Справа № 3-6671/10/05
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 жовтня 2010 року суддя Київського районного суду м. Харкова Єфіменко Н.В., при секретарі Петріковій Ю.І., за участю прокурора Омельченка І.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Харкові адміністративний матеріал у відношенні:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянин Росії, уродженець с. Нечаєво, Корочанського району, Бєлгородської області, освіта - вища, одружений, має неповнолітнього сина ІНФОРМАЦІЯ_4, пенсіонер, не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2,
про порушення митних правил передбачених ст. 339 МК України, -
В С Т А Н О В И В :
07.09.2010 р. о 09 год. 15 хв під час виконання службових обов’язків, співробітниками ДПС ДАІ ГУМВС України в Харківській області по вул. Ак. Павлова, 162 в м. Харкові зупинений автомобіль марки „ВАЗ-21070”, реєстраційний знак НОМЕР_2 під керуванням громадянина Росії ОСОБА_1 При перевірці документів на даний транспортний засіб встановлено, що згідно свідоцтва про реєстрацію, автомобіль належить громадянину Росії ОСОБА_1 і перебуває на обліку в Російській Федерації. ОСОБА_1 надав посвідчення водія РФ, паспорт громадянина РФ на момент перевірки відсутній. Однак, під час перевірки встановлено, що за даними адресно-довідкового бюро УМВС України в Харківській області, ОСОБА_1 має паспорт громадянина України з постійною реєстрацією в Україні у м. Харкові, тобто є резидентом. Відповідно штампу в імміграційній картці, вказаний автомобіль ОСОБА_1 ввіз на митну територію України 29.07.2010 р. через митний пункт пропуску „Гоптівка” Харківської обласної митниці в режимі спрощеного митного контролю „зелений коридор” як громадянин Росії. Згідно даних бази обліку транспортних засобів, на вказаному автомобілі ОСОБА_1 протягом 2008-2010 р.р. багаторазово перетинав митний кордон України в режимі спрощеного митного контролю „зелений коридор” і більшість часу знаходився на території України.
До судового засідання ОСОБА_1 з’явився, провину в порушенні митних правил не визнав. Пояснив, що має два паспорти і перетинав кордон як громадянин Російської Федерації.
Представник Харківської митниці Гриньов А.А. до судового засідання не з’явився, про дату час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причину неявки суд не повідомив.
Прокурор Омельченко І.І. у судовому засіданні подання підтримав, просив визнати винним ОСОБА_1 та накласти адміністративне стягнення у вигляді конфіскації автомобілю в межах санкції статті.
Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що на ім’я ОСОБА_1 виданий паспорт громадянина Російської Федерації НОМЕР_1 від 19.08.2008 р., згідно адресно-довідкового бюро УМВС України в Харківській області ОСОБА_1 постійно з 02.09.2006р. зареєстрований у кв. 6 б. 30 по вул. Дерев’янко в м. Харкові.
При визначенні громадянства ОСОБА_1 суд виходить з ратифікованої Україною 20.09.2006 р. Європейської конвенції про громадянство, ст.14 якої передбачає право кожної держави-учасниці встановлювати в своєму внутрішньому державному праві збереження чи втрату громадянства її громадянами, які набувають громадянство іншої держави, а також чи пов’язано набуття або збереження її громадянства з відмовою від іншого громадянства або його втратою.
У відповідності до ст.2 Закону України "Про громадянство України" № 2235-III від 18.01.2001
( далі: ЗУ № № 2235-III) «Законодавство України про громадянство ґрунтується на таких
принципах: 1) єдиного громадянства - громадянства держави Україна, що виключає
можливість існування громадянства адміністративно-територіальних одиниць України.
Якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави або держав,
то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України…»
Вищевказаний принцип реалізується ст.19 ЗУ № № 2235-III, ч.1 якої передбачає як підставу втрати громадянства добровільне набуття громадянином України громадянства іншої держави, якщо на момент такого набуття він досяг повноліття, а ч.2 …набуття особою громадянства України внаслідок обману, свідомого надання неправдивих відомостей, або фальшивих документів.
При цьому ст.. 9 ЗУ № № 2235-III передбачений обов’язок особи, яка набула громадянство України і подала декларацію про відмову від іноземного громадянства повернути паспорт іноземної держави до уповноважених органів цієї держави.
Таким чином, Законом України "Про громадянство України" не передбачене множинне або подвійне громадянство.
Дослідивши документи адміністративного матеріалу, вислухавши міркування прокурора, пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, суд враховуючи вимоги ст. 2 ЗУ№ 2235-III, вважає, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 339 МК України – порушення порядку проходження митного контролю в зонах спрощеного митного контролю тобто наявності під час проведення митного контролю в особи, яка формою проходження митного контролю обрала проходження через таку зону (коридор) товарів, заборонених або обмежених для переміщення через митний кордон України.
Факт правопорушення підтверджений документами адміністративного матеріалу: протоколом про порушення митних правил № 361/80700/10 від 07.09.2010 р., рапортом співробітника ДПС ДАІ ГУМВС України в Харківській області, даними адресно-довідкового бюро УМВС України в Харківській області, даними бази обліку транспортних засобів та іншими документами.
Невизнання ОСОБА_1 своєї вини суд вважає намагання уникнути адміністративної відповідальності.
При накладенні стягнення суд у відповідності до ст. 33 КпАП України, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують та обтяжують відповідальність, наявність на утриманні неповнолітньої дитини та що ОСОБА_1 не працює, є пенсіонером, вважає за можливе застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Керуючись ст. 339 МК України, ст. 41 Конституції України, п.1 ст.284, 11 КпАП України, суд –
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 339 МК України та накласти стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень . Автомобіль «ВАЗ 21070», реєстраційний номер НОМЕР_2, 1997 року випуску, колір білий, вартістю 15800(п’ятнадцять тисяч вісімсот) гривень, ключі від авто кількістю 2 шт., що зберігається у коморі Харківській обласній митниці повернути ОСОБА_1
Стягнути з ОСОБА_1 витрати митного органа, пов’язані з провадженням у справі та зберіганням автомобілю на митному складі.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Харківської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня її винесення апеляційної скарги до Апеляційного суд Харківської області через Київський районний суд м. Харкова.
Строк пред’явлення постанови до виконання складає три роки.
Суддя –підпис. Копія вірна. Суддя-
Секретар-