Судове рішення #1289259678


Справа № 1003/12305/12

2/1003/3533/12

Категорія 47


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


27 серпня 2012 року Білоцерківський міськрайоний суд у складі:

головуючого судді –        Верещінська І. В. ,

при секретарі –                Приймак Л. А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в  приміщенні Білоцерківського міськрайонного суду Київської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів та коштів на особисте утримання, 


В С Т А Н О В И В :


Позивач звернулась до суду з позовною заявою до відповідача про стягнення аліментів та коштів на особисте утримання, в якій вказала на те, що з відповідачем по справі вона перебуває в шлюбі з 15 липня 2008 року.  Від шлюбу у мають двох дітей  16.10.2008 року та ІНФОРМАЦІЯ_1 , які проживають з позивачем  та знаходиться на її утриманні. Так як відповідач в добровільному порядку не надає матеріальної допомоги на утримання малолітніх дітей, вона просить в судовому порядку стягнути з відповідача аліменти на утримання кожної дитини в розмірі 1/3 всіх видів заробітку, до повноліття дитини, а також на своє особисте утримання в розмірі 1/6 частини всіх видів заробітку щомісячно, починаючи з моменту подачі позовної заяви і до досягнення дочкою ОСОБА_3 трирічного віку.

27.08.2012 року позивач зменшила позовні вимоги, та просить суд стягнути з відповідача аліменти на утримання дітей в розмірі 1/3 частини заробітку.

Позивач в судовому засіданні зменшенні позовні вимоги підтримала повністю, просила задовольнити. Відповідач в судовому засіданні позов визнав в повному обсязі, оформивши письмову заяву.

Відповідно до ч.2 ст.11 ЦПК України особа, яка бере участь у справі, розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Відповідно до ст.31 ЦПК України відповідач вправі визнати позов протягом усього часу розгляду справи.

На підставі ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Суд, вислухавши сторони, перевіривши матеріали справи вважає, що позовні вимоги  підлягають задоволенню  з наступних підстав.

Згідно ст. 180  СК України батьки зобов`язані утримувати дитину, до досягнення нею повноліття, а відповідно до п.3 ст. 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини  присуджуються у частці від доходу її матері, батька та (або) в твердій грошовій сумі.

Згідно ч.2 ст.182 СК України мінімальний розмір аліментів на 1 дитину не може бути меншим ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених ст.184 цього Кодексу.    

Відповідно до матеріалів справи, сторони перебувають у шлюбі з 15 липня 2008 року, що підтверджується наявною в матеріалах справи копією свідоцтва про шлюб, виданого Львівською сільською радою Бериславського району Херсонської області, актовий запис № 4.  Від сумісного проживання в шлюбі сторони мають двох доньок ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується наявною у матеріалах справи копією свідоцтва про народження серія НОМЕР_1 , актовий запис № 1902, та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , що підтверджується наявною у матеріалах справи копією свідоцтва про народження серія НОМЕР_2 , актовий запис № 1184, де батьками дитини зазначені позивач та відповідач. Діти знаходяться на утриманні позивача, що підтверджується відповідною довідкою ЖЕК № 1 від 23.07.2012 року № 613. За твердженням позивача батько дітей на даний час добровільно матеріальної допомоги на утримання дітей не надає.

Визначаючи розмір стягуваних аліментів, суд врахував, що позивач утримує дітей одноособово, діти є малолітніми, відповідач працює на БЦ ФЕГГ ПАТ «Київоблгаз» водієм, згідно довідки Білоцерківської філії ПАТ «Київоблгаз» від 21.08.2012 року №535, за період з 26.09.2011 року по 31.07.2012 року отримав дохід в розмірі 27202,93 гривень, проти стягнення з нього аліментів на утримання дітей у визначеному позивачем розмірі не заперечує, стягнень по виконавчим документам з нього не проводиться, інших утриманців не має.

За таких обставин суд вважає можливим прийняти визнання позову відповідачем, це передбачено діючим законодавством, буде сприяти захисту інтересів малолітніх дітей сторін та не порушить права відповідача. Обставин, які б перешкоджали стягненню аліментів з відповідача, судом не встановлено.

Згідно ч.1 ст.191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову, тобто з  25.07.2012р.

Відповідно до ст.88 ЦПК України та ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з відповідача підлягає стягненню на користь держави судовий збір в розмірі 214 гривень 60 коп., оскільки позивач на підставі п.3 ст.5 Закону України «Про судовий збір» була звільнена від сплати судового збору при поданні позову про стягнення аліментів. 

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 15, 88, 174, 212-215, 367 ЦПК України, ст.ст. 180, 181, 182, 191 СК України, суд,



В И Р І Ш И В :


Позов задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , що зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_3 , який працює в БЦ ФЕГГ ПАТ «Київоблгаз» водієм, на користь ОСОБА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_4 , що проживає за адресою: АДРЕСА_1 , аліменти на утримання дітей ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , в розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку (доходу), щомісячно починаючи з 25.07. 2012 року до досягнення найстаршою дитиною повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 214 гривень 60 коп. на користь держави.

Допустити негайне виконання рішення суду в межах суми платежу за один місяць.


Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Київської області через Білоцерківський міськрайонний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.



СуддяІ. В. Верещінська





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація