Судове рішення #12877007

№ 3-5517/10

П О С Т А Н О В А

30 грудня 2010 року суддя Печерського районного суду м. Києва Новак Р.В., при секретарі    Мазманян Е.Р., за участю прокурорів Шкітова О.Ф., Дергунова Д.С., розглянувши матеріали, що надійшли від прокуратури Печерського району м. Києва про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1., уродженець м. Києва, громадянина України, командира відділення 32-ДПЧ Печерського районного правління ГУМНС України в м. Києві, старшого сержанта служби цивільного захисту маючого на утриманні дитину 2009 р.н., зареєстрованого та проживаючого за адресою: Черкаська обл., Драбівський район, АДРЕСА_1

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого п. «б» ч. 1 ст. 5 Закону України «Про боротьбу з корупцією», -

В С Т А Н О В И В:

Згідно протоколу від 17.12.2010 про адміністративне правопорушення пов’язане з корупцією, передбачене п. «б» ч. 1 ст. 5 Закону України «Про боротьбу з корупцією», ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1., який, будучи старшим сержантом служби цивільного захисту, тобто особою, повноваженою на виконання функцій держави, перебуваючи на посаді командира відділення 32-ДПЧ Печерського районного управління ГУМНС України в м. Києві, крім основної роботи, виконував іншу оплачувану роботу, а саме працював черговим на посту пожежної охорони ВАТ Готель «Прем’єр Палац».            ОСОБА_1., призначений на посаду командира відділення 32-ДПЧ Печерського районного управління ГУМНС України в м. Києві згідно наказу по особовому складу від 01.04.2009 № 50. Згідно наказу по особовому складу від 05.10.2010 № 122 ОСОБА_1. присвоєне чергове спеціальне звання старший сержант служби цивільного захисту. Факт роботи за сумісництвом ОСОБА_1. підтверджується договором підряду, укладеним 01.01.2010 між ОСОБА_1. та ВАТ Готель «Прем’єр Палац», актом виконаних робіт від 31.01.2010, договором підряду, укладеним 01.02.2010 між ОСОБА_1. та           ВАТ Готель «Прем’єр Палац», актом виконаних робіт від 28.02.2010, договором підряду, укладеним 01.03.2010 між ОСОБА_1. та ВАТ Готель «Прем’єр Палац», актом виконаних робіт від 01.03.2010, договором підряду, укладеним 01.04.2010 між ОСОБА_1. та ВАТ Готель «Прем’єр Палац», актом виконаних робіт від 30.04.2010, договором підряду, укладеним 01.05.2010 між ОСОБА_1. та            ВАТ Готель «Прем’єр Палац», актом виконаних робіт від 31.05.2010, договором підряду, укладеним 01.06.2010 між ОСОБА_1. та ВАТ Готель «Прем’єр Палац», актом виконаних робіт від 30.06.2010, договором підряду, укладеним 01.07.2010 між ОСОБА_1. та ВАТ Готель «Прем’єр Палац», актом виконаних робіт від 11.07.2010, договором підряду, укладеним 01.08.2010 між ОСОБА_1. та           ВАТ Готель «Прем’єр Палац», актом виконаних робіт від 31.08.2010, договором підряду, укладеним 01.09.2010 між ОСОБА_1. та ВАТ Готель «Прем’єр Палац», актом виконаних робіт від 30.09.2010, договором підряду, укладеним 01.10.2010 між ОСОБА_1. та ВАТ Готель «Прем’єр Палац», актом виконаних робіт від 31.10.2010, договором підряду, укладеним 01.11.2010 між ОСОБА_1. та           ВАТ Готель «Прем’єр Палац», актом виконаних робіт від 30.11.2010.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про боротьбу з корупцією» за корупційні діяння та інші правопорушення, пов’язані з корупцією, на підставі цього Закону несуть відповідальність такі особи, уповноважені на виконання функцій держави: державні службовці; Прем’єр-міністр України, Перший віце-прем’єр-міністр, віце прем’єр-міністри, міністри; народні депутати України, депутати Верховної Ради; Автономної Республіки Крим, депутати сільських, селищних, міських, районних у містах, районних, обласних рад; посадові особи місцевого самоврядування; військові посадові особи Збройних Сил України та інших військових формувань (крім військовослужбовців строкової служби).

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про правові засади цивільного захисту», служба цивільного захисту - державна служба особливого характеру, пов’язана із забезпеченням пожежної безпеки, запобіганням, реагуванням на інші надзвичайні ситуації техногенного, природного та військового характеру, ліквідацією їх наслідків, захистом населення і територій від їх негативного впливу.

Відповідно до ст. 42 Закону України «Про правові засади цивільного захисту» порядок проходження служби в органах і підрозділах цивільного захисту визначається цим Законом та Положенням про проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, яке затверджується Кабінетом Міністрів України.

На особовий склад органів і підрозділів цивільного захисту поширюється Дисциплінарний статут, який затверджується законом, судові відносини працівників органів і підрозділів цивільного захисту регулюються законодавством про працю.

Час проходження служби в органах і підрозділах цивільного захисту зараховується до загального стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби відповідно до закону.

Відповідно до п. 2 Положення про порядок проходження служби особами нового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту особами рядового і начальницького складу є громадяни України, які прийняті з службу до органів і підрозділів цивільного захисту і яким присвоєні відповідно до цього Положення спеціальні звання.

Відповідно до п. 11 Положення особи рядового і начальницького складу можуть бути заохочені за зразкове виконання обов’язків і досягнення високих результатів по службі. На них можуть накладатися дисциплінарні стягнення за порушення службової дисципліни у порядку, передбаченому Дисциплінарним статутом.

Відповідно до Закону України «Про Дисциплінарний статут Збройних сил України» дія Дисциплінарного статуту Збройних Сил України поширюється на Державну прикордонну службу України, Службу безпеки країни, внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ України, війська цивільної оборони України та інші військові формування, створені відповідно до законів України, Державну спеціальну службу транспорту.

Таким чином, в порушення вимог Закону України «Про боротьбу з крупцією», командир відділення 32-ДПЧ Печерського районного управління УМНС України в м. Києві старший сержант служби цивільного захисту ОСОБА_1., будучи особою уповноваженою на виконання функцій держави, одночасно, крім основної роботи, виконуючи іншу оплачувану роботу, а саме працюючи черговим на посту пожежної охорони ВАТ Готель «Прем’єр Палац», скоїв адміністративне правопорушення, передбачене п. б) ч. 1 ст. 5 Закону України «Про боротьбу з корупцією».

За вказане адміністративно корупційне правопорушення передбачена відповідальність ст. 8 Законом України «Про боротьбу з корупцією».

Відповідно до матеріалів справи, ОСОБА_1., свою вину визнав.

В судовому засіданні ОСОБА_1. свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав та пояснив, що був змушений працювати у ВАТ Готель «Прем’єр Палац» у зв’язку зі скрутним матеріальним становищем.

Прокурори в судовому засіданні підтримали висновок про обґрунтованість складеного протоколу.

Суд, заслухавши думку учасників процесу, дослідивши докази у справі, приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1. складу адміністративного правопорушення, що доведено матеріалами справи

На підставі викладеного, керуючись п. 1 ч. 1 ст. 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.ст. 5, 8 Закону України «Про боротьбу з корупцією», суд,

П О С Т А Н О В И В:

Притягти ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, накласти на нього стягнення у вигляді штрафу у розмірі 255,00 грн.

Строк пред’явлення до виконання – 3 місяці.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.

Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до Апеляційного суду м. Києва через Печерський районний суд м. Києва.

Згідно ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови - не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.

У випадку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу накладеного на нього, що передбачено п. 1 ч. 2 ст. 308 КУпАП.

СУДДЯ                                             Р.В. Новак

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація