Судове рішення #12872054

                                                                                        3-2483/10

                                                                ПОСТАНОВА  

                                                          ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

          29 листопада 2010р. Залізничний районний суд м. Сімферополя Автономної Республіки Крим у складі:

Головуючого – судді - Корогодіної О.Е,

При секретарі – Усеїнові Р.Х.

За участю адвоката – ОСОБА_1

розглянувши матеріали, що поступили з Відділу податкової міліції Державної податкової інспекції в м. Сімферополі про притягання до адміністративної відповідальності

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Чкаловськ, Таджикистан, з вищою освітою, одруженого, мешкаю чого за адресою: АДРЕСА_1.

за ч.1 ст.164 КпАП України,

                                                              В С Т А Н О В И В :

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 05 вересня 2010 року,   ОСОБА_2 31 серпня 2010 року біля 20-00 годин, через свою дружину ОСОБА_3, організував та надав послуги сауни у приватному домоволодінні, розташованому за адресою: АДРЕСА_1, без дозвільних документів, а саме: свідоцтво про державну реєстрацію як суб’єкту господарської діяльності, торгівельного патенту, чим порушив ст.ст.58, 128 Господарського Кодексу України, ст.3 Закону України «Про патентування окремих видів підприємницької діяльності». Оплата за послуги сауни проводилися за готівковий розрахунок у сумі 80 гривень за годину послуги сауни. Своїми діями ОСОБА_2 скоїв правопорушення, передбачене ч.1 ст.164 КпАП України.

           Правопорушник у судове засідання не з’явився, про час, день та місце розгляду справи сповіщений належним чином, про причини неявки суд не повідомив. Адвокат правопорушника у судовому засіданні пояснив, що ОСОБА_2 є тяжко хворим, інвалідом другої групи, тому не може з’явитися до судового засідання та пояснив, що правопорушник не був присутній при складанні протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, у зв’язку з чим ОСОБА_2 не були роз’яснені його права та обов’язки, передбачені ст.268 КпАП України. Також, адвокат пояснив, що ОСОБА_2 не було надано можливості ознайомитись з протоколом про вчинення адміністративного правопорушення та іншими матеріалами справи, про що свідчить відсутність підпису у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, та відсутність пояснень по даній справі, та просив закрити провадження по справі, у зв’язку з відсутністю у діях ОСОБА_2 ознак складу правопорушення.

     Суд, заслухавши пояснення адвоката, дослідивши матеріали справи, вважає за необхідне закрити провадження у справі за наступними підставами.

     Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 05 вересня 2010 року, ОСОБА_2 31 серпня 2010 року біля 20-00 годин, через свою дружину ОСОБА_3, організував та надав послуги сауни у приватному домоволодінні, розташованому за адресою: АДРЕСА_1, без дозвільних документів. Оплата за послуги сауни проводилися за готівковий розрахунок у сумі 80 гривень за годину послуги сауни, чим порушив ч.1 ст.164 КпАП України.

     Згідно ч.1 ст.254 КпАП України, про скоєння адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженою на те посадовою особою або представником громадської організації або органу громадського самоврядування.

     Відповідно до ч.2 ст.254 КпАП України, протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.

     Як вибачається з матеріалів справи, копія протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_2 не надавалася, оскільки в матеріалах справи відсутня будь який запис або розписка про вручення копії протоколу правопорушнику.

     До того ж, як передбачає ч.2, 3, 4 ст.256 КпАП, протокол підписується особою, яка його склала, та особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків та потерпілих протокол може підписуватися й цими особами.

     У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підпису протоколу у ньому робиться відповідний запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності,має право надати додані до пояснення та зауваження за змістом протоколу, а також викласти мотиви своєї відмови від його підписання.

     При складанні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз’яснюються її права та обов’язки, передбачені ст.268 КпАП України, про що в протоколі робиться відповідна примітка.

     З протоколу про вчинення адміністративного правопорушення від 05 вересня 2010 року вибачається, що ОСОБА_2 роз’яснювалися права відповідно до ст.268 КпАП України, однак, як стверджував адвокат правопорушника у судовому засіданні, ОСОБА_2 не був присутній при складанні самого протоколу, тому йому не могли роз’яснюватися його права та обов’язки, до того ж йому не було надано оригінал протоколу для його підписання, тому права ОСОБА_2 були суттєво порушені та в його діях відсутній склад правопорушення.

     В протоколі про адміністративне правопорушення, в графі «Підпис правопорушника» вказано, що «від підпису гр. ОСОБА_3 відмовилась». Як було встановлено у судовому засіданні, ОСОБА_3 є дружиною ОСОБА_2, та при складанні протоколу була присутня тільки вона, а не її чоловік, тому протокол запропонували підписати їй.

     До пояснень свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5 суд відноситься критично, оскільки вони не знайшли свого відображення у ході розгляду справи у суді.

Таким чином, суд приходить до висновку про те, що в діях ОСОБА_2 відсутня  подія і склад адміністративного правопорушення, у зв'язку з чим суд, вважає за необхідне закрити провадження у справі.  

     На підставі викладеного, керуючись ч. 1 п.1 ст.247, ч.1 п.3. ст. 284КоАП України, суд

                                                         П О С Т А Н О В И В :

           Адміністративне провадження відносно ОСОБА_2 по ч.1 ст.164 КпАП України закрити за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення в його діях.  

  Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 цього Кодексу, а також постанов, прийнятих за результатами розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 185-3 цього Кодексу.  

  Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, протест прокурора, подані після закінчення цього строку, повертаються апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.  

  Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову. Місцевий суд протягом трьох днів надсилає апеляційну скаргу, протест прокурора разом із справою у відповідний апеляційний суд.

      Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація