Справа № 2-1115/2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 грудня 2010 року смт. Краснопілля
Краснопільський районний суд Сумської області в складі:
головуючого судді Щербина А.С.
при секретарі Сотніковій І.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Краснопілля справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на дітей,-
В С Т А Н О В И В:
Позивачка просить суд розірвати шлюб між нею та відповідачем, а також стягнути з останнього аліменти на утримання дітей сторін – доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 у розмірі 1/3 частини його заробітку кожного місяця, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму на кожну дитину відповідного віку щомісяця, до досягнення дітьми віку повноліття. Свої вимоги вона мотивує тим, що на протязі тривалого часу між сторонами відсутнє взаєморозуміння, вони мають різні погляди на життя та вирішення важливих питань сім’ї та побуту, що негативно вплинуло на подружні стосунки, а тому за таких обставин сім'я сторін практично не існує, відповідач добровільно ніякої матеріальної допомоги на утримання дітей не надає.
Позивачка у судовому засіданні позов підтримала повністю та просила суд розпочати стягнення аліментів з відповідача на утримання доньки починаючи з 01.12.2010 року.
Відповідач у судовому засіданні з позовними вимогами погодився.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 14 квітня 1996 року сторони уклали шлюб, який зареєстрували виконкомом Мезенівської сільської ради Краснопільського району сумської області, актовий запис №3 (а.с.5). Від даного шлюбу сторони мають двох неповноліх дітей – доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.6,7). На даний час спільне проживання між сторонами припинено, головною причиною припинення шлюбних стосунків є те, що на протязі тривалого часу між сторонами відсутнє взаєморозуміння, вони мають різні погляди на життя та вирішення важливих питань сім’ї та побуту, що негативно вплинуло на подружні стосунки. За час окремого проживання сторони ніяких стосунків не підтримують, заходи вжиті судом для примирення сторін позитивних результатів не дали, а тому шлюб існує лише формально. Діти сторін проживають з позивачкою та знаходяться на її утриманні (а.с.8). Позивачка працює, отримує мінімальну заробітну плату, інших доходів не має (а.с.9). Відповідач добровільно матеріальної допомоги на утримання дітей не надає хоча працює, має постійний заробіток, інвалідом не являється, інших утриманців не має і спроможний виплачувати аліменти. Тому позивачка звернулася в суд з позовом.
Згідно вимог ст.110, 112 Сімейного кодексу України, позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя, і рішення про розірвання шлюбу суд постановляє, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя сторін і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з подружжя чи інтересам дітей сторін.
Суд вважає, що подальше сімейне проживання і збереження шлюбу сторін буде суперечити інтересам позивачки, тому шлюб підлягає розірванню.
Відповідно до ст.180-183 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу батька (матері), або у твердій грошовій сумі.
Згідно ч.2 ст.182 Сімейного кодексу України, мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, коли аліменти визначаються в твердій грошовій сумі.
Враховуючи те, що діти сторін знаходиться на утриманні позивачки, відповідач добровільно матеріальної допомоги на утримання дітей не надає, хоча за станом здоров”я спроможний це робити, інвалідом не являється, працює, отримує заробітну плату, інших утриманців не має, тому суд вважає за необхідне стягнути з відповідача аліменти в розмірі 1/3 частини з усіх видів його заробітку кожного місяця, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку щомісяця, починаючи стягнення з 01.12.2010 року до досягнення дітьми віку повноліття.
Згідно ст. 88 ЦПК України, з відповідача необхідно стягнути на користь держави судовий збір у розмірі 51 грн., оскільки позивачка при зверненні до суду була звільнена від сплати судових витрат.
Згідно ст.81 ЦПК України, з відповідача необхідно стягнути також витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120 грн., оскільки в справах про стягнення аліментів дані витрати стягуються після розгляду справи судом.
Керуючись ст.ст.10, 60, 81, 88, 212, 215,218, 367 ЦПК України, ст.ст.110–112, 180-183 Сімейного Кодексу України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Задовольнити позов ОСОБА_1.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 14 квітня 1996 року виконкомом Мезенівської сільської ради Краснопільського району Сумської області, актовий запис №3.
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця АДРЕСА_1, мешканця АДРЕСА_2, робітника Михайлівського заводу вогнетривів, аліменти на утримання дітей : доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 у розмірі 1/3 частини з усіх видів його заробітку, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму на кожну дитину відповідного віку щомісяця, починаючи стягнення з 01.12.2010 року до досягнення дітьми віку повноліття, стягуючи аліменти на користь матері, ОСОБА_1, 1978 року народження.
Аліменти в межах платежу за один місяць підлягають негайному стягненню.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в сумі 51 грн. на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_2 витрати на інформаційно-технічне забезпечення в розмірі 120 грн. на р/р 31219259700172, отримувач коштів – Державний бюджет, код платежу 22050000, код ОКПО 23635238, банк: ГУДКУ в Сумській області, МФО: 837013, призначення платежу “за ІТЗ до Краснопільського районного суду Сумської області”.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до апеляційного суду Сумської області через Краснопільський районний суд Сумської області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Повний текст рішення виготовлено 20 грудня 2010 року.
Суддя А.С.Щербина
- Номер: Б/н 1376
- Опис: про визнання таким, що втратив право користування жилим приміщенням
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-1115/10
- Суд: Дарницький районний суд міста Києва
- Суддя: Щербина Анатолій Семенович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 04.11.2015
- Дата етапу: 04.11.2015
- Номер: 6/521/347/19
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-1115/10
- Суд: Малиновський районний суд м. Одеси
- Суддя: Щербина Анатолій Семенович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 11.07.2019
- Дата етапу: 17.09.2019
- Номер: 6/686/616/20
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-1115/10
- Суд: Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
- Суддя: Щербина Анатолій Семенович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.10.2020
- Дата етапу: 15.10.2020
- Номер: б/н
- Опис: Про стягнення додаткових витрат на утимання дитини
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-1115/10
- Суд: Фастівський міськрайонний суд Київської області
- Суддя: Щербина Анатолій Семенович
- Результати справи: залишено без змін
- Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.04.2010
- Дата етапу: 26.08.2010