Справа № 2-8115/10/17
У Х В А Л А
іменем України
02 грудня 2010 року м. Харків
Суддя Київського районного суду м. Харкова Губська Я.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулась до суду з позовом про розірвання шлюбу з відповідачем. При цьому зазначає, що під час шлюбу в них народилась донька - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, встановлено, що позовна заява повинна бути повернена позивачеві з наступних підстав.
Відповідно до вимог п.5 ч.3 ст. 121 ЦПК України заява повертається у випадках, коли подана заява про розірвання шлюбу під час вагітності дружини або до досягнення дитиною одного року без дотримання вимог, встановлених Сімейним кодексом України.
Згідно ст. 110 Сімейного кодексу України позов про розірвання шлюбу не може бути пред’явлений протягом вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини, крім випадків, коли один із подружжя вчинив протиправну поведінку, яка містить ознаки злочину, щодо другого х подружжя або дитини; а також, якщо батьківство щодо дитини визнане іншою особою або за рішенням суду відомості про чоловіка як батька дитини виключено із актового запису про народження дитини.
Оскільки відомостей, визначених в ст. 110 СК України, позовна заява ОСОБА_1 не містить, суд не вбачає підстав для відкриття провадження по справі та повертає позовну заяву позивачеві та роз’яснює, що вона не позбавлена можливості звернутись з даним позовом до суду після досягнення дитиною однорічного віку.
Керуючись ст. 121 ЦПК України , суддя ,-
УХВАЛИВ :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу – повернути позивачеві.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня поставлення ухвали апеляційної скарги. У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії даної ухвали.
Суддя :