Справа №2о-299/10
2010 рік.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 грудня 2010 року Голосіївський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді Антонової Н.В.
при секретарі Кавун І.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Києві цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересовані особи: Друга Київська державна нотаріальна контора, Голосіївська районна державна адміністрація у м. Києві про встановлення факту родинних відносин,-
в с т а н о в и в :
Заявник звернулась із заявою до суду, мотивуючи свої вимоги тим, що вона являється дочкою ОСОБА_3 та ОСОБА_4.
Заявник разом зі своїми батьками та донькою ОСОБА_5 проживала в квартирі АДРЕСА_1 і дана квартира належить їм на праві спільної сумісної власності у рівних частках.
ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати заявника – ОСОБА_4, після якої залишилось спадкове майно, до складу якого входила ј частини вищезазначеної квартири та яке заявник з батьком успадкували за законом.
ІНФОРМАЦІЯ_2 помер батько заявника – ОСОБА_3
Після смерті свого батька ОСОБА_1 звернулась до Другої Київської державної нотаріальної контори з приводу оформлення спадщини. Однак, у прізвищах заявника та її батька були розбіжності, які не дозволяють оформити спадщину, у зв’язку з чим вона звернулась до суду із заявою про встановлення факту родинних відносин зі своїм батьком ОСОБА_3 і яку просить задовольнити у повному обсязі.
У судовому засіданні заявник свою заяву підтримала у повному обсязі та пояснила, що після смерті її батька – ОСОБА_3 відкрилась спадщина на 3/8 частини квартири, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1. Крім цього, до складу спадщини, що відкрилась після смерті її батька, входять кошти, що знаходяться на рахунку Публічного акціонерного товариства «Райффайзен Банк Аваль» м. Києва, відкритого ОСОБА_3 Спадкоємцем першої черги є заявник, інших спадкоємців немає.
Весь час після смерті свого батька заявник проживає у спірній квартирі, проводить всю необхідну роботу по утриманню квартири, тобто фактично вступила в управління та володіння спадковим майном та прийняла спадщину.
Однак, після звернення заявника для оформлення спадщини до Другої Київської державної нотаріальної контори їй було відмовлено, оскільки в її прізвищі та прізвищі її батька є розбіжності. У зв’язку з чим ОСОБА_1 змушена була звернутись до суду із заявою про встановлення факту родинних зв’язків та просить задовольнити вимоги у повному обсязі.
Представники заінтересованих осіб – Голосіївської районної державної адміністрації м. Києва та Другої Київської державної нотаріальної контори до суду не з’явились, про день, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, на адресу суду надіслали листи про розгляд справи у відсутності їх представників.
Суд, вислухавши пояснення заявника, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні достовірно встановлено, що ОСОБА_1 являється дочкою ОСОБА_3 та ОСОБА_4, що підтверджується свідоцтвом про народження (а. с. 5).
Заявник ОСОБА_1 разом зі своїми батьками та донькою ОСОБА_5 проживала в квартирі АДРЕСА_1, яка належить їм на праві спільної сумісної власності у рівних частках відповідно до свідоцтва про право власності на житло від 18.11.1995 р. (а. с. 7).
ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати заявника – ОСОБА_4, після якої залишилось спадкове майно, до складу якого входила ј частини вищезазначеної квартири та яке заявник та її батько успадкували за законом (а. с. 8).
ІНФОРМАЦІЯ_2 помер батько заявника – ОСОБА_3 (а. с. 9).
Після смерті ОСОБА_3 відкрилась спадщина, яку заявник не може оформити у зв’язку з тим, що в її прізвищі та у прізвищі її батька є розбіжності.
На даний час у заявника виникла необхідність встановлення родинних зв’язків зі своїм батьком для отримання свідоцтва про право на спадщину, тому вона звернулась до суду із зазначеною заявою і просить її задовольнити у повному обсязі.
Згідно зі ст. 1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця.
Відповідно до ч. 3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 3, ч. 1 ст. 15, 118-120, 256-259 ЦПК України, 1261, 1268 ЦК України, суд –
ВИРІШИВ:
Заяву задовольнити.
Встановити факт родинних відносин, а саме, що заявник ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, є дочкою ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
.
Суддя: