Справа № 2-368/2010 р.
ЗАОЧНЕ Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
3 грудня 2010 року смт. Веселинове
Миколаївської області
Веселинівський районний суд Миколаївської області в складі:
головуючого судді Орленко Л.О.,
при секретарі Сіренко А.В.,
з участю позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Веселинове цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до відповідача ОСОБА_2 про стягнення аліментів у твердій грошовій сумі на утримання дітей,
ВСТАНОВИВ:
9 вересня 2010 року позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дітей.
В обґрунтування позову зазначила, що 17 січня 2003 року вона уклала шлюб з відповідачем. Від цього шлюбу народилося двоє дітей: син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та дочка ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Спільне життя не склалося через різні погляди на сімейне життя, а тому з червня 2009 року вона з відповідачем припинили шлюбні відносини, відповідач переселився проживати в АДРЕСА_1, а вона з дітьми залишилася проживати в с.Новокатеринівка Веселинівського району.
З цього часу відповідач не приймає участі у вихованні та утриманні дітей, ніякої матеріальної допомоги не надає, діти повністю перебувають на її утриманні. Однак, її доходів не вистачає на утримання дітей, оскільки вона знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку. Їй відомо, що відповідач не працює. Проте, не дивлячись на цю обставину, батько дітей зобов’язаний своїх дітей утримувати. Тому вона просить стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання дітей в твердій грошовій сумі розміром по 385 грн. 50 коп. на кожну дитину.
В судовому засіданні позивачка зменшила розмір позовних вимог та просила стягнути з відповідача аліменти на утримання сина та дочки по 200 грн. на кожну дитину щомісяця. При цьому додала, що вона перебуває на обліку у Веселинівському управлінні праці та соціального захисту населення і отримує щомісячну одноразову допомогу при народженні дитини в сумі 840 грн. та допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в сумі 130 грн. Інших доходів не має. Коштів, які вона отримує, їй не вистачає на утримання дітей, а відповідач в добровільному порядку відмовляється надавати матеріальну допомогу на сина і дочку, через що вона просить суд задовольнити її вимоги.
Відповідач в судове засідання не з’явився. Про дату та місце судового засідання був повідомлений 30 листопада 2010 року через оголошення у газеті »Южная правда».
Згідно з ч.9 ст.74 ЦПК України відповідач вважається повідомленим про час і місце розгляду справи з моменту опублікування оголошення про виклик до суду.
Відповідно до ч.1 ст.224 ЦПК України у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності або якщо повідомлені ним причини неявки визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Враховуючи, що відповідач про причини неявки в судове засідання не повідомив суд і не надав заяви про розгляд справи за його відсутності, та те, що позивач надала згоду на проведення судового засідання у відсутність відповідача, то суд вважає за необхідне розглядати справу в заочному порядку на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає повному задоволенню.
В судовому засіданні встановлено, що сторони зареєстрували шлюб 17 січня 2003 року. Від цього шлюбу мають двох дітей: сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та дочку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.
З червня 2009 року сторони проживають окремо, сімейних стосунків не підтримують. Їх діти проживають разом з позивачкою та перебувають повністю на її утриманні.
Відповідач матеріальної допомоги на утримання дітей не надає та участі в їх вихованні не приймає.
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов`зані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Враховуючи вимоги даної статті, суд вважає, що відповідач ОСОБА_2, який являється батьком малолітніх ОСОБА_3 та ОСОБА_4 згідно з свідоцтвами про їх народження, зобов’язаний утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття.
При визначенні розміру аліментів суд враховує дані про матеріальний стан сторін, а також їх стан здоров’я.
Відповідно до довідок управління праці та соціального захисту населення від 9 вересня 2010 року позивач ОСОБА_1 перебуває на обліку в даній установі та отримує щомісячну одноразову допомогу при народженні дитини в сумі 840 грн. та допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в сумі 130 грн. (а.с.6).
За даними довідки з Катеринівської сільської ради № 165 від 08.09.2010 року позивачка проживає разом з дітьми в с.Новокатеринівка Веселинівського району та діти повністю знаходяться на її утриманні. (а.с.8).
Згідно з принципом 6 Декларації прав дитини, ст.8 Закону України „ Про охорону дитинства” від 26.04.2001 р. кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку. Батьки несуть відповідальність за створення умов, необхідних для всебічного розвитку дитини.
Враховуючи норми даної Декларації, з метою захисту прав дітей, суд приходить до переконання про необхідність стягнення аліментів з відповідача на утримання своїх дітей.
Із пояснень позивачки вбачається, що відповідач не має постійної роботи, однак має тимчасові заробітки від роботи по найму.
Згідно зі ст. 184 СК України якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Суд вважає, що з відповідача необхідно стягувати аліменти в твердій грошовій сумі розміром по 200 грн. на кожну дитину з врахуванням того, що відповідач не має постійного заробітку.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 169, 209, 212, 213, 214, 215, 218, 224 ЦПК України, суд –
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженця та жителя АДРЕСА_2, на користь ОСОБА_1, жительки АДРЕСА_3, аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в твердій грошовій сумі розміром 200 (двісті) гривень щомісяця, та дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, в твердій грошовій сумі розміром 200 (двісті) гривень щомісячно, починаючи стягувати з 09 вересня 2010 року до досягнення дітьми повноліття.
Розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 51 грн. судового збору та 120 (сто двадцять) гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у суді, звільнивши від сплати ОСОБА_1.
Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів в межах платежу за один місяць.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання копії заочного рішення.
Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Миколаївської області через Веселинівський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Веселинівського районного
суду Миколаївської області Л.О. Орленко