Справа №3-7255/10/04
ПОСТАНОВА
Іменем України
22 грудня 2010 р. Київський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого – судді Донець О.В.
за участю секретаря Муленко К.І.
розглянувши матеріали, що надійшли від ВДАІ по обслуговуванню м. Харкова та АТІ ГУМВС України в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, що мешкає в АДРЕСА_1,
по ст.124, 122-4 КУпАП
ВСТАНОВИВ:
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення від 08.10.2010 р., 03.10.2010 р. о 14 год. 15 хв. ОСОБА_2, керуючи автомобілем «Шевроле» д/н НОМЕР_1 по вул. Шевченка в м. Харкові, не дотримався безпечної швидкості руху та допустив зіткнення з автомобілем «Сузукі» д/н НОМЕР_2, після чого поїхав з місця з ДТП, порушивши п. 12.1, 2.10 Правил дорожнього руху, чим здійснив правопорушення, передбачене ст.124, ст.122-4 КУпАП, що стало причиною ДТП.
Будучи допитаним в судовому засіданні, ОСОБА_2 свою провину не визнав та пояснив, що приблизно в цей час він проїжджав по вул. Шевченка, однак зіткнення з будь-яким автомобілем не було. Тільки через три дні на ім’я батька його дружини прийшло повідомлення про ДТП. На належному йому автомобілі ніяких пошкоджень немає і працівниками ДАІ він оглянутий не був.
Суд, вислухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши наданий матеріал, закриває провадження у справі за відсутністю в діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124, ст.122-4 КУпАП, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 9 КпАП України адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків ( ст.10 КпАП України).
Відповідно до ч.1 п.1 ст.247 КпАП України, провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі відсутності події та складу адміністративного правопорушення.
Матеріали справи не містять ані протоколу огляду автомобіля ОСОБА_2 з зафіксованими в ньому механічними пошкодженнями автомобіля, отриманими ним внаслідок зіткнення з іншим автомобілем, ані інших даних, які б підтверджували, що зіткнення з автомобілем «Сузукі» д/н НОМЕР_2 скоїв саме автомобіль «Шевроле» д/н НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_2
Враховуючи зазначене, суд вважає недоведеною вину ОСОБА_2 у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ст.124, ст.122-4 КУпАП, а тому провадження по справі повинно бути закрито.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 9,10, 247, 251, 283, 284 КУпАП, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Провадження по справі у відношенні ОСОБА_2 за ст. ст.124, 122-4 КУпАП – закрити, за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Харківської області через Київський районний суд м. Харкова протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя
Строк пред’явлення постанови до виконання три місяці з наступного дня після її постановлення.
Постанова набрала чинності "______"________________2010 р.