Судове рішення #12876443

 

Справа № 1-1012\10  

В И Р О К  

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

  26 жовтня 2010 року Голосіївський районний суд м. Києва у складі:  

головуючого судді                                                    Валігури Д.М.  

при секретарі                                                             Сметані А.С.,  

за участю прокурора                                                 Фрича А.В.,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду в м.Києві кримінальну справу по обвинуваченню  

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Києва, українця, громадянина України, з середньою спеціальною освітою, неодруженого, непрацюючого, раніше не судимого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_3,  

у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, -  

 

  в с т а н о в и в :  

  ОСОБА_1 31.07.2010 року, приблизно о 15-00 годині, перебуваючи за адресою: АДРЕСА_4, з корисливих спонукань, шляхом зловживання довірою заволодів грошима в сумі 110 гривень, які належать ОСОБА_2, яка проживає за адресою: АДРЕСА_4, чим спричинив останній матеріальну шкоду на суму 110 гривень. В подальшому ОСОБА_1 розпорядився грошима на власний розсуд.  

Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 вину у вчиненні інкримінованого йому злочину визнав повністю та дав покази про те, що 31.07.2010 року, приблизно о 15-00 годині, в квартирі АДРЕСА_4 він отримав від знайомої ОСОБА_2 гроші в сумі 110 гривень, при цьому він сказав їй що ці кошти необхідні йому для повернення мобільного телефону «Нокіа 1202», що належить її матері та який він разом з ОСОБА_3 заклав у ломбард, а також пообіцяв повернути їй вказаний мобільний телефон на протязі дня, хоча  повертати мобільний телефон ОСОБА_2 він не збирався та відразу пішов до магазину «Велика Кишені» за адресою: м. Київ, вул. Лятошинського, 14, де витратив гроші на власні потреби.  

Враховуючи, що підсудний ОСОБА_1 не оспорює фактичні обставини справи і судом встановлено, що він правильно розуміє зміст цих обставин, відсутні будь-які сумніви у добровільності та істинності його позиції, заслухавши думку прокурора та роз’яснивши підсудному положення ст. 299 КПК України, суд визнає недоцільним дослідження інших доказів у справі.  

За наведених вище обставин суд приходить до висновку про те, що винність ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого йому злочину повністю і об’єктивно доведена в судовому засіданні.  

Дії ОСОБА_1 судом кваліфікуються за ч. 1 ст. 190 КК України, оскільки він своїми навмисними діями вчинив заволодіння чужим майном шляхом зловживання довірою (шахрайство).  

Обставиною, що пом’якшує покарання підсудного суд визнає його щире каяття.  

Обставин, що обтяжували б покарання підсудного судом не встановлено.  

Обираючи вид та міру покарання підсудному, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, дані про особу ОСОБА_1, який за місцем проживання характеризується посередньо, до кримінальної відповідальності притягується вперше та у вчиненому щиро розкаявся, не працює, на обліку у лікарів нарколога та психіатра не перебуває, та приходить до висновку про те, що його виправлення та перевиховання можливі без ізоляції від суспільства, та за можливе призначити йому покарання у виді обмеження волі із застосуванням правил ст. 75 КК України – звільненням від відбування покарання з випробуванням та покладенням на нього обов’язків, передбачених ст. 76 КК України - не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, повідомляти зазначений орган про зміну місця проживання та періодично з’являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.  

Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд –  

    ЗАСУДИВ:  

    ОСОБА_1   визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України та призначити йому покарання у виді 1 (одного) року обмеження волі.  

Відповідно до ст. 75 КК України звільнити засудженого ОСОБА_1 від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на 1 (один) рік.  

Згідно ст. 76 КК України покласти на засудженого ОСОБА_1 обов’язки протягом іспитового строку не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, повідомляти зазначений орган про зміну місця проживання та періодично з’являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.  

Міру запобіжного заходу засудженому ОСОБА_1  до набрання вироком законної сили залишити без змін – підписку про невиїзд з постійного місця проживання.  

Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду м. Києва протягом 15 днів.  

Суддя  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація