Судове рішення #12879105

    УКРАЇНА  

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ  

 Справа № 22ц -8390/10                     Головуючий у суді 1-ї інстанції:   Тарасенко М.П.

Категорія 48                                              Доповідач: Рафальська І.М.

 

 

     У Х В А Л А  

Іменем України

   

16 грудня 2010 року  колегія суддів  судової палати в цивільних справах апеляційного суду Житомирської області у складі:

 головуючого Рафальської І.М..

 суддів Зарицької Г.В., Кашапової Л.М.,

 при секретарі  Ганько Ю.І.,  

 з участю сторін,

  

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Житомирі справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів за апеляційною скаргою позивачки  на рішення  Малинського райсуду Житомирської області від 29 жовтня 2010 року,  

 

в    с т а н о в и л а :  

        20.09.2010 року ОСОБА_2 звернулася до суду з вищевказаним позовом, у якому зазначала, що 25.09.2004р. між нею та відповідачем було зареєстровано шлюб, від якого є дочка ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.народження 6.09.2010р. шлюб було розірвано, дитина знаходиться на її утриманні. Відповідач не надає матеріальної допомоги на утримання дочки.

 Просила ухвалити рішення, яким стягувати з відповідача на  її користь на утримання дочки аліменти у твердій грошовій сумі 500 грн. щомісячно до досягнення дитиною повноліття.

 Рішенням Малинського райсуду Житомирської області від 29 жовтня 2010 року позов задоволено частково.

 Ухвалено стягувати з відповідача на користь позивачки аліменти на утримання дитини ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі ј частини від всіх його доходів, але не менше 30 відсотків від прожиткового мінімуму, встановленого для дитини відповідного віку до досягнення дитиною повноліття, починаючи з 20.09.2010 року, допустивши негайне виконання в межах платежу за один місяць та стягнуто витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн.

 У апеляційній скарзі позивачка просить рішення райсуду скасувати, оскільки вважає його незаконним, та ухвалити нове рішення, яким задовольнити її вимоги; посилається на те,  що суд не дав належної оцінки доказам по справі, вважає, що  аліменти повинні бути стягнуті у твердій грошовій сумі.

 Розглянувши матеріали справи в межах доводів апеляційної скарги,  колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

 Як видно з матеріалів справи, відповідач є батьком ОСОБА_4,            ІНФОРМАЦІЯ_1, про що свідчить свідоцтво про народження /а.с.4/.

 З рішення Малинського райсуду Житомирської області від 6 вересня 2010 року про розірвання шлюбу між сторонами, видно, що дитину залишено проживати з позивачкою/а.с.5/;  дитина хворіє, що підтверджується відповідними довідками /а.с.7, 12, 13/, позивачка не працює/а.с.6/.

 Відповідач працює, має стабільний заробіток. Його середній заробіток становить 888грн, що  стверджується довідкою про доходи, виданою приватним вищим навчальним закладом „Європейський університет” від 30.09.2010р. № 173./а.с.14/.

  Відповідач є батьком дитини і зобов’язаний утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

 Суд першої інстанції при визначенні розміру аліментів врахував стан здоров’я, матеріальне становище дитини та платника аліментів, інші обставини, що мають істотне значення, та прийшов до правильного висновку, стягнувши аліменти у розмірі ј частини від всіх доходів відповідача.

 Посилання у апеляційній скарзі на необхідність стягнення аліментів у твердій грошовій сумі, колегія суддів не бере до уваги, оскільки відповідач має стабільний заробіток.

 Інші доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують.

 Рішення суду відповідає вимогам закону і матеріалам справи, підстав для його скасування немає.

 

Керуючись ст.ст. 209, 303, 304, 307, 308, 313-315 ЦПК України,  колегія суддів

  у х в а л и л а:  

 Апеляційну скаргу ОСОБА_2 відхилити.    

 Рішення Малинського райсуду Житомирської області від 29 жовтня 2010 року залишити без зміни.    

Ухвала набирає чинності з дня проголошення і з цього часу може бути оскаржена безпосередньо до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ  протягом 20 днів.

  Головуючий:                                                                          

 Судді:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація