Судове рішення #12878010

  №22- ц-30243 /10р.                                                                         Головуючий 1 інстанції –

Категорія: збільшення розміру аліментів                                     Тарасова І.В.                

Доповідач –Гальянова І.Г.

  РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ  

 

22 грудня  2010 року судова колегія судової палати у цивільних справах апеляційного суду Харківської області в складі:

Головуючого-судді:       Міненкової Н. О.

суддів:                            Гальянової І.Г.

Ларенка В.І.

при секретарі:                Григоренко К.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Харкові цивільну справу за апеляційною скаргою  ОСОБА_3 на рішення Фрунзенського районного суду м.Харкова від 10 вересня 2010 року у справі за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_3 про збільшення розміру аліментів,-

                                                               ВСТАНОВИЛА :  

18 травня 2010 року позивач звернулась у суд з  позовом  в якому просила збільшити розмір стягнутих з відповідача на її користь аліментів на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 до 600 грн.      

Свої вимоги обґрунтовувала тим, що на підставі заочного рішення Фрунзенського районного суду м. Харкова від  12.01.2006 року з відповідача на її користь на утримання сина стягнені аліменти в розмірі 250 грн. щомісячно. З 03.02.2006 року виконавчий лист про стягнення з відповідача зазначених аліментів знаходиться на виконанні в Комінтернівському відділі державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції.  

Позивач зазначає, що у зв»язку зі збільшенням прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати та зростанням потреб дитини , грошових коштів у розмірі 250 грн., які платить відповідач на його утримання, не вистачає, а вона працює в ТОВ «Ника» та отримує мінімальну заробітну плату , яка  не забезпечує дитині нормального проживання.

              В судовому засіданні суду першої інстанції позивач підтримала вказані позовні вимоги з зазначених підстав.

             Відповідач, в особі свого представника, в судовому засіданні суду першої інстанції, позовні вимоги позивача визнав частково та не заперечував проти збільшення розміру аліментів на утримання сина до 300 грн. щомісячно. Крім того зазначив на те, що рішенням Фрунзенського районного суду м. Харкова від 13.07.2010 року з відповідача на користь позивача була стягнута неустойка за прострочення сплати аліментів в сумі 12 000 грн., а також зазначив ,що відповідач не має інших неповнолітній дітей  та осіб, які перебувають на його утримання, працює неофіційно і має мінливий та нерегулярний дохід.

             Рішенням Фрунзенського районного суду м. Харкова від 10 вересня 2010 року позовні вимоги ОСОБА_4 задоволені частково. Збільшено розмір аліментів на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_5  та стягнуто з ОСОБА_6 на її користь на утримання сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1  аліменти у розмірі 400 грн. до досягнення дитиною повноліття та зазначено ,що розмір аліментів визначений судом у твердій грошовій сумі підлягає індексації відповідно до закону. З ОСОБА_3 на користь держави стягнуто судовий збір у сумі 51 грн. на витрати на ІТЗ у сумі 120 грн.

            В апеляційній скарзі ОСОБА_3 просить скасувати вказане рішення суду та зменшити суму щомісячної сплати аліментів до 35 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку згідно до ч.2 ст. 182 СК України.

           Доводи апеляційної скарги обгрунтовує тим, що він не має можливості офіційно працевлаштуватись та не має можливості сплачувати аліменти в розмірі 400 грн. , а також тим, що стягнута судом сума є більшою ніж половина суми на утримання дитини відповідного віку , при цьому суд не врахував його матеріальний стан.

           Заслухавши доповідь судді, пояснення осіб, які з»явились,  перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, судова колегія приходить до висновку про часткове задоволення апеляційної скарги, виходячи з наступного.

           Задовольняючи частково позивні вимоги позивача та збільшуючи розмір стягнутих з відповідача аліментів до 400 грн. суд першої інстанції виходив з того, що за час винесення рішення про стягнення з відповідача на утримання неповнолітнього сина аліментів у розмірі 250 грн. щомісячно,  стан здоров»я сина погіршився, а  відповідач має таку можливість надавати таку допомогу, оскільки інших неповнолітніх дітей та непрацездатних членів сім»ї не має.

           Між тим, повністю погодитись з вказаним висновком суду не можна, виходячи з наступного, оскільки доказів, які б свідчили, що  відповідач за своїм матеріальним станом може сплачувати позивачу аліменти в сумі 400 грн. матеріали справи не містять та не врахував, що відповідач має нестабільний дохід , а  його представник в судовому засіданні суду першої інстанції визнав такий розмір у сумі 300 грн. та ця обставина , відповідно до ч.1 ст. 61 ЦПК України, не підлягає доказуванню.

           З огляду на наведене, судова колегія вважає за необхідне змінити вказане рішення суду , збільшивши розмір стягнутих з відповідача на користь позивача аліментів на утримання неповнолітнього сина  до 300 грн.

           В іншій частині рішення суду першої інстанції підлягає залишенню без змін.

 

Керуючись ст. 303, 304, 309,316, 317,319, 218 ЦПК України , судова колегія ,-

                                                               ВИРІШИЛА:  

         апеляційну  скаргу ОСОБА_3 , задовольнити частково.

         Змінити  рішення  Фрунзенського районного  суду  міста  Харкова  від 10 вересня 2010 року , скасувавши його в частині стягнення  з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_4 на утримання сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 аліментів у розмірі 400 грн. до досягнення дитиною повноліття.

Збільшити розмір стягнутих з ОСОБА_3 на підставі заочного рішення Фрунзенського районного суду м.Харкова від  12.01 .2006 року ,аліментів на користь ОСОБА_4 на утримання сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 до 300 грн. щомісячно  до досягнення дитиною повноліття.

          В іншій частині рішення суду залишити без змін.

          Рішення апеляційного суду набирає законної сили з моменту його проголошення та може бути оскаржене в касаційному порядку безпосередньо до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів  з дня набрання ним законної сили.

         Головуючий, суддя:  

  Судді :  

   

           

             

                 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація