Судове рішення #12880331

    УКРАЇНА  

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ  

  Р І Ш Е Н Н Я  

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ  

       21 грудня 2010 року   колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Житомирської області в складі:

                        головуючого – судді           Котік Т.С.  

суддів           Косигіної Л.М., Жигановської О.С.  

з участю секретаря           Порохні М.М.

 розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей  

 за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Малинського районного суду  Житомирської області  від 17 листопада 2010 року, -

в с т а н о в и л а :  

 В жовтні 2010 року ОСОБА_1 звернулася з вказаним  позовом та в обґрунтування вимог зазначала, що відповідач  з липня 2009 року не надає матеріальну допомогу на утримання неповнолітніх дітей: сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 та дочки ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2. У зв’язку з тим, що відповідач має мінливий заробіток, зареєстрований як приватний підприємець, просила стягнути аліменти в твердій грошовій сумі, по 1000 гривень  щомісячно на кожну дитину до досягнення ними повноліття.

 Рішенням Малинського  районного суду Житомирської області від 17 листопада 2010 року позов задоволено частково.

Стягнуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітніх дітей: сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, та дочки ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2 в твердій грошовій сумі у розмірі 800 грн. щомісячно (по 400 грн. на кожну дитину), починаючи з 27.10.2010 року до досягнення повноліття. Стягнуто з ОСОБА_2 на користь держави 120 грн. витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи.

В решті позову відмовлено за безпідставністю.

 

В апеляційній скарзі ОСОБА_2 порушує питання про скасування рішення суду та просить постановити нове рішення, яким стягнути з нього на утримання дітей по 1/3 частині від усіх видів доходів, але не менше 30% мінімального прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Зазначає, що ухвалюючи рішення суд не врахував, що він має іншу сім’ю та ніде не працює.

  Справа №22ц-9248                                                         Головуючий в суді 1-ї інстанції Зубицька К.Д.  

Категорія 47                                                                    Суддя – доповідач Котік Т.С.  

2

Вислухавши доводи осіб, які з’явилися в судове засідання, перевіривши законність та обгрунтованість рішення суду в межах, передбачених ст. 303 ЦПК України, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню .  

         Відповідно до вимог статті 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.

Способи виконання обов’язку утримувати дитину визначені статтею 181 СК України, за змістом якої, кошти на утримання дитини (аліменти) за рішенням суду присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Якщо платник аліментів має  нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу отримує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі (ч.1 ст. 184 СК України).

 Судом встановлено, що сторони є батьками неповнолітніх дітей: ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2 ( а.с.5). Діти проживають разом з позивачкою (а.с.7).

 Відповідно до даних трудової книжки, відповідач з 29.10.2010 року не працює, а з 09.11.2010 року перебуває на обліку в Малинському міському центрі зайнятості (а.с.12).

На час ухвалення судового рішення та на час розгляду справи в апеляційній інстанції, допомога по безробіттю ОСОБА_2 не виплачувалася (а.с. 25).

 Враховуючи викладене, суд прийшов до обґрунтованого висновку про те, що відповідач повинен надавати кошти на утримання неповнолітніх дітей в твердій грошовій сумі.

 Проте, визначаючи розмір аліментів на утримання дітей, суд першої інстанції не врахував, що відповідач не працює, а надання ним оголошення про виготовлення кованих виробів не свідчить про отримання доходів.  

Доказів на підтвердження того, що відповідач має необлікований заробіток, позивачкою не надано, а тому рішення суду в частині визначення розміру аліментів підлягає зміні.

 Однак, зміст глави 15 СК України вказує на обов’язок кожного з батьків утримувати дитину. Таке утримання є безумовним, оскільки Закон не передбачає будь-яких спеціальних умов для виникнення обов’язку батьків з утримання своїх дітей, та не передбачає звільнення батьків від утримання незалежно від того, чи є батьки працездатними, та чи є в них кошти, достатні для утримання.

Визначаючи розмір аліментів, апеляційний суд виходить з положень ст.52 Закону України „Про Державний бюджет України на 2010 рік” та Закону України „Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної”, якими з 01.12.2010 року встановлено прожитковий мінімум для дітей віком від 6 до 18 років в розмірі 957 грн., та стягує з ОСОБА_2  

   3

мінімальний розмір аліментів, який визначений ч.2 ст. 182 СК України, а саме, по 300 грн. щомісяця на кожну дитину, виходячи із 30%  прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

 Керуючись ст.ст.209,218, 303,307,309,314, 316,317, 319, 324, 325 ЦПК України, колегія суддів, -  

  в и р і ш и л а :  

 Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити частково.

 Рішення Малинського районного суду Житомирської області від 17 листопада 2010 року змінити в частині визначення розміру аліментів.

   Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця та мешканця смт. Чоповичі Малинського району Житомирської області на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітніх дітей: сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 та дочки ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2 в твердій грошовій сумі – по 300 грн. щомісячно на кожну дитину, починаючи з 27.10.2010 року, та до досягнення повноліття.  

В решті рішення залишити без змін.

 Рішення набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржено в касаційному порядку безпосередньо до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили.

  Головуючий                                   Судді  

                 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація