Справа №2-5539/2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 листопада 2010 року Жовтневий районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді - Шульги Н.В.,
при секретарі - Спиридоновій А.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом, в якому просить розірвати шлюб між нею та ОСОБА_2, зареєстрований 03 червня 1995 року Жовтневим відділом реєстрації актів цивільного стану Харківського міського управління юстиції. В шлюбі у сторін народились діти: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження. Як зазначила позивач, сумісне життя з відповідачем не склалося у зв’язку з тим, що вони зовсім різні люди, тому спільне життя є неможливим. Позивач вказує, що з відповідачем вони перестали підтримувати сімейні стосунки оскільки впевнились, що не мають загальних інтересів та бажання в подальшому бути разом. У зв’язку з тим, що наміру відновити сімейні стосунки сторони не мають, позивач просить шлюб розірвати .
В судовому засіданні позивач та представник позивача повністю підтримали позовні вимоги, підтвердили обставини, зазначені в позовній заяві. Позивач просила шлюб між нею та відповідачем розірвати, після розірвання шлюбу залишити їй прізвище ОСОБА_4.
Відповідач в судовому засіданні позов визнав, проти розірвання шлюбу між ним та позивачем не заперечував, вважав надання строку для примирення недоцільним.
Суд, вислухавши пояснення сторони, представника позивача, вивчивши матеріали справи, приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
ОСОБА_2 та ОСОБА_5 уклали шлюб, який зареєстрований 03 червня 1995 року Жовтневим відділом реєстрації актів цивільного стану Харківського міського управління юстиції, про що зроблено актовий запис № 360, прізвище після реєстрації шлюбу чоловіка – ОСОБА_2, дружини – ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про шлюб.
Як вбачається з копій свідоцтв про народження, в зазначеному шлюбі народились діти – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Згідно зі ст. 112 СК України суд з’ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда інші обставини життя подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їх дітей, що має суттєве значення.
Як встановлено в судовому засіданні, сторони спільного господарства не ведуть, як позивач так і відповідач вважають, що їх сім’я розпалась і поновленню не підлягає.
Враховуючи наведене, суд, з’ясувавши причини розірвання шлюбу, фактичні взаємини подружжя, дослідивши матеріали справи, вважає подальше сімейне життя подружжя і збереження сім’ї неможливим, оскільки це може зашкодити як інтересам позивача так і інтересам неповнолітніх дітей. За таких обставин шлюб підлягає розірванню, прізвище позивача та відповідача після розірвання шлюбу суд залишає без змін.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 212-215 ЦПК України, ст. ст. 110-115 СК України, суд, –
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 03 червня 1995 року Жовтневим відділом реєстрації актів цивільного стану Харківського міського управління юстиції, актовий запис № 360.
Після розірвання шлюбу прізвище позивача та відповідача залишити без змін.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення - шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Н.В. Шульга