв. м. Тому у встановленому законом порядку вона як співвласниця будинку, є також користувачем земельної ділянки.
В 1984 р. вона без погодження з міськвиконкомом самовільно побудувала прибудову до будинку літ. а2 за зазначеною адресою. Вказана споруда житлових умов проживання співвласниці не порушує, і вона не заперечує проти узаконення прибудови до будинку. Просить визнати за нею право власності на самочинно зведену прибудову саме прибудову тамбур літ. а2, що розташований на земельній ділянці за адресою: АДРЕСА_1
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив задовольнити.
Представник відповідача Черкаської міської ради в судовому засіданні проти задоволення позову не заперечував.
Третя особа : ОСОБА_3 в судовому засіданні проти визнання права власності на самочинне будівництво за ОСОБА_1. не заперечувала.
Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає до задоволення.
Судом встановлено, що згідно договору про надання в безстрокове користування земельної ділянки для будівництва житлового будинку на праві особистої приватної власності, укладеного 25.06.1958 р. і зареєстрованого в реєстрі за № 1-6249, позивачу на праві особистої приватної власності належить 23/50 частин житлового будинку з відповідною частиною надвірних споруд за адресою: м. АДРЕСА_1
Власником решти 27/50 частин вищезазначеного житлового будинку з відповідною частиною надвірних споруд є ОСОБА_3.
Рішенням Черкаського міськвиконкому № 1234 від 29.11.1956 р. за зазначеним житловим будинком закріплена в постійне користування земельна ділянка площею 600 кв. м. Тому у встановленому законом порядку позивач як співвласниця будинку, є також користувачем вказаної земельної ділянки.
Для поліпшення житлових умов в 1984 р. позивач без погодження з міськвиконкомом самовільно побудувала прибудову до будинку літ. а2 за зазначеною адресою.
Вказана споруда житлових умов проживання співвласниці не порушує, і вона не заперечує проти узаконення за мною прибудови до будинку.
Відповідно до ч.І ст. 376 ЦК України житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважається самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.
Відповідно до заяви співвласника ОСОБА_3 від 27.09.2010 року, засвідченої приватним нотаріусом Ященко В.М., ОСОБА_3 не заперечує проти оформлення права власності за ОСОБА_1 на самовільно побудований тамбур (літ а2) , що знаходяться за адресою м. АДРЕСА_1
Згідно довідки Управління планування та архітектури департаменту архітектури, будівництва та землеустрою виконавчого комітету Черкаської міської ради № 9399 від . 15.10.2010 року самочинно добудована прибудова тамбур літ. а2, що розташований на земельній ділянці за адресою: АДРЕСА_1 розміщена без порушень державних будівельних норм.
Зважаючи на вищевикладене та згідно ст. 376 ЦК України – на вимогу власника земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно забудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.
Суд вважає, що можливо визнати за позивачем право власності на самочинно добудовану прибудову тамбур літ. а2, що розташований на земельній ділянці за адресою: АДРЕСА_1, оскільки це не суперечить суспільним інтересам.
Керуючись ст.ст.10, 11, 60, 215, 218 ЦПК України, ст. 376 ЦК України, суд ,–
В И Р І Ш И В:
Визнати за ОСОБА_1 право власності на самочинно добудовану прибудову тамбур літ. а2, що розташований на земельній ділянці за адресою: м. АДРЕСА_1
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10 денний строк з дня проголошення рішення.
ГОЛОВУЮЧИЙ: