Судове рішення #12882714

 

 

 

Справа № 2-1489/10  

З А О Ч Н Е   Р І Ш Е Н Н Я  

іменем України  

смт. Кегичівка                                                                                                                                              28 грудня 2010 року  

  Кегичівський районний суд Харківської області у складі головуючого судді  Криворотова С.В., при секретарі  Михальчук В.В., за участю  позивача ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду у порядку заочного провадження справу за  позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -  

В С Т А Н О В И В:  

  Позивач звернулась до суду з позовом про розірвання шлюбу із відповідачем. Сторони  перебувають у зареєстрованому шлюбі з 13.05.2008 року, від шлюбу мають доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.  

  На підтвердження позовних вимог, позивач у судовому засіданні пояснила, що сімейне життя не склалося, не зійшлися характером. Відповідач   зловживає спиртними напоями, вчиняє сварки та насильство в присутності доньки, що негативно впливає на її виховання. Проживати з чоловіком стало неможливо. Внаслідок цього, з травня 2010 року вони проживають окремо. Просить шлюб розірвати, проти надання строку для примирення заперечує, та  змінити її прізвище на дошлюбне ОСОБА_1, судові витрати на відповідача не покладати..  

  Відповідач, належним чином повідомлений про час і місце розгляду позову, повторно у судове засідання не з’явився, що підтверджується поштовими повідомленнями, причини неявки не повідомив. Враховуючи це, а також відсутність заперечення з боку сторони позивача, якому роз’яснено щодо неможливості зміни предмета, підстави та розміру позовних вимог, суд, відповідно до ч.4 ст. 169 та ч.1 ст. 224 ЦПК України, до початку розгляду справи по суті,  визнав можливим її заочний розгляд, на підставі наявних у ній доказів.  

Під час розгляду справи суд виходить із того, що згідно зі ст. 51 Конституції України, шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка, права та обов’язки сторін регулюються ст.ст.104-105 Сімейного кодексу України, щодо підстав припинення шлюбу та припинення шлюбу унаслідок його розлучення, а також ст.ст. 110,112 СКУ про право на пред’явлення позову про розірвання шлюбу та про підстави для його розірвання за позовом одного з подружжя.  

У судовому засіданні досліджені:  копія паспорта та картки фізичної особи – платника податків позивача (а.с.4,5); свідоцтво про шлюб між сторонами (а.с.6);  копії свідоцтва про народження ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.8).  

Заслухавши пояснення позивача та дослідивши матеріали справи, суд доходить  висновку, що заявлений позов підлягає задоволенню на таких підставах:  

У судовому засіданні  встановлено, що подружні відносини між сторонами фактично припинені. Підстав для надання строку подружжю з метою їх примирення не знайдено, оскільки це суперечить інтересам позивача і, в першу чергу, дитини. Відсутність вільної згоди  сторін щодо збереження сім’ї свідчить про неможливість дотримання у шлюбі принципу його добровільності, встановленого ст. 24 Кодексу. При тих стосунках, що склались між сторонами, державна  реєстрація  шлюбу не у змозі забезпечити стабільність відносин між сторонами та охорони прав і інтересів  подружжя та дитини, як це передбачено ч.1 ст. 27 Кодексу.  

Позивач заявила про вибір прізвища, яке вона змінила під час державної реєстрації шлюбу, на дошлюбне – ОСОБА_1. Цей вибір відповідає волевиявленню сторони і підлягає задоволенню.  

Про стягнення на її користь понесених судових витрат позивач не заявила, тому підстав для їх розподілу суд не вбачає.  

Керуючись ст. 51 Конституції України, ст.ст. 104-105,110,112 СК України, ст. ст. 213-215, 226 ЦПК України, суд, -  

  В И Р І Ш И В:  

Позов задовольнити повністю.  

Розірвати шлюб між ОСОБА_1, 1987 року народження (дошлюбне прізвище – ОСОБА_1)  та ОСОБА_2, 1983 року народження, зареєстрований 13 травня 2008 року Бірківською селищною радою Нововодолазького району  Харківської області, актовий запис  №2.  

Визнати за ОСОБА_1 право на вибір дошлюбного прізвища та змінити його на  прізвище ОСОБА_1.  

Заочне рішення може бути переглянуте Кегичівським районним судом Харківської області, за письмовою заявою   відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.  

У разі  залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, воно може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.  

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області, через Кегичівський районний суд протягом 10 днів з дня проголошення, а у разі його постановлення у відсутність особи, яка брала участь у справі -  з дня отримання її копії.  

  Копію рішення, після набрання ним чинності, направити до відділу реєстрації актів цивільного стану Кегичівського районного управління юстиції Харківської області.  

Повний текст рішення виготовлений 28 грудня 2010  року.  

  Головуючий                                                                                                                                С.В.Криворотов  

 

   

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація