Судове рішення #12875654

Справа № 2-2386                                                                                      2010 р.

Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И  

                       

 “24” грудня  2010 року                                                                                     м. Косів  

 Косівський районний суд Івано-Франківської області в складі :

 Головуючого – судді : Цалин Б.М.

 Секретаря –  Губчук Д.Ю.  

 розглянувши у відкритому, заочному судовому засіданні в залі суду м. Косів справу за позовом відкритого акціонерного товариства Всеукраїнський Акціонерний Банк до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором, -  

 

В С Т А Н О В И В :  

      Відкритим акціонерним товариством комерційний банк Всеукраїнський Акціонерний банк подано на розгляд суду позовну заяву до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором.

Представник позивача, Мушій Надія Євгеніївна, в судове засідання не з’явилася, подала заяву про розгляд справи в її відсутності, позовні вимоги підтримує та просить задоволити. Не заперечує проти розгляду судом справи в заочному провадженні.  

 Із змісту позовних вимог ВАТ «ВіЕйБі Банк» вбачається, що 21липня 2008 року між ОСОБА_2, відповідачем по справі, та ВАТ «ВіЕйБі Банк» було укладено кредитний договір №2-08/167-05/б. Згідно умов зазначеного договору відповідачу, ОСОБА_2 було надано кредит в розмірі 17 241,00 грн. із сплатою 24 %  річних зі строком остаточного повернення кредиту не пізніше 20.07.2011 року. Відповідно до умов вказаного кредитного договору відповідач, ОСОБА_2 зобов’язався належним чином використовувати та повернути банку суму отриманого кредиту, а також сплатити відсотки за користування кредитом, згідно умов договору та тарифів банку та виконувати всі інші боргові зобов’язання в порядку та строки визначені договором. Відповідач систематично порушує умови договору щодо повернення кредитних коштів, сплати процентів. Згідно п.п. 3.2.6 вказаного кредитного договору банк має право вимагати дострокового повернення кредиту та сплати процентів за користування ним у випадку невиконання чи неналежного виконання позичальником своїх зобов’язань за цим договором. На направленні претензії відповідач не реагує та не здійснює погашення кредиту. Станом на 11.11.2010 року заборгованість ОСОБА_2 по кредитному договору становить 25 704,62 грн., з них: 15 442,12 грн. – заборгованість по сплаті кредиту, 3 604,09 грн. – заборгованість по сплаті відсотків за користування кредитом; 3 620,61 грн. – комісія за розрахункове обслуговування; 3 037,80 грн. – плата за пропуск платежів. Непогашення боржником заборгованості по кредиту призводить до фінансових збитків ВАТ «ВіЕйБі Банк». Просить позов задоволити, стягнути із відповідача заборгованість по кредитному договору  №2/08/167-05/б від 21 липня 2008 року у розмірі 25 704,62 грн.  

Відповідач, ОСОБА_2,  в судове засідання не з’явився, хоч про час та місце розгляду справи був повідомлений своєчасно. Причина неявки суду не відома.

Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України. Представнику позивача роз’яснено особливості та правові наслідки ухвалення заочного рішення.  

Суд, вивчивши матеріали справи, вважає позов підставним та таким, що підлягає до задоволення із наступних підстав:

З кредитного договору №2/08/167-05/б від 21 липня 2008 року укладеного між ОСОБА_2 та ВАТ «ВіЕйБі Банк» вбачається, що ОСОБА_2 було надано кредит в розмірі 17 241,00 грн., із сплатою 24 %  річних зі строком остаточного повернення кредиту не пізніше 20.07.2011 року. Відповідно до умов вказаного кредитного договору відповідач, ОСОБА_2 зобов’язався належним чином використовувати та повернути банку суму отриманого кредиту, а також сплатити відсотки за користування кредитом, згідно умов договору та тарифів банку та виконувати всі інші боргові зобов’язання в порядку та строки визначені договором. Згідно п.п. 3.2.6 вказаного кредитного договору банк має право вимагати дострокового повернення кредиту та сплати процентів за користування ним у випадку невиконання чи неналежного виконання позичальником своїх зобов’язань за цим договором. Згідно п.п. 1.3. вказаного кредитного договору кредитні кошти надаються терміном до 20 липня 2011 року. За неналежне виконання зобов’язань, передбачених п.п.3.3.3. цього договору Позичальник сплачує банку штраф в розмірі 25% від суми неналежного грошового зобов’язання. Сторони домовилися, що невиконання або неналежне виконання позичальником зобов’язань по поверненню кредитних коштів, сплаті процентів, а так само невиконання або неналежного виконання зобов’язань, передбачених п.п.3.3., 5.1. цього договору, є умовами,  при настанні яких припиняється кредитування банком позичальника, а позичальник здійснює дострокове повернення отриманих кредитних коштів банку, сплачує банку проценти за користування кредитними коштами та інші платежі відповідно до умов цього договору.   Згідно умов договору за кожен випадок невиконання або неналежного виконання зобов’язань, передбачених п.п. 3.3. цього договору позичальник сплачує банку штраф у розмірі 5 (п’ять) відсотків від суми кредитних коштів. За несвоєчасне повне чи часткове повернення кредитних коштів та несвоєчасну повну чи часткову сплату процентів, позичальник сплачує банку пеню у розмірі 25 відсотків від суми неповернутого кредиту та/або несплачених процентів, але не менше п’ятдесяти гривень.

Згідно ст. 526 ЦК України зобов’язання має виконуватися належним чином та відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог – відповідно до звичаїв ділового обороту або  інших умов, що звичайно ставляться. Відповідно до ст.527 ЦК України боржник зобов’язаний виконати свій обов’язок, а кредитор – прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов’язання чи звичаїв ділового обороту. Ст. 530 ЦК України передбачено, що якщо у зобов’язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов’язання, строк виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події. Якщо строк виконання боржником обов’язку не встановлений або визначений моментом пред’явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов’язок у семиденний строк від дня пред’явлення вимоги, якщо обов’язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства. Згідно ст.610 ЦК України порушенням зобов’язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов’язання (неналежне виконання).  

 Із розрахунку суми заборгованості за кредитним договором №08/26-05/б від 21 лютого 2008 року вбачається, що станом на 17.10.2010 року заборгованість ОСОБА_2 по кредитному договору становить 25 704,62 грн.,   з них:  15 442,12 грн. – заборгованість по сплаті кредиту, 3 604,09 грн. – заборгованість по сплаті відсотків за користування кредитом; 3 620,61 грн. – комісія за розрахункове обслуговування; 3 037,80 грн. – плата за пропуск платежів.

Відповідно до ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов’язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов’язання, на вимогу кредитора зобов’язаний  сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три відсотки річних від простроченої суми, якщо інший розмір не встановлено договором або законом.   Ст. 1048 ЦК України передбачено, що позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором. Якщо договором не встановлено розмір процентів, їх розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку України. Відповідно до ст. 1050 ЦК України якщо позичальник своєчасно не повернув суму позики, він зобов’язаний сплатити грошову суму відповідно до ст. 625 цього Кодексу. Якщо позичальник своєчасно не повернув речі, визначені родовими ознаками, він зобов’язаний сплатити неустойку  відповідно до ст. 549-552 цього Кодексу, яка нараховується від дня, коли речі мали бути повернуті, до дня їх фактичного повернення позикодавцеві, незалежно від сплати процентів, належних йому відповідно до ст. 1048 цього кодексу. Згідно ст. 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов’язується надати грошові кошти (кредит) позичальник зобов’язується надати  грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених кредитних договором, а позичальник зобов’язується повернути кредит та сплатити відсотки.        

Як вбачається із листа-претензії №25 від 10.02.2009р ПАТ «Ві Ей Бі Банк»  на адресу ОСОБА_2 були направлені вимоги про виконання зобов’язання за кредитним договором №2/08/167-05/б  від 20.07.2008 року та роз’яснено наслідки невиконання зобов’язання.  

На підставі наведеного ст. ст.. 625, 1048, 1050, 1054 ЦК України, та керуючись ст.ст. 213 – 215, 224-226 ЦПК України, суд, -

  В И Р І Ш И В :  

              Позов задоволити. Стягнути із ОСОБА_2 жителя АДРЕСА_1 на користь публічного акціонерного товариства Всеукраїнський Акціонерний Банк («ВіЕйБі Банк») заборгованість за кредитним договором №2/08/167-05/б від 21 липня 2008 року в сумі 25 704,62 грн. (двадцять п’ять тисяч сімсот чотири гривні 62 копійки) та 257,05 грн. оплаченого державного мита, а також 120 грн. витрат інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи судом .  

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано до Косівського районного суду протягом десяти днів з дні отримання його копії.  

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.  

  Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Івано-Франківського Апеляційного суду через Косівський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення, а для осіб, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення – протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

  Суддя            

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація