Судове рішення #12894314

                            Копія

Справа  №  2-1044                                                 2010 рік  

РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

 21 грудня2010 року                                      

Іллінецький районний суд   Вінницької області в складі:  

головуючого судді Димбіцького Ю.В.        

при секретарі   Телевань С.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Іллінці  цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про  стягнення аліментів на утримання дружини,

  ВСТАНОВИВ:  

 ОСОБА_1 звернулась до суду із зазначеним позовом, в якому вказала, що  15 липня 2007 року вона зареєструвала шлюб із відповідачем, який є батьком її  дитини – сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.  

Відповідач не надає  матеріальної допомоги на утримання її та дитини. Всі її намагання  стосовно того, щоб відповідач почав приділяти більше уваги сім’ї та дитині виявилися безрезультатними. На теперішній час вона не працює, оскільки перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років.

ОСОБА_2 останнім часом працював в ЛТД «Агро цукор». Тому вона просить суд стягнути із нього на свою користь аліменти на її утримання в твердій грошовій сумі в розмірі 300 гривень, щомісячно до досягнення дитиною трьох років.

Відповідач  ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги  визнав частково, пояснюючи тим, що хоч він постійно отримує невелику заробітну плату, але не спроможний виплачувати аліменти в розмірі 300 грн., оскільки заробітна плата у нього становить 800 грн. на місяць і є його єдиним джерелом існування, тому просить суд визначити йому розмір аліментів в частці від доходу.      

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази, а саме: копію свідоцтва про шлюб (а.с.3), копію свідоцтва про народження дитини (а.с.4), суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому   задоволенню із наступних мотивів.  

 Відповідно до ст.ст.75, 76, 79, 80, 84 СК України, право на утримання (аліменти) має той із подружжя,  який є непрацездатним,  потребує  матеріальної  допомоги,  за  умови,  що другий із подружжя може надавати матеріальну допомогу; розірвання шлюбу не припиняє права особи на утримання, яке виникло у неї за час шлюбу; аліменти  присуджуються  за  рішенням суду від дня подання позовної заяви; аліменти  присуджуються  одному  з  подружжя  у частці від заробітку (доходу) другого з подружжя і (або) у  твердій  грошовій сумі; розмір   аліментів   одному  з  подружжя  суд  визначає  з урахуванням можливості одержання утримання від повнолітніх  дочки, сина,  батьків  та з урахуванням інших обставин,  що мають істотне значення; дружина,  з  якою проживає дитина,  має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років.

 В судовому засіданні встановлено, що сторони перебувають у шлюбі із 15 липня 2007 року, мають спільну дитину, ІНФОРМАЦІЯ_1, дитина проживає із позивачем, із відповідача на її утримання стягуються аліменти в розмірі 30% всіх видів його заробітку, позивач не працює, доглядаючи дитину до досягнення нею трирічного віку, натомість відповідач працює, маючи постійний регулярний заробіток.

 За таких обставин, зважаючи потребу позивача у матеріальній допомозі, можливість відповідача надавати таку та враховуючи наявність у нього аліментного обов’язку по утриманню малолітньої дитини, суд доходить висновку, що із нього на користь позивача слід стягнути аліменти на утримання дружини в розмірі 20% всіх видів його заробітку.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.75, 76, 79, 80, 84  СК України, ст.209, 212 -215 ЦПК України,  

                                                                                                   

ВИРІШИВ:  

 Позов задовольнити частково.  

Стягнути із ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, аліменти на її утримання   у розмірі  20% від всіх видів його заробітку щомісяця, починаючи із 10 листопада 2010 року до досягнення дитиною ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, трирічного віку, тобто до 28 листопада 2012 року.      

Стягнути із ОСОБА_2 на користь держави 51 грн. судового збору та 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Вінницької області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення, а особи,  які брали  участь  у справі,  але  не  були  присутні  у  судовому  засіданні  під  час проголошення судового рішення,  можуть  подати  апеляційну  скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення через Іллінецький районний суд.

  Головуючий:   /підпис/

Копія вірна.

Суддя Іллінецького  

районного суду                                                                                         Ю.В.Димбіцький

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація