Судове рішення #12865424

                                                                                                                          Справа № 3-976/10

П О С Т А Н О В А

          28 грудня  2006  р.   Суддя Високопільського районного суду Херсонської області Дригваль В.М. розглянувши матеріали , які надійшли від ВДАІ Високопільського району ГУМВС України в Херсонській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

          ОСОБА_1  ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженця с.Костромка Апостолівського району Дніпропетровської області  та мешканця АДРЕСА_1,  українця, громадянина України, з незакінченою вищою освітою, не одруженого, працюючого охоронником ПСП «Високопільський» с.Потьомкіно Високопільського району Херсонської області, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, -

за ст. 130 ч.1 КпАП України

В С Т А Н О В И В :

    Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії АЕ1 №199823 від 27.10.2010 року , «27.10 2010 року о 09.15 год. водій ОСОБА_1 по вул.Леніна в  смт Широке Дніпропетровської   області керував автомобілем УАЗ-3303 державний номерний знак НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного спяніння (різкий запах алкоголю з порожнини рота тремтіння рук) Від проходження медичвного огляду на стан спяніння в установленому закоом порядку відмовився в присутності двох свідків, чим порушив вимоги п.2.5 Провил дорожнього руху в Україні, за що передбачена ст.130 ч.1 КпАП України», тобто ухилення від проходження медичного огляду на стан сп'яніння.

   В судовому засіданні ОСОБА_1 вину свою у скоєнному не визнав та пояснив про те, що працівники ДАІ дійсно 27.10.2010 року зупинили його в смт Широке Дніпропетровської області та запідозрили у керуванні атомашиною в стані алкогольного спяніння, на що він заперечував та наполягав пройти освідування в медичному закладі. Але працівники ДАІ запропонували йому поставити автомобіль на штрафний майданчик та прослідувати для освідування до м.Кривий Ріг, але він відмовився, оскільки знаходилися в смт Широке, а йому потрібно було слідувати у відрядження та повернутися в той день додому. Тому він погодився написати, що вживав напередодні 26.10.2010 року пиво та 27.10.2010 року керував автомобілем, а також про відмову пройти медичний огляд В той же день, 27.10.2010 року  о 14 год 17 хвилин він звернувся до лікаря нарколога Високопільської ЦРЛ  із заявою про освідування на стан спяніння. В подальшому отримав висновок лікаря-нарколога про те, що ознаків спяніння у нього не виявлено.

      Зазначений вище факт підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серія АЕ1  № 199823 від 27.10.2010 року, особистими поясненнями ОСОБА_1, пояснннями свідків  ОСОБА_2, ОСОБА_3, рапортом працівника ДАІ Водолазова О.А., а також висновком №5 від 27.10.2010 року лікаря нарколога комунального закліду Високопільської ЦРЛ, який провів огляд ОСОБА_1 на стан спяніння о 14 год 17 хвилин, про те, що у ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 ознак спяніння не виявлено.

    Згідно Наказу МВС України та Міністерства охорони здоровя України №400/666 від 09.09.2009 року, зареєстрованого в Міністерстві Юстиції Ураїни 06.10.2009 року за №931/16947,  «Про затвердження Інструкції про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом  лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», а саме:  п.1.6. Огляд проводиться: уповноваженою особою  Державтоінспекції  МВС на місці зупинки транспортного  засобу  з   використанням   спеціальних   технічних засобів,  дозволених  до  застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі - спеціальні технічні засоби);лікарем закладу  охорони  здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського  пункту, який пройшов спеціальну підготовку). п. 1.7. У   разі   відмови   водія   транспортного   засобу  від проходження  огляду   на   стан   сп'яніння   на   місці   зупинки транспортного  засобу  або  його  незгоди  з  результатами огляду, проведеного уповноваженою особою Державтоінспекції МВС,  огляд  на стан сп'яніння проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право  на  проведення  такого  огляду  відповідно  до статті 266  Кодексу  України  про  адміністративні  правопорушення ( 80732-10 ) (далі - заклад охорони здоров'я). п. 2.6. Огляд на стан сп'яніння на місці  зупинки  транспортного засобу проводиться в присутності двох свідків.Не можуть бути залучені  як  свідки  працівники  міліції  або особи, щодо неупередженості яких є сумніви. п. 2.9. З  метою  забезпечення  достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів,  які мають бути оглянуті  в  закладах охорони   здоров'я,   уповноважена   особа  Державтоінспекції  МВС забезпечує  доставку  цих  осіб  до  найближчого  закладу  охорони

здоров'я  не  пізніше  ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення. п. 2.12. У    разі   наявності   підстав   вважати,   що   водій транспортного засобу перебуває  у  стані  наркотичного  чи  іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції,  згідно з ознаками, визначеними у пункті 1.4 розділу 1       цієї      Інструкції,      уповноважена      особа Державтоінспекції МВС направляє цю особу  до  найближчого  закладу охорони здоров'я.

     Таким чином, факт відмови водієм ОСОБА_1 від проходження медогляду на встановлення ознак спяніння не є підставою для притягнення до адміністративної відповідальності, оскільки працівниками БДПС ВДАІ з обслуговування адміністративної території  м.Кривого Рогу та АТІ підпорядкованого УУДАІ ГУ МВС України в Дніпропетровськоїї області, належним чином не довели свою підозру у керуванні водієм ОСОБА_1 автомобілем в стані алкогольного сп'яніння із застосуванням спеціальних приладів тестування, абож висновком  , а тому відмову у проходженні огляду на стан сп'яніння не було встановлено у встановленому законом порядку та не підтверджено належними доказами, що виключає відповідальність за вказане правопорушення, а тому справу провадженням слід закрити за відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення.

    На підставі викладеного, керуючись ст. 247 п.1  КпАП України, суддя -

П О С Т А Н О В И В:

     ОСОБА_1  ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження від адміністративної відповідальності звільнити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

     Провадження в справі про адміністративне правопорушення закрити.

     Постанову може бути оскаржено до Апеляційного суду Херсонської області шляхом подачі апеляційної скарги через Високопільський районний суд Херсонської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

                 Суддя :                                                                       В.М.Дригваль

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація