Справа № 2-а-430\10
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 грудня 2010 року Бородянський районний суд
Київської області в складі : головуючої – судді Міланіч А.М.
розглянувши у письмовому провадженні в залі суду в смт.Бородянка адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного Фонду України у Бородянському районі Київської області про зобов»язання провести перерахунок та виплату пенсії,
в с т а н о в и в :
У жовтні 2010 року позивач звернувся до суду з вказаним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що він є пенсіонером та проживає в зоні посиленого радіологічного контролю і відповідно до ст.39 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», має право на щомісячну доплату у розмірі однієї мінімальної заробітної плати, проте дані доплати він отримував в значно меншому розмірі, ніж передбачено вказаним Законом.
Тому просив визнати дії Управління Пенсійного Фонду України у Бородянському районі Київської області щодо відмови у виплаті йому щомісячної доплати згідно ст.39 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» неправомірними, зобов’язати Управління Пенсійного Фонду України у Бородянському районі Київської області провести перерахунок та виплату вказаної доплати з 1 жовтня 2007 року по 1 листопада 2010 року.
За ухвалою Бородянського районного суду від 29 жовтня 2010 року позовні вимоги за період з 1 жовтня 2007 року по 26 квітня 2010 року залишені без розгляду на підставі ст.99,100 КАС України.
В судове засідання позивач не з»явився, просив справу розглядати без його участі.
Управління Пенсійного Фонду України у Бородянському районі свого представника в судове засідання не направило, просило справу розглядати без його участі.
Відповідно до вимог ч.3 ст.122 КАС України суд ухвалює рішення в порядку письмового провадження.
Дослідивши письмові докази по справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що позивач перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного Фонду України у Бородянському районі, отримує пенсію по інвалідності, не працює та проживає в смт.Бородянка Київської області, яке відноситься до зони посиленого радіоекологічного контролю, відповідно до Постанови КМ УРСР «Про організацію виконання Постанов Верховної Ради Української РСР про порядок введення в дію Законів Української РСР «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи» та «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» №106 від 23 липня 1991 року, що підтверджується матеріалами справи \а.с.8-9\.
Як вбачається з довідки та заперечень Управлінні Пенсійного Фонду України у Бородянському районі \а.с.9,14\ позивачу, як проживаючому в зоні посиленого радіоекологічного контролю, проводилась доплата відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи з суми 5 гривень 20 копійок, встановленої Постановою Кабінету Міністрів України № 836 від 26 липня 1996 року «Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Відповідно до абзацу 4 частини 1 статті 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в редакції Закону N 230/96-ВР від 6 червня 1996 року, пенсіонерам, які проживають у зоні посиленого радіоекологічного контролю, провадиться доплата в розмірі однієї мінімальної заробітної плати.
Розмір мінімальної заробітної плати окремим Законом України встановлювався до 2004 року. При цьому, положення щодо неможливості застосувати встановлений розмір мінімальної заробітної плати востаннє міститься у Законі України «Про встановлення розміру мінімальної заробітної плати на 2002 рік». На 2003 рік такої законодавчо встановленої заборони немає.
З 2004 року розмір мінімальної заробітної плати встановлювався Законом України «Про Державний бюджет України» \на відповідний рік. Положення Законів «Про Державний бюджет України» також не містить обмежень щодо можливості застосування розміру мінімальної заробітної плати з метою реалізації норми ст.39 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Виходячи із загальних засад пріоритетності законів над урядовими нормативними актами при вирішенні даного спору підлягають застосуванню положення ст.39 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати на момент виплати.
В 2009 році статтю 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» не було зупинено та змін не було внесено.
Таким чином, Управління Пенсійного Фонду України у Бородянському районі повинно було нарахувати позивачці доплату за проживання на території радіоактивного забруднення відповідно до положень ст.39 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» - в розмірі однієї мінімальної заробітної плати, в межах строку звернення до суду - з 27 квітня по 1 листопада 2010 року.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне, задовольняючи позовні вимоги, визнати дії Управління Пенсійного Фонду України у Бородянському районі Київської області щодо відмови у виплаті позивачу з 27 квітня по 1 листопада 2010 року щомісячної доплати за проживання у зоні посиленого радіоекологічного контролю відповідно до ст.39 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» неправомірними та зобов»язати Управління Пенсійного Фонду України у Бородянському районі провести перерахунок та виплату позивачу щомісячної доплати за проживання у зоні посиленого радіоекологічного контролю відповідно до ст.39 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 27 квітня по 1 листопада 2010 року з урахуванням проведених виплат.
Керуючись ст.39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» №796-ХІІ від 28 лютого 1991 року, ст.ст.9, 11, 71, 86, 122, 159-163 КАС України, суд
п о с т а н о в и в :
Позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного Фонду України у Бородянському районі Київської області про зобов»язання провести перерахунок та виплату пенсії задовольнити.
Визнати дії Управління Пенсійного Фонду України у Бородянському районі Київської області щодо відмови у виплаті ОСОБА_1 з 27 квітня по 1 листопада 2010 року щомісячної доплати за проживання у зоні посиленого радіоекологічного контролю відповідно до ст.39 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» неправомірними.
Зобов»язати Управління Пенсійного Фонду України у Бородянському районі провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 щомісячної доплати за проживання у зоні посиленого радіоекологічного контролю відповідно до ст.39 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 27 квітня по 1 листопада 2010 року з урахуванням проведених виплат.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Київського апеляційного адміністративного суду через Бородянський районний суд Київської області. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Головуюча-суддя Міланіч А.М.