Апеляційний суд Хмельницької області
УХВАЛА Копія
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
“19” жовтня 2010 р. м. Хмельницький
колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Хмельницької області в складі:
головуючого судді Баса О.Г.,
суддів: Карпусь С.А.,
Матковської Л.О.,
при секретарі Мороз А.В.
з участю представників сторін, розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Хмельницькому цивільну справу № 22ц-4688 за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Чемеровецького районного суду Хмельницької області від 29 червня 2010 року по справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про поділ спільно збудованого житлового будинку.
Заслухавши доповідача, пояснення учасників судового розгляду, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, судова колегія,-
В С Т А Н О В И Л А :
В травні 2010 року представник позивачки звернувся до суду з позовом і просив визнати право власності на ? частину будинковолодіння по АДРЕСА_1, вказуючи та те, що вказане будинковолодіння нажито сторонами в період шлюбу.
Рішенням Чемеровецького районного суду Хмельницької області від 29 червня 2010 року позов задоволено.
Визнано право власності ОСОБА_3 на ? частину будинковолодіння по АДРЕСА_1.
В апеляційній скарзі на зазначене рішення суду ОСОБА_2 просить його скасувати, ухвалити нове рішення про часткове задоволення позовних вимог з урахуванням того, що на його утриманні знаходилось троє дітей.
Відповідно до п. 1, ч. 1 та ч. 2 ст. 307 і ст. 308 ЦПК України, апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
___________________________________________________________________
Головуючий у першій інстанції – Борсук В.О. Справа № 22ц-4688
Доповідач – Бас О.Г. Категорія № 74
Задовольняючи позовні вимоги ОСОБА_3, суд першої інстанції виходив з того, що сторони, перебуваючи у зареєстрованому шлюбі з 24 жовтня 1987 року придбали житловий будинок по АДРЕСА_1, який зареєстровано 28 квітня 1998 року на відповідача, який є спільною власністю подружжя.
Відповідно до частини 1 статті 22, 29 КпШС України, чинного на час набуття права на житловий будинок, майно, нажите подружжям за час шлюбу, є його спільною сумісною власністю. Кожен з подружжя має рівні права володіння, користування і розпорядження цим майном. Подружжя користується рівними правами на майно і в тому разі, якщо один з них був зайнятий веденням домашнього господарства, доглядом за дітьми або з інших поважних причин не мав самостійного заробітку.
Такі ж положення щодо визначення статусу майна, набутого подружжям за час шлюбу, передбачені частиною 1 статті 60 СК України і тих обставин, що спірний будинок є спільною власністю подружжя сторонами не оспорюється. Проте, апелянт вважає що при поділі цього мана, з урахуванням інтересів дітей слід було відійти від рівності часток і залишити йому більшу частину спільного майна на підставі ч.3 ст. 70 СК України.
Відповідно до ч. ч. 1, 3 ст. 70 СК України у разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором. За рішенням суду, частка майна дружини (чоловіка) може бути збільшена, якщо з нею (ним) проживають діти, а також непрацездатні повнолітні син (дочка) за умови, що розмір аліментів, які вони одержують, недостатній для забезпечення їхнього фізичного, духовного розвитку та лікування.
Таким чином, збільшення частки майна на користь того з подружжя, з ким проживає дитина, можливе при наявності певної умови - якщо розмір аліментів, які така особа одержує, недостатній для забезпечення фізичного, духовного розвитку дитини та її лікування.
За змістом ст. ст. 181, 182, 183, 184, 189 СК України аліменти - кошти на утримання дитини, розмір яких визначається за домовленістю між батьками чи за рішенням суду.
В апеляційній скарзі ОСОБА_2 вказує на те, що позивачка допомогу на утримання дітей надавала добровільно. За таких обставин умови для збільшення частки майна на користь ОСОБА_2 були відсутні.
Встановлено, і це вбачається з матеріалів справи, що рішення місцевого суду ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, підстави для обов'язкового скасування судового рішення відсутні. Тому, колегія суддів в межах доводів апеляційних скарг та вимог, заявлених у суді першої інстанції не знаходить підстав для скасування рішення суду.
Керуючись ст. ст. 218,307,308,313-315,317,319 ЦПК України, колегія суддів
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 відхилити.
Рішення Чемеровецького районного суду Хмельницької області від 29 червня 2010 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, проте може бути оскаржене до Верховного Суду України протягом двадцяти днів з дня набрання ним законної сили.
Головуючий:/підпис/
Судді:/підписи/
Копія вірна
Суддя апеляційного суду Бас О.Г.