Справа АДРЕСА_2-828/10/04
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 грудня 2010 року Київський районний суд міста Харкова у складі:
головуючого - судді Донець О.В.
при секретарі Муленко К.І.
за участю адвоката ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розподіл житлового будинку з надвірними будівлями та визначення порядку користування земельною ділянкою,
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_2 звернулася до суду з позовною заявою, у якій просила розподілити житловий будинок з надвірними будівлями та визначити порядок користування земельною ділянкою за адресою: АДРЕСА_1 між його співвласниками – нею та відповідачем - ОСОБА_3 При цьому вона посилалася на те, що їй та відповідачу на підставі рішення Київського районного суду м. Харкова від 09.10.2007 р. належить на праві власності житловий будинок з надвірними будівлями по АДРЕСА_1 по Ѕ частині кожному. У житловому будинку літер «А-1» вона займає квартиру АДРЕСА_1, що складається з приміщень 1-1 (тамбур), 1-2 (кухня), 1-3 (ванна) ,1-4 (житлова кімната) , 1-5 (житлова кімната). Льох літер «В», вбиральня літер «Г» , огорожа №1 та колодязь АДРЕСА_2 знаходяться у спільному користуванні. Сараєм літер «Д» вона користується індивідуально. Просила урахувати вказаний порядок користування спільною частковою власністю, що склався, та провести розподіл жилого будинку з надвірними будівлями відповідно до ідеальних часток, а також визначити порядок користування земельною ділянкою.
Відповідач ОСОБА_3 позивні вимоги визнав та пояснив, що в його користуванні знаходиться квартира АДРЕСА_2 у житловому будинку літер «А», а також сарай літер «Б». Інші споруди знаходяться у спільному користуванні. Не заперечував проти розподілу домоволодіння відповідно до ідеальних часток та визначення порядку користування земельною ділянкою з урахуванням порядку користування спільною частковою власністю, що склався.
Суд, вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи, задовольняє позовні вимоги, вважаючи їх законними та обґрунтованими, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що сторонам по справі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на підставі рішення Київського районного суду м. Харкова від 09.10.2007 р. належить на праві власності житловий будинок з надвірними будівлями по АДРЕСА_1 по Ѕ частині кожному.
Між сторонами фактично склався порядок користування житловим будинком та надвірними будівлями, відповідно до якого ОСОБА_2 у житловому будинку літер «А-1» займає квартиру АДРЕСА_1, що складається з приміщень 1-1 (тамбур), 1-2 (кухня), 1-3 (ванна), 1-4 (житлова кімната), 1-5 (житлова кімната); льох літер «В», вбиральня літер «Г» , огорожа АДРЕСА_1 та колодязь АДРЕСА_2 знаходяться у спільному користуванні, сараєм літер «Д» вона користується індивідуально.
Відповідно до ч. 3 ст. 358 Цивільного кодексу України кожен із співвласників має право на надання йому у володіння та користування тієї частки спільного майна в натурі, яка відповідає його частці у праві спільної власності.
Відповідо до ст. 364 ЦК України співвласник має право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній частковій власності.
Згідно з висновком судової будівельно-технічної експертизи ХНДІСЕ ім. засл. проф. М.С. Бокаріуса №9358/754/755 від 16.03.2010 р., запропоновано три варіанти розподілу житлового будинку і надвірних будівель та три варіанти порядку користування земельною ділянкою між співвласниками домоволодіння по вулиці Шосткінській, 6.
Сторони досягли мирової угоди, яку просили покласти в основу рішення по справі, відповідно до якої житловий будинок і надвірні будівлі, що знаходяться у їх спільній власності, розподіляються згідно першого варіанту зазначеної експертизи, який відповідає порядку користування, що фактично склався. При цьому частки співвласників перерозподіляються. ОСОБА_2 належатимуть 46/100 замість Ѕ частини житлового будинку, а ОСОБА_3 – 54/100. Від грошової компенсації у сумі 15727 грн., яку повинен сплатити їй відповідач ОСОБА_3, ОСОБА_2 відмовляється. Самочинно зведений сарай літер «Д» залишається у користуванні ОСОБА_2 У спільному користуванні залишаються льох літер «В» та вбиральня літер «Г», а також існуючі огорожа, хвіртка та колодязь. Подача газу у будинок здійснюється через квартиру АДРЕСА_1, у якій встановлено газовий лічильник. Розподіл газу здійснюється на обидві квартири. Опалювання будинку здійснюється за допомогою одного газового котла , встановленого у квартирі АДРЕСА_2. Сплата використаного газу здійснюється згідно показника лічильника по Ѕ частині співвласниками квартири АДРЕСА_1 і АДРЕСА_2. Постачання електроенергії до будинку здійснюється завдяки одного лічильника. При цьому у квартирі АДРЕСА_1 встановлений лічильник, що відраховує, згідно якого здійснюється сплата використаної електроенергії власником квартири АДРЕСА_1. Після відрахування спожитої електроенергії мешканцями квартири АДРЕСА_1 з показника спільного лічильника, електроенергія, що залишилася, сплачується власником квартири АДРЕСА_2. Для доступу на горище залишається у користуванні стаціонарна дробина, вхід на яку знаходиться у дворі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10,11,60,212-215 ЦПК України, ст.ст. 358,364,367 ЦК України, суд –
ВИРІШИВ :
Позов ОСОБА_2 задовольнити.
Перерозподілити частки співвласників домоволодіння по вул. Шосткінській, 6 в м. Харкові, визнавши за ОСОБА_2 право власності на 46/100 частин замість Ѕ частини, за ОСОБА_3 - на 54/100 частин замість Ѕ частини.
У користування ОСОБА_2 виділити квартиру АДРЕСА_1, що складається з житлової кімнати 1-4 площею 11,6 кв.м., житлової кімнати 1-5 площею 8,2 кв.м., кухні 1-2 площею 10,5 кв.м., ванної 1-3 площею 2,1 кв.м., тамбуру 1-1 площею 1,3 кв.м. По надвірним будівлям – самочинно зведений сарай літер «Д».
У користування ОСОБА_3 виділити квартир у АДРЕСА_2, що складається з житлової кімнати 2-3 площею 11,3 кв.м., житлової кімнати 2-4 площею 7,9 кв.м., кухні 2-2 площею 13 кв.м., санвузла 2-5 площею 0,7 кв.м. та сіней 1-2 площею 1,3 кв.м. По надвірним будівлям - сарай літер «Б».
У спільному користуванні ОСОБА_2 та ОСОБА_3 залишити огорожу №1, колодязь №2 та хвіртку №3.
Подача газу у будинок здійснюється через квартиру АДРЕСА_1, у якій встановлено газовий лічильник. Розподіл газу здійснюється на обидві квартири . Опалювання будинку здійснюється за допомогою одного газового котла, встановленого у квартирі АДРЕСА_2. Сплата використаного газу здійснюється згідно показника лічильника по Ѕ частині співвласниками квартири АДРЕСА_1 і АДРЕСА_2. Постачання електроенергії до будинку здійснюється завдяки одного лічильника. При цьому у квартирі АДРЕСА_1 встановлений лічильник, що відраховує, згідно якого здійснюється сплата використаної електроенергії власником квартири АДРЕСА_1. Після відрахування спожитої електроенергії мешканцями квартири АДРЕСА_1 з показника спільного лічильника, електроенергія, що залишилася, сплачується власником квартири АДРЕСА_2. Для доступу на горище залишається у користуванні стаціонарна дробина, вхід на яку знаходиться у дворі.
ОСОБА_2 виділяється земельна ділянка площею 262 кв.м.
ОСОБА_3 виділяється земельна ділянка площею 262 кв.м.
Дворове покриття (грунт) площею 91 кв.м. залишаються у спільному користуванні.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя