Стат. рядок 2.19.6 Справа №2-а-410
2010 рік
УХВАЛА
28 грудня 2010 року Суддя Теплицького районного суду Вінницької області Задорожна Л.І., перевіривши позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Теплицькому районі про поновлення пропущеного строку для звернення до суду та зобов’язання нарахувати недоплачену щомісячну державну соціальну допомогу як дитині війни, -
установила :
24 грудня 2010 року позивач звернувся до суду із позовною заявою, в якій просить визнати бездіяльність відповідача неправомірною, зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Теплицькому районі провести перерахунок та виплатити пенсію з урахуванням доплати в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком відповідно до статті 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" за періоди з 09 липня по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року по день звернення до суду.
Вказана позовна заява підлягає частковому залишенню без розгляду з наступних підстав.
Відповідно до вимог ч.ч. 1, 2 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно з вимогами п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
Статтею 100 КАС України встановлено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивач просить суд визнати неправомірною бездіяльність відповідача та зобов’язати нарахувати і виплатити пенсію з урахуванням доплати в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком відповідно до статті 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" за період з 09 липня 2007 року, при цьому просить поновити строк звернення до суду, посилаючись на те, що про порушення його прав стало відомо лише після висвітлення в пресі питань виплат дітям війни у зв’язку з ухваленням відповідних рішень Конституційним Судом України лише в даний час .
Враховуючи викладені обставини, вважаю, що підстав для поновлення строку немає, оскільки в позовній заяві позивач вказує, що кілька років стикається з бездіяльністю відповідача, її звернення до управління Пенсійного фонду України у Теплицькому районі залишаються безрезультатними, тобто про порушення права було відомо протягом кількох років, висвітлення проблем виплат дітям війни в пресі не може бути визнано підставою для поновлення строку звернення до суду, тому позовну заяву в частині вимог проведення перерахунку та виплати підвищення пенсії за період з 09 липня по 31 грудня 2007 року та з 22 травня по 23 червня 2010 року слід залишити без розгляду з підстав пропуску строку звернення до суду із позовною заявою.
Керуючись ст. ст. 99, 100, 107, 165, 186 КАС України, -
ухвалила:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Теплицькому районі про поновлення пропущеного строку для звернення до суду та зобов’язання нарахувати недопачену щомісячну державну соціальну допомогу як дитині війни в частині позовних вимог за період з 09 липня по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року по 23 червня 2010 року – залишити без розгляду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
СУДДЯ