справа №2-0-11/07
РІШЕННЯ
Ім."ям України
/заочне /
3 травня 2007 року Яготинський районний суд
Київської області, в складі; Головуючого судді Карпович В.Д. При секретарі Олексенко Т.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за заявою ОСОБА_1, зацікавлена особа; Згурівська державна нотаріальна контора, про встановлення факту що має юридичне значення.
Встановив:
В заяві до суду заявник вказав, що він є рідним сином ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.
Після смерті батька, залишилась спадщина у вигляді земельної ділянки / паю / яка розташована на території Старо-Оржицької сільської Ради Згурівського району Київської області.
Він є єдиним спадкоємцем, після смерті батька. В встановлений строк він звернувся до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, але у видачі свідоцтва про право на спадщину, йому було відмовлено із за невідповідності запису про батька в свідоцтві про його народження.
А тому просив, встановити факт що він є рідним сином ОСОБА_2 померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.
В судовому засіданні заявник підтримав свої вимоги, представник зацікавленої особи в судове засідання не з"явився, про день та час судового засідання повідомлений своєчасно.
Перевіривши матеріали справи, суд вважає що по даній справі необхідно відповідно до ст. 224 ЦПК України, провести заочний розгляд справи із винесенням заочного рішення.
Із пояснень заявника ОСОБА_1 видно, що його батьки не знаходились в зареєстрованому шлюбі. При його народженні, його було записано на прізвище матері ІНФОРМАЦІЯ_2. Приблизно до 20 річного віку він проживав разом із своїми батьками в с Стара Оржиця Згурівського району. Після смерті батька інших спадкоємців не залишилос
Факт встановлення факту, що він є рідним сином померлого ОСОБА_2, необхідно йому для прийняття спадщини після смерті батька.
Із показів свідків ОСОБА_3. та ОСОБА_4 видно, що померлий ОСОБА_2. був рідним батьком заявника ОСОБА_1 ОСОБА_2. все життя прожив в с Стара Оржиця, де і народився його син ОСОБА_1
В судовому засіданні встановлено слідуючи:
ОСОБА_1 є рідним сином ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.
Батьки заявника не знаходились в зареєстрованому шлюбі. Від спільного проживання 14.08. 1950 року, в них народився син ОСОБА_1 / заявник / Так як батьки не перебували в зареєстрованому шлюбі, то сина було записано на прізвище матері ІНФОРМАЦІЯ_2. В свідоцтві про народження їх сина Миколи в графі батько, батьком було записаноІНФОРМАЦІЯ_3. До двадцятирічного віку заявник проживав в с Стара Оржиця де і народився,
разом із своїми батьками. Батько заявника ОСОБА_2, прожив все своє життя в с Стара Орлиця Згурівського району Київської області.
Дані обставини в судовому засіданні підтверджуються показами свідків ОСОБА_3. та ОСОБА_4 колишніх жителів с. Стара-Оржиця
Із свідоцтва про народження заявника ОСОБА_1 видно, що він народився в с Стара - Оржиця Згурівського району . В графі батько вказана записІНФОРМАЦІЯ_3. Матір"ю записана ОСОБА_5.
Із свідоцтва про смерть видно, що ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в с Стара Орлиця Згурівського району.
Факт встановлення родинних відносин заявника із померлим ОСОБА_2., необхідно заявнику для прийняття в законному порядку спадщини, після смерті батька ОСОБА_2.
Відповідно до п.7 Постанови Пленуму Верховного суду України від 31.03. 1995 року „ Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення" відповідно до ст. 256 п.1 ЦПК України, суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину
Перевіривши матеріали справи, заслухавши пояснення заявника, покази свідків, суд вважає, що вимоги заявника підлягають до задоволення.
Керуючись ст.ст. 10, 30, 60, 209, 213-215, 256 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Встановити, що ОСОБА_1 14 серпня 1950 року народження, є рідним сином ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Київської області, шляхом подання до суду заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів, після його проголошення, та шляхом подання апеляційної скарги протягом 20 днів, після подання заяви про апеляційне оскарження.