Судове рішення #12891321

справа № 2 - 1259 / 2010р.

Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И  

13 грудня 2010 року                                                                                                                 смт. Краснопілля  

  Краснопільський районний суд Сумської області в складі головуючого судді Косар А.І.  

за участю  

секретаря судового засідання Литвин А.В.  

позивача ОСОБА_1  

представника відповідача Шаркова В.С.  

представника третьої особи Чепусенко О.М.  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Краснопільського районного суду Сумської області смт. Краснопілля цивільну справу позовного провадження  

за   позовом ОСОБА_1  

до   Славгородської сільської ради Краснопільського району Сумської області  

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: відділ держкомзему у Краснопільському районі Сумської області  

про   встановлення факту прийняття спадщини та визнання права на спадкове майно в порядку спадкування, -  

В С Т АН О В И В :  

 Позивач, ОСОБА_1, подав позов проти відповідача, Славгородської сільської ради Краснопільського району Сумської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: відділ держкомзему у Краснопільському районі Сумської області, у зв’язку з не можливістю отримати Свідоцтво про право на спадщину за заповітом по причині не отримання спадкодавцем відповідних документів на належне йому право на спадкове майно у зв’язку зі смертю.

 14 жовтня 2010 року відкрито провадження у даній справі.  

 Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивача ОСОБА_4, на час відкриття спадщини мешкала за місцем реєстрації по АДРЕСА_1 разом з чоловіком ОСОБА_5, що підтверджується копією свідоцтва про смерть НОМЕР_1 від 25.10.1999 р. та довідкою Славгородської сільської ради Краснопільського району Сумської області № 02-28/369 від 25.06.2010 р. /ас. 9-10/. Чоловік спадкодавця ОСОБА_5 також помер ІНФОРМАЦІЯ_2 /ас. 12/. Після її смерті відкрилася спадщина, що складається з права на земельну частку (пай) у землі, яка перебуває у колективній власності сільськогосподарського акціонерно – пайового товариства закритого типу «Славгород» Краснопільського району Сумської області розміром 5,50 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі нормативною грошовою оцінкою 20030 гривень, належне ОСОБА_4 відповідно до Сертифіката на право на земельну частку (пай) серія СМ № 038294 виданого 25 квітня 1996 року № 217 та зареєстрованого у Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) 29 квітня 1996 року за № 294, що підтверджується копією відповідного сертифіката на право на земельну частку (пай), копією Державного акта на право колективної власності на землю серія См 09, виданого 08 травня 1995 року та додатком до нього, де в списку під номером 294 зазначено прізвище ОСОБА_4, місце проживання с. Славгород, копією Розпорядження голови районної державної адміністрації № 217 від 25.04.1996 року «Про затвердження вартості земельної ділянки (паю) та її розміру в умовних кадастрових гектарах по САПТ «Славгород», витягом з технічної документації по грошовій оцінці земель № 390 /ас. 15, 17, 54, 56-60/. Позивач являється спадкоємцем за заповітом від 05 грудня 1994 року, посвідченого секретарем виконавчого комітету Славгородської сільської ради народних депутатів в реєстрі за № 447, спадщину прийняв в установленому законом порядку, а саме шляхом фактичного вступу в управління спадковим майном, але отримати Свідоцтво про право на спадщину за заповітом на спадкове майно не має можливості, оскільки спадкодавець ОСОБА_4 за життя не отримала сертифікат на право на земельну частку (пай) у зв’язку зі смертю, що підтверджується копією заповіту, довідкою сільської ради, інформацією відділу держкомзему у Краснопільському районі Сумської області /ас. 13, 16, 18/.

 В судовому засіданні позивач доводи позовних вимог підтримав у повному обсязі. Представник відповідача позов визнав, представник третьої особи вважав, що є всі підстави для задоволення позову.

 Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

 Статтею 55 Конституції України закріплено право кожного на звернення до суду за захистом своїх прав і свобод.

 Як передбачено ст. 58 ЦПК України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.

 У відповідності до ст. 59 ЦПК України обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Стаття 60 ЦПК України передбачає, що кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

 Згідно п. 5 ч. 2 ст. 234 ЦПК України суд розглядає у порядку окремого провадження встановлення фактів, що мають юридичне значення.

 Відповідно до ч. 2ст. 256 ЦПК України, у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

 Судом встановлено, що визнання відповідачем пред’явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

 Згідно ч. 1 ст. 534 Цивільного Кодексу Української РСР, який діяв на час відкриття спадщини, після померлої  ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 ,  ОСОБА_1 є спадкоємцем за заповітом і відповідно до ст. 553  цього  Кодексу  не відмовився від прийняття спадщини, тому у суду є підстави для визнання за ним права на спадкове майно, що складається з права на земельну частку /пай/ у землі.

 Відповідно до ст. 549  Цивільного Кодексу Української РСР ОСОБА_1 як син спадкодавця прийняв спадщину шляхом фактичного вступу в управління спадковим майном.

 Доказів відносно належності спадкового майна іншим особам в суд не надійшло і заперечень проти позову не надходило, інших спадкоємців, які б вступили у спадщину, немає, що підтверджується довідкою Краснопільської районної державної нотаріальної контори Сумської області № 536 від 17.11.2010 року, витягом зі Спадкового реєстру /ас. 31-33/.  

 Факт  прийняття після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 спадщини ОСОБА_1, підтверджується матеріалами справи.

 Факт, про встановлення якого просить позивач, має для нього юридичне значення і законом не визначено іншого порядку його встановлення, не пов'язується з наступним вирішенням спору про право.

За таких обставин  суд вважає, що право позивача щодо оформлення документа, що підтверджує право на спадкове майно порушене і підлягає захисту, а позов задоволенню у повному обсязі.

Питання про судові витрати суд вирішує відповідно до ст. 88 ЦПК України.

 Враховуючи наведене, керуючись, ст.ст. 3, 10, 11, 60, 79,81, 88, 209, 212, 214 – 215, 217, 218, 256, 294 ЦПК, суд,

В И Р І Ш И В  :

 

Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити.

 Встановити факт прийняття ОСОБА_1 спадщини за заповітом після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4.

 Визнати за ОСОБА_1 право на спадкове майно, що складається з права на земельну частку (пай) у землі, яка перебуває у колективній власності сільськогосподарського акціонерно – пайового товариства закритого типу «Славгород» Краснопільського району Сумської області розміром 5,50 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі нормативною грошовою оцінкою 20030 гривень, по праву спадкування за заповітом після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4, належне їй на підставі Сертифіката на право на земельну частку (пай) серія СМ № 038294 виданого 25 квітня 1996 року № 217 та зареєстрованого у Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) 29 квітня 1996 року за № 294.

 Судові витрати залишити за ОСОБА_1.

 Апеляційна скарга на рішення суду подається до Сумського апеляційного суду через Краснопільський районний суд Сумської області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення

 Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. Якщо було подано апеляційну скаргу і рішення за цією скаргою не скасовано, воно набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

        Суддя                                                                                            А.І.Косар  

             Повний текст рішення виготовлений та підписаний 17 грудня 2010 року о 15 год.00 хв.

  • Номер: 22-ц/786/1493/16
  • Опис: Мащенко І.І. до Пишненківської сільради про визнання права власності на зем. частку /пай/
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-1259/10
  • Суд: Апеляційний суд Полтавської області
  • Суддя: Косар Алевтина Іванівна
  • Результати справи: позов (заяву, скаргу) задоволено; Ухвалено нове рішення по суті позовних вимог у зв'язку із:
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 27.04.2016
  • Дата етапу: 13.06.2016
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація