Справа № 2а-1765/10
У Х В А Л А
22 грудня 2010р. Голосіївський районний суд м.Києва в складі:
головуючого судді Плахотнюк К.Г.
при секретарі Мовчан О.Л.
розглянувши у відкритому судовому засіданні питання про поновлення строку для звернення до суду з адміністративним позовом, –
в с т а н о в и в :
15 листопада 2010 року позивач звернулася в суд з позовом до Управління Пенсійного фонду України у Солом”янському районі м.Києва про визнання причин пропущення строку для звернення до суду поважними, зобов»язання нарахувати та виплатити недоплачену 30% надбавку до пенсії як дитині війни. Позивач у позові просить визнати причини пропущення строку для звернення з позовом до суду поважними та поновити пропущений строк для звернення до суду за захистом порушеного права з 01.01.2006р.; зобов»язати відповідача нарахувати та виплатити у повному обсязі щомісячне 30% підвищення до пенсії, як дитині війни, відповідно до положення ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», починаючи з 01.01.2006р. по 31.12.2010р.
У судовому засіданні позивач просила поновити пропущений строк для звернення до суду за захистом порушеного права з 01.01.2006р. При цьому пояснила, що раніше з позовом до суду не зверталася, поважних причин пропуску строку звернення до суду не навела.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився. Про час і місце судового розгляду справи відповідач повідомлений належним чином. Відповідач надіслав до суду письмові заперечення, в яких, в тому числі зазначає, що позивач пропустив строку звернення до суду з адміністративним позовом без поважних причин. Неприбуття в судове засідання відповідача, відповідно до ч.2 ст.102 КАС України, не перешкоджає розгляду клопотання про поновлення пропущеного строку.
Суд, вислухавши позивача, вважає, що клопотання про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду задоволенню не підлягає, з таких мотивів.
Відповідно до ст.99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася, або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ст.100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Позивач не надала суду доказів поважності причин пропуску строку звернення до суду з адміністративним позовом, тому клопотання про поновлення строку є необґрунтованим та таким, що задоволенню не підлягає. За таких обставин позовні вимоги про визнання протиправним діяння (бездіяльності та відмови) Управління Пенсійного фонду України у Солом”янському районі м.Києва щодо нарахування і виплати несплаченої позивачу державної допомоги як дитині війни (30% надбавки до пенсії) за період з 01.01.2006р. по 14.05.2010р. та зобов»язання нарахувати та виплатити у повному обсязі щомісячне 30% підвищення до пенсії, як дитині війни, відповідно до положення ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», починаючи з 01.01.2006р. з по 14.05.2010р. підлягають залишенню без розгляду.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 99-102, 186 КАС України суд, –
у х в а л и в :
позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Солом”янському районі м.Києва про визнання причин пропущення строку для звернення до суду поважними, визнання дій незаконними та зобов»язання нарахувати та виплатити недоплачену 30% надбавку до пенсії як дитині війни – залишити без розгляду в частині позовних вимог про визнання протиправним діяння (бездіяльності та відмови) Управління Пенсійного фонду України у Солом”янському районі м.Києва щодо нарахування і виплати несплаченої позивачу державної допомоги як дитині війни (30% надбавки до пенсії) за період з 01.01.2006р. по 10.05.2010р. та зобов»язання нарахувати та виплатити у повному обсязі щомісячне 30% підвищення до пенсії, як дитині війни, відповідно до положення ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» починаючи з 01.01.2006р. з по 10.05.2010р.
Апеляційна скарга на ухвалу подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Голосіївський районний суд м.Києва протягом п”яти днів з дня проголошення ухвали, з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п»яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: