Судове рішення #12877921

Копія  

Апеляційний суд Хмельницької області  

  УХВАЛА  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

  „28” вересня 2010 року                 м. Хмельницький  

  колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного  суду  Хмельницької області     в складі:  

головуючого судді     Баса О.Г.,  

суддів:    Карпусь С.А.,  

Матковської Л.О.  

при секретарі:    Мороз А.В.  

з участю позивачки ОСОБА_2, розглянула у відкритому судовому  засіданні цивільну справу №22ц-3128 за апеляційною скаргою відкритого акціонерного товариства енергопостачальна компанія „Хмельницькобленерго” на рішення  Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області  від 20 травня 2010 року по справі за позовом ОСОБА_2 у своїх інтересах та в інтересах неповнолітніх дітей ОСОБА_3, ОСОБА_4 до відкритого акціонерного товариства енергопостачальна компанія „Хмельницькобленерго”, третьої особи управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Хмельницькій області, про відшкодування моральної шкоди.  

Заслухавши доповідача, пояснення позивачки, перевіривши матеріали справи, ознайомившись з  доводами апеляційної скарги, колегія суддів,-  

  ВСТАНОВИЛА:  

  В лютому 2010 року ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом про відшкодування моральної шкоди. В обгрунтуання заявлених вимог вказувала на те, що 07 жовтня 2009 року, під час виконання трудових обов’язків загинув її чоловік ОСОБА_5 Їй, дочці ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_1, сину ОСОБА_9 ІНФОРМАЦІЯ_2 була спричинена моральна шкода. Просила стягнути з відкритого акціонерного товариства енергопостачальна компанія „Хмельницькобленерго” на її користь та користь дітей по 100000 грн. моральної шкоди.  

Рішенням Хмельницького міськрайонного суду від 20 травня 2010 року позов задоволено частково.  

Стягнуто з відкритого акціонерного товариства енергопостачальна компанія „Хмельницькобленерго” на користь ОСОБА_2, ОСОБА_3,   ОСОБА_4 по 45000 грн. моральної шкоди кожному.____________________  

Головуючий у 1-й інстанції – Бондар В.В.                 Справ №22ц- 3128

Доповідач – Бас О.Г.                                       Категорія № 30, 32  

  В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.  

Стягнуто з відкритого акціонерного товариства енергопостачальна компанія „Хмельницькобленерго” в дохід держави 8 грн. 50 коп. судового збору, 37 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.  

В апеляційній скарзі відкритого акціонерного товариства енергопостачальна компанія „Хмельницькобленерго” ставиться питання про скасування рішення суду першої інстанції та закриття провадження у справі. В обґрунтування цих вимог вказується на неправильне застосування судом норм матеріального права, оскільки ОСОБА_5 був застрахованою особою то застосування норм які регулюють не договірні зобов’язання, на думку апелянта, є помилковим.  

Відповідно до п. 1, ч. 1 та ч. 2 ст. 307 і ст. 308 ЦПК України, апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.  

Судом встановлено, що ОСОБА_2 та ОСОБА_5 перебували у зареєстрованому шлюбі. У свідоцтвах про народження ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_9 ІНФОРМАЦІЯ_2 - ОСОБА_5 вказаний їх батьком. Працював ОСОБА_5 у відкритому акціонерному товаристві енергопостачальна компанія „Хмельницькобленерго”. 07 жовтня 2009 року, під час виконання трудових обов’язків він загинув. Згідно висновків комісії, нещасний випадок, в результаті якого сталася смерть ОСОБА_5 пов’язаний з виробництвом і складено акт форми Н-1. Членам сім’ї ОСОБА_5 – дружині та дітям призначено страхові виплати.  

Задовольняючи позовні вимоги суд першої інстанції обгрутовано виходив з того, що у відповідність частині 1 статті 1167 ЦК України моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини і обґрунтовано відхилив доводи відповідача про відсутність їх вини. Доводи апеляційної скарги цих висновків не спростовують. Визначення розміру моральної шкоди судом першої інстанції проведено із дотриманням вимог ч.2 ст. 1193 ЦК України, тому безпідставними є доводи апеляційної скарги про те, що груба необережність потерпілого сприяла виникненню або збільшенню шкоди.  

Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності", виключенні норми цього Закону стосовно обов'язку відшкодування Фондом моральної шкоди.  

Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 8 жовтня 2008 року N 20-рп/2008 вказані зміни визнані конституційними, оскільки громадяни, які постраждали від нещасного випадку на виробництві чи внаслідок професійного захворювання, відповідно до положень Цивільного кодексу України та Кодексу законів про працю України, мають право на відшкодування моральної шкоди за рахунок власника або уповноваженого ним органу (роботодавця).  

Конституційний Суд України в абзаці 9 пункту 5 Рішення N 20-рп/2008 (справа про страхові виплати) зазначив, що саме право громадян на відшкодування моральної шкоди не порушено, оскільки статтею 1167 ЦК України та ст. 2371 КЗпП України їм надано право відшкодовувати моральну шкоду за рахунок власника або уповноваженого ним органу (роботодавця). Тому доводи апеляційної скарги про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального права є безпідставними.  

Встановлено і це вбачається з матеріалів справи, що рішення суду першої інстанції суду ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, підстави для обов'язкового скасування судового рішення відсутні. Тому, колегія суддів в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції не знаходить підстав для скасування рішення суду.  

Керуючись ст. ст. 218, 307, 308, 313-315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів,-  

У Х В А Л И Л А:  

  Апеляційну скаргу відкритого акціонерного товариства енергопостачальна компанія „Хмельницькобленерго” відхилити.  

Рішення  Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області  від 20 травня 2010 року залишити без змін.  

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, проте може бути оскаржена до Верховного Суду  України протягом   двох місяців  з дня набрання нею законної сили.  

  Головуючий:/підпис/  

Судді:/підписи/  

Копія вірна  

Судя апеляційного суду                                           Бас О.Г.  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація