Справа № 2-а-527/2010р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 грудня 2010 року Сколівський районний суд Львівської області в складі:
головуючого-судді Гуменної Н.М.
при секретарі Трембач М.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сколе Львівської області в залі суду справу за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у Сколівському районі Львівської області, третьої особи ОСОБА_2 про перерахунок трудового стажу та перерахунок пенсії за віком,
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати такими, що не підлягають зарахуванню до трудового стажу два роки трудової діяльності ОСОБА_2 на посаді секретаря сільської ради, а саме за 1978-1979 роки, зобов»язати Управління пенсійного фонду України здійснити перерахунок трудового стажу ОСОБА_2 з подальшим перерахунком пенсії, призначеної за віком та стягнути з відповідача судові витрати. Свої позовні вимоги мотивує тим, що його батьки в с. Завадка мали житловий будинок. В 1979 році він вибув на строкову військову службу в армію. В будинковій книзі вказано час вибуття - 1978 рік і не зазначено числа та місяця вибуття. Дані записи повинна була здійснювати сільська рада. В 1978-1979 роках ОСОБА_2 працював на посаді секретаря Завадківської сільської ради. Покладенні на нього обов»язки ОСОБА_2 виконував недобросовісно, а саме не зазначив правильного часу вибуття його на службу в армію. Без його відома та відома батька зареєстрував у будинку дружину старшого брата ОСОБА_3 – ОСОБА_4, не зареєстрував також, повернення із строкової служби і брата ОСОБА_5, який повернувся 1979 року. Вважає, що 1978-1979 роки слід виключити із трудового стажу ОСОБА_2 та провести перерахунок пенсії, оскільки покладені на нього обов»язки ОСОБА_2 виконував неналежно, чим порушив його конституційні права.
В судовому засіданні позивач дав пояснення аналогічні наведеним, просить позов задоволити.
Представники відповідача ОСОБА_6 та ОСОБА_7 в судовому засіданні позов не визнали та подали заперечення, згідно якого з позовом не погоджуються з тих підстав, що розрахунок трудового стажу та призначення пенсії за віком ОСОБА_2 не порушує конституційних прав ОСОБА_1 ОСОБА_2 призначена пенсія за віком відповідно до Закону України «Про державну службу». Документом для визначення стажу державної служби є трудова книжка. Державний службовець позбавляється права на одержання пенсії у разі звільнення з державної служби у зв»язку з засудженням за умисний злочин, вчинений з використанням свого становища, або вчинення корупційного діяння. Згідно запису з трудової книжки ОСОБА_2 звільнено із займаної посади у зв»язку із виходом на пенсію, тому підстав для відмови у призначені пенсії немає. Також, немає підстав для перерахунку трудового стажу ОСОБА_2 на посаді секретаря сільської ради з 1978 року по 1979 рік, оскільки такий стаж підтверджується записами в трудовій книжці. Крім того, проведення перевірок щодо неналежного виконання своїх службових обов»зків державними службовцями не входить до компетенції пенсійного фонду. Просять у позові відмовити.
Третя особа – ОСОБА_2 в судовому засіданні позов не визнав та пояснив, що в період роботи на посаді секретаря до нього не застосовувались заходи дисциплінарного впливу. Він не притягувався ні до адміністративної ні до кримінальної відповідальності за неналежне виконання службових обов»язків. При виконанні покладених на нього обов»язків дотримувався посадової інструкції. Заявлений позов ОСОБА_1 вважає, безпідставним і таким, що не підлягає задоволенню. Поданим позовом позивач порушує саме його конституційне право на одержання пенсії. Просить у позові відмовити.
Суд, заслухавши пояснення учасників судового процесу, вивчивши матеріали справи вважає, що в позові слід відмовити з наступних підстав.
Відповіднодо п.п.2.4 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 року до стажу державної служби зараховується робота на посадах спеціалістів виконавчих органів сільських, селищних рад. Документом для визначення стажу державної служби є трудова книжка.
Статтею 37 Закону України «Про державну службу» передбачено, що державний службовець позбавляється права на одержання пенсії у разі звільнення з державної служби у зв»язку з засудженням за умисний злочин, вчинений з використанням свого становища або вчинення корупційного діяння.
В судовому засіданні встановлено, що в період з 1978 року по 1979 рік ОСОБА_2 працював на посаді секретаря Завадківської сільської ради та звільнений із займаної посади у зв»язку із виходом на пенсію. За період роботи на займаній посаді до кримінальної відповідальності не притягувався, а відтак пенсійний фонд при призначенні пенсії ОСОБА_2 не допустив порушень зарахувавши 1978-1979 роки до трудового стажу і відповідно здійснив нарахування пенсії за віком.
Покликання позивача на рішення Сколівського районного суду Львівської області від 22.06.2010 року, згідно якого записи в погосподарських книгах за 1978 рік визнано недійсними, як на підставу виключення із трудового стажу ОСОБА_2 двох років трудової діяльності на посаді секретаря сільської ради, а саме 1978 рік та 1979 рік, за неналежне виконання обов»язків, суд, вважає необгрунтованим, оскільки таке рішення не є підтвердженням неналежного виконання посадових обов»язків ОСОБА_2 в період роботи на посаді секретаря сільської ради.
Враховуючи вищевикладене суд, вважає, що у позові слід відмовити.
Керуючись ст.ст.7-14,18,19,23,70,71,143,158,160,161-163,167 КАС України, суд
в и р і ш и в:
У позові ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у Сколівському районі Львівської області, третьої особи ОСОБА_2 про перерахунок трудового стажу та перерахунок пенсії за віком, відмовити.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Сколівський районний суд Львівської області. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Н. Гуменна