Справа 3-4356/10
П О С Т А Н О В А
22 грудня 2010 р. м. Жмеринка
Суддя Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області Камінський В.П., розглянувши матеріали , що надійшли від Жмеринської об’єднаної державної податкової інспекції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, начальника Жмеринської колійної машинної станції №79 ДТГО ПЗЗ, проживаючого м. Жмеринка, АДРЕСА_1 - по ст.163-1 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення ,
у с т а н о в и в :
16 листопада 2010 року працівниками податкової інспекції, під час перевірки Жмеринської колійної машинної станції №79 ДТГО ПЗЗ, було складено адміністративний протокол на начальника Жмеринської колійної машинної станції №79 ДТГО ПЗЗ ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП в зв’язку з вчиненням ним триваючого порушення порядку, встановленого ч.1, 10 ст. 7 Закону України «Про плату за землю», ведення податкового обліку по платі за землю, земельного податку в сумі 38592,84 грн. в т.ч. за І-півріччя 2010 року в сумі 38592,84 грн..
ОСОБА_1 до суду не з'явився в зв’язку з тим, що знаходиться на стаціонарному лікуванні, але надав письмову заяву проте, що просить адміністративний протокол розглянути без його участі, свої заперечення виклав у своєму письмовому поясненні де вказав, що ведення податкового обліку по сплаті за землю проводилось відповідно до ч.10 ст.7 Закону України «Про плату за землю» у розмірі 25 відсотків суми земельного податку, за земельні ділянки, надані залізниці – зокрема Жмеринській колійній машинній станції №79 ДТГО ПЗЗ, а тому в його діях відсутні подія і склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.. 163-1 ч.1 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що провадження у даній справі необхідно закрити за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до ч.1 ст. 6 Закону України «Про залізничний транспорт» - землі, які надаються в користування для потреб залізничного транспорту визначаються згідно Земельного Кодексу України та Закону України «Про транспорт»; ст.. 68 Земельного Кодексу України – до земель залізничного транспорту належать землі смуг відведення залізниць під залізничним полотном та його облаштуванням, станціями з усіма будівлями і спорудами енергетичного, локомотивного, вагонного, колійного, вантажного і пасажирського господарства, сигналізації та зв’язку, водопостачання, каналізації; під захисними та укріплювальними насадженнями, службовими, культурно-побутовими будівлями та іншими спорудами, необхідними для забезпечення роботи залізничного транспорту; ст.. 23 Закону України «Про транспорт» до земель залізничного транспорту належать землі, надані в користування підприємствам і організаціям залізничного транспорту відповідно до чинного законодавства України. До складу цих земель входять землі, які є смугою відведення залізниць, а саме землі, надані під залізничне полотно та його облаштування, станції з усіма будівлями і спорудами енергетичного, локомотивного, вагонного, колійного, вантажного і пасажирського господарства, сигналізації та зв’язку, водопостачання, каналізації; захисні і укріплюючи насадження, службові, культурно-побутові приміщення та інші споруди, необхідні для забезпечення роботи залізничного транспорту; ст.. 7 Закону України «Про сплату за землю» - податок за земельні ділянки надані для залізниць справляється у розмірі 25 відсотків суми земельного податку, обчисленого відповідно до частин 1 та 2 цієї статті за землі залізничного транспорту.
Також, предметом дослідження Вищого адміністративного суду України ( справа № К-2951/07 від 28.05.2009 року) згідно ухвали якого встановлено, що «земельні ділянки надані для залізниць» та «земельні ділянки надані для залізничного транспорту» вживаються в Законі «Про плату за землю» в одному значенні та відповідають поняттю «земель залізничного транспорту», згідно ст.. 68 Земельного Кодексу України за визначальною ознакою необхідності цих земель для забезпечення роботи залізничного транспорту.
Таким чином в діях ОСОБА_1 відсутній склад правопорушення, передбачений ч.1 ст. 163-1 КпАП України, так як податок за землю сплачувався вірно, у відповідності до діючого законодавства в розмірі 25 відсотків земельного податку.
Згідно ч.1 ст. 247 КпАП України провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. 163-1 ч.1, п.1 ч.1 ст. 247, 221, 252, 279, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
П О С Т А Н О В И В:
провадження у справі про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 163-1 КпАП України відносно ОСОБА_1 закрити за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена на протязі десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження.
Постанова підлягає зверненню до виконання протягом 3-х місяців з моменту її виконання.
Суддя /підпис/
З оригіналом вірно.
Суддя Жмеринського
міськрайонного суду В.П. Камінський
Секретар: