Судове рішення #12880358

справа № 22ц-2004/2010рік                                                      головуючий у І інстанції – Гордєєв В.О.  

категорія – спори, що виникають із земельних                    доповідач – Гірський Б.О.  

правовідносин (45)  

         

  У Х В А Л А  

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И  

  21 вересня   2010 року колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Тернопільської області в складі:  

головуючого  -  Ткач О.І.  

суддів  -  Гірського Б.О., Бахметової В.Х.  

при секретарі  -  Майці Р.Ю.  

з участю позивачки ОСОБА_1, представників  

Бучацької міської ради – Лабчинського Г.В.,  

Мариняка І.Ф.  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Тернополі справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Бучацького районного суду від 13 липня 2010 року по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою та зустрічним позовом ОСОБА_2 до Бучацької міської ради Тернопільської області, ОСОБА_1 про скасування державного акту про право власності на земельну ділянку,-  

 

        В     С Т А Н О В И Л А :  

  Рішенням Бучацького районного суду від 13.07.2010 року позов ОСОБА_1 задоволено.  

"Зобов’язано ОСОБА_2 не чинити перешкод ОСОБА_1 в користуванні належною їй частиною земельної ділянки площею 0,0287 га, що знаходиться в АДРЕСА_1, шляхом перенесення будівельних матеріалів та деревяних господарських споруд на належну їй територію, згідно додатку №1 судової земельно-технічної експетїртизи від 17.05.2010 року.  

В задоволенні зустрічного позову ОСОБА_2 відмовлено."  

В апеляційній скарзі ОСОБА_2 просить рішення суду скасувати, як незаконне.  

Апелянт зазначає, що суд першої інстанції неправильно встановив обставини справи стосовно порушення прав позивачки ОСОБА_1, як землекористувача, та неправильно оцінив докази у справі.  

Розглянувши справу в межах доводів апеляційної скарги, перевіривши законність та обґрунтованість рішення, суд апеляційної інстанції прийшов до висновку, що скаргу ОСОБА_2 слід відхилити.  

З матеріалів справи вбачається, що в травні 2009 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, посилаючись на те, що суміжний землекористувач по АДРЕСА_2 – ОСОБА_2 самовільно зайняла частину належної їй на праві власності  земельної ділянки площею 0,0287 га.  

В зв’язку з цим просила захистити її право власності на землю, шляхом зобов'язання ОСОБА_2 не чинити перешкод в користуванні належною їй частиною земельної ділянки та перенести будівельні матеріали і дерев'яні господарські споруди на свою територію.  

В травні цього ж року ОСОБА_2 звернулася до суду з зустрічним позовом посилаючись на те, що вона постійно користувалась спірною частиною земельної ділянки площею 0,0287 га, а тому виданий ОСОБА_1 державний акт про право власності на землю в частині даної земельної ділянки є незаконним.  

Відповідно до ч. 1 ст. 212 ЗК України, самовільно зайняті земельні ділянки підлягають поверненню власникам землі або землекористувачам без відшкодування затрат, понесених за час незаконного користування ними.  

Задовольняючи позовні вимоги ОСОБА_1 та відмовляючи у задоволенні зустрічних вимог ОСОБА_2, суд першої інстанції виходив з того, що порушено права первісного позивача, як землекористувача земельної ділянки по АДРЕСА_1 що виразилось в самовільному зайнятті ОСОБА_2 – суміжним землекористувачем, частини належної ОСОБА_1 на праві власності земельної ділянки площею 0,0287 га і ОСОБА_2 не довела, відповідно до вимог ст.ст. 58-60 ЦПК України, свого права на дану частину землі.  

З таким висновком погоджується суд апеляційної інстанції, оскільки він достатньо мотивований, підтверджений доказами, наявними в матеріалах справи.  

При вказаних обставинах, судом першої інстанції дана вірна правова оцінка представленим сторонами доказам та ухвалено законне і обґрунтоване рішення.  

Керуючись ст.ст. 307, 308, 313, 314 ЦПК України, колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Тернопільської області,  -  

  У Х В А Л И Л А :  

 

апеляційну скаргу ОСОБА_2 відхилити.  

Рішення Бучацького районного суду від 13.07.2009 року залишити без змін.  

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення і з того дня може бути оскаржена протягом двадцяти днів в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України.  

    Головуючий:              

  Судді:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація